PDA

View Full Version : DataColumn Expression

Unique
جمعه 19 مهر 1387, 21:44 عصر
سلام

همونطور که میدونید شی DataColumn یک Property با عنوان Expression داره که میشه واسش یک مقدار داد که مثلا برو این فیلدو اون فیلدو جمع کن و ضرب کن و بیا مقایسه کن و از این چیزا ، اما از این نمیشه به عنوان یک قابلیت کامل اسم برد ، من نیاز دارم که روی Data این ستون یک سری عملیات انجام بدم که هر چه در SDK ها گشت زدم چیزی پیدا نکردم .

مثلا دلفی کار ها میدونند با رویداد OnGetText میشه هر چیزی عشقت میکشه جای مقدار اصلی فیلد اون ستون بگذاریم ! من که کلافه شدم !

مثلا فکر کنید میخواهیم یک فیلد Date را به صورت تاریخ قمری در زمان نمایش توی DataGridView در بیاریم !؟

خوب حالا کسی میتونه با این (خیلی ببخشین) Expression مسخره ! اینکارو بکنه ؟

sh
جمعه 19 مهر 1387, 22:59 عصر
با Expression شما می توانیدحاصل دستورات Sql , aggregate functions بین ستونهای یک DataTable را درون یک DataColumn قرار دهید.

مثلا فکر کنید میخواهیم یک فیلد Date را به صورت تاریخ قمری در زمان نمایش توی DataGridView در بیاریم !؟

راههای زیادی برای اینکار هست . ازجمله :

1- در رویداد های datagridview مقدار مربوطه را قبل از نمایش اصلاح کنید
2- قبل از اتصال Datagridview به Dataset مقدار ستون مربوطه را اصلاح و سپس آن را Bind کنید
3...

Unique
شنبه 20 مهر 1387, 00:59 صبح
مرسی مشکل حل شد ! متاسفانه من اصلا به خود Grid توجه نکرده بودم ! چون معمولا این را باید توی Data Layer انجام داد !

در مورد تغییر قبل از Bind کردن اینه که یک Loop بندازیم توی Datatable و مقادیر را تغییر بدیم ؟
چون این کار اصلا منطقی نیست !؟!! مخصوصا اینکه نمیدونم چرا .Net توی Loop هاش نسبت به VC و Delphi اینقدر کنده !

باز هم متشکرم