PDA

View Full Version : چه کسی ؟برای چی؟و چه طوری ؟یدبه داشتن یک سایت فکر کنه

Ajax__
شنبه 20 مهر 1387, 19:02 عصر
سلام .

چه کسی ؟
برای چی ؟
. چه طوری ؟

بایدبه داشتن یک سایت فکر کنه >>

سوال دیگه ایی که برای من مطرح شد این است که :
۱)دسته بندی سایت ها : ایا سایت ها را می شود طبق معیار های خاصی دسته بندی کرد
۲) بخش های یک سایت : بدنبال جواب سوال بالا بعد از دسته بندی , سایت باید چه بخش هایی داشته باشد به عنوان مثال:
* سایتی که توسط مشتری سفارش داده شده است
* سایتی که برای خودتون می سازید
* سایتی که به عنوان یک wiki عمل می کند
* سایتی که قراراست امکان وبلاگ نویسی را ارايه بدهد
* سایتی که به صورت یک انجمن می باشد .و یا انجمن بخشی از ان است .
*و...

Mohammad_Mnt
شنبه 20 مهر 1387, 23:59 عصر
در صورت حس نیاز به سایت!

echoes
دوشنبه 22 مهر 1387, 13:24 عصر
در آینده نه چندان دور تقریبا تمام کسانی که ایمیل دارند، به نحوی دارای سایت(حداقل صفحه شخصی) بایند باشند. اما امروزه تمام کسانی که به نحوی در حال تجارت هستند، و احساس می کنند تبلیغات نیز باید انجام داده و یا نیاز به گسترش دارند.
دسته بندی سایتها هم باید نسبت به نوع دسته بندی تعریف کرد، جایی تجارت مهم است و جایی اطلاع رسانی، هر نوع دسته بندی زیر گروههای خاص خود را دارد.
در مورد محتوای سایت هم معمولا دارای دو قسمت اصلی مدیریت و قسمت کاربری می باشد. این قسمت ها نیز دسته بندیهای خاص خود را دارد، مانند مدیریت خود سایت و یا قسمت مدیریت کاربران. دوست عزیز بهتر است سوال خودتون را جدا از هم مطرح می کردید.

Ajax__
شنبه 27 مهر 1387, 18:47 عصر
اما در انجمن دیگری جواب بسیار زیبا .فنی و منطقی به این سوال من داده شد.

svm-webmaster
شنبه 27 مهر 1387, 22:22 عصر
جواب منطقی و فنی و بسیار زیبای آنها چه بوده است ؟
اگر شما به هر دلیلی نیاز به اشتراک گذاشتن مطالبی با دیگران باشید ، به یک وب سایت یا وبلاگ نیاز دارید.
به عنوان مثال می خواهید اطلاعات شرکت و محصولات خود را برای دیگران نمایش دهید. تجربیات علمی ، هنری ، فرهنگی ، ورزشی یا ... خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. یا موارد دیگری از این دست....

MyView
شنبه 27 مهر 1387, 23:41 عصر

خب به يه سوال نامفهوم معمولا نميشه جواب درستي داد! من فقط سه مورد اول رو فهميدم:

چه كسي؟
قاعدتا نميشه از همه ي افراد يه كشور انتظار داشت كه سايت يا حتي وبلاگ داشته باشن، بسته به شرايط فرهنگي و مليتي درصدي بهش نياز دارند، مثلا در كشوري مثل هلند ممكنه از هر 3 نفر فرد بالغ 1 نفر در اينترنت صفحه ي شخصي داشته باشه، فكر ميكنيد در ايران بايد چطور باشه؟!

براي چي؟
براي عقب نموندن! شايد امروز اينترنت به عنوان يه دنياي مجازي براي خيلي ها از زندگي واقعيشون جذابتر و مفيد تر باشه، كار، تفريح، تحصيل و ... همه دلايلي هستن كه داشتن سايت رو ضروري ميكنه.

چطوري؟
اگه اين كار به صورت هدفمند و برنامه ريزي شده باشه قطعا طي يه فرآيند مشخص و بوسيله ي افراد متحصص طراحي و بعدا توسط مديران آگاه به موضوع فعاليت اداره ميشه اما اگه مثلا هدف ساخت يه صفحه ي شخصي عادي باشه خيلي راحت يه فرد مبتدي هم ميتونه يه وبلاگ رايگان رو به عنوان شروع حضورش راه اندازي كنه.

متاسفانه منظورتون از سوالات بعدي رو متوجه نشدم.

davood59
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:27 عصر
با سلام؛
چه كسي؟
به نظر من کسی که حوصله اش از بقیه بیشتره. شما ببینید توی ایران واقعا داشتن یک سایت سخته و از هر نظر که حساب کنی حسابی وقت گیر. من گاهی اوقات برای بروز کردن سایت و گذاشتن تنها 6یا7 خبر مجبورم 30 دقیقه کار کنم. اونوقت به نظر شما اینکار حوصله نمیخواد؟ در کشورهای دیگه که سرعت اینترنت اونها مثل نصب نرم افزار میمونه و به سرعت انجام میشه خب مسلمه که انسان رغبت بیشتری برای داشتن یک سایت از خودش نشون بده.
براي چي؟
شاید شما به مطالبی علاقه داشته باشی که دلت بخواد بقیه هم از اطلاعات شما استفاده کنن. پس میای و سایت یا وبلاگ درست می کنی. شاید شما به یک خواننده علاقه داری ، پس میای و برای اون طرف وبلاگ یا سایت درست می کنی با عنوان هواداران .. ، یا به شهرت علاقه داری و میای برای شهرت وبلاگ یا سایت درست میکنی که همه با خبرهای شهرت آشنا بشن یا ...

چطوري؟
اگه با طراحی وب آشنا داری که خودت شروع به انجام اینکار می کنی، در غیر اینصورت میتونی از cms های آماده که کارها رو خیلی راحت می کنن استفاده کنی.
برای بروز کردنش هم یا خودت اینکار رو انجام میدی یا اگه چند نفره باشین هر بخش رو به یه نفر میدی، مثلاً برای اخبار یک مدیر، تالار گفتگو بسته به تعداد مباحث چند مدیر، تصاویر یک مدیر و ...

Ajax__
سه شنبه 30 مهر 1387, 14:40 عصر
دوستان ..معذرت می خوام ولی من فکر میکنم ..باید جوابی خیلی بیشتر از این ها برای سوال من وجود داشته باشه ..
چون با چند خط نمیشه دلیل گسترش روز افزون وب رو وپاسخ داد و...

من از طرح این سوال می خوام به نتیجه ی خوبی برسم . چون توی این انجمن همه افراد کار بلدی هستند و دلیل انجام شدن کار رو هم می دونند ..اینجوری نیست که کارها از روی اتفاق انجام بشه ..

شاید شما جواب این سوالات رو ساده بدونید و به سادگی هم جواب بدید ولی من از شما می خوام
یک مقدار مو شکافانه تر پاسخ بدید ..تا من هم از معلومات شما وهم از تجربیات شما استفاده کنم ..
و در پست قبلی هم اشاره کردم .من از اعضای فهیم این سایت انتظار بالایی دارم واگر سوالم ناقص هست بفرمایید تا جور دیگه ایی سوالم رو بپرسم ..

و بعد از رسیدن به جواب سوال بالا می خوام این سوال رو پاسخ بدید .

سلام .
سوال دیگه ایی که برای من مطرح شد این است که :
۲) بخش های یک سایت : بدنبال جواب سوال بالا بعد از دسته بندی , سایت باید چه بخش هایی داشته باشد به عنوان مثال:
*و...

از دوستان عزیز متشکرم که صبورانه و با دید فنی به سوالم پاسخ گفتید ...

m.hamidreza
چهارشنبه 01 آبان 1387, 20:22 عصر
سوال شما خیلی کلی عنوان شده و بیشتر شبیه به پیش نویس شروع یک مقاله هست!
در مورد سوال اول:
این شیوه ی نگاه به موضوع مثه این میمونه که شما در مورد بازیگری این سوالات رو بپرسی:
-------------------
چه کسی ؟
برای چی ؟
. چه طوری ؟

باید به بازیگر شدن فکر کنه >>
------------------
جواب این سه تا سوال به ترتیب: "هر کسی" - "به هر دلیلی" - "هرجوری دوست داره". جواب این سوال همینه! اگه پاسخ جزئی تری میخوای سوال جرئی تری باید بپرسی.

درمورد سوال دوم:

.

بله میشه. در سایت ویکی پدیا کلمه وب سایت رو جستجو کن.

.
*و...

این سوال شما هم دوباره کلی هست و بسته به شرایط کاری متغیر و تمامی مواردی که گفتی میتونه جزئی از سایت باشه. یه موضوعی که باید بهش توجه کنی اینه که هر وب سایتی در جهت برآوردن نیازی تولید و نوشته میشه طبیعتا به تعداد نیازهای عموم مردم یه سایت میتونه بخش های مختلفی داشته باشه.
امیدوارم تا حدودی پاسختو گرفتی باشی.
موفق باشی.

Ajax__
شنبه 04 آبان 1387, 00:46 صبح
-------------------
------------------
جواب این سه تا سوال به ترتیب: "هر کسی" - "به هر دلیلی" - "هرجوری دوست داره". جواب این سوال همینه! اگه پاسخ جزئی تری میخوای سوال جرئی تری باید بپرسی.

د

پس در یک نگاه کلی از جانب شما ما دریک دنیا ی (سایبر) هرکی هرکی زندگی میکنیم ؟

بهتر ه که من چه سولات جزئی بپرسم تا بتونم به جواب سوال اول برسم .؟

vahid4134
یک شنبه 05 آبان 1387, 11:55 صبح
به نظر من سایتها به طور عام به دو دسته تقسیم میشن
یکی سایتهایی که محتوا توشه .یکی سایتهایی که کارایی توش مهمه
سایتهایی که محتوا توش مهمه (مثل سایتهای شخصی) که وضعش معلومه
اما سایتهایی که توش کارایی مهمه:
سایت ماله یک نفر نیست ماله اونهایی هست که دارن ازش استفاده می کنند. سایت مثل یک کارآفرینی می مونه. دارای مراحلی هست. اول یک نفر نظر میده. بعد یک نفر پشتیبانی مالیش می کنه بعد یک نفر کد نویسیش رو می کنه.
مثل سایت گوگل. اول یک ایده بود بعد با یک وام هزینش پرداخت شد و بعد کد نویسی شد.
یک حقیقت در مورد سایتها وجود دارد. سایتها رو میشه خیلی راحت تولید کرد اما سایت موفق چند تا نکته بسیار مهم توش وجود داره
1- ایده باید درست باشه. (ایده آینده یک سایت رو رقم می زنه و باید به روز و جدید و مخصوصا کاربرپسند باشه)
2- هزینه. سایتهای خوب همیشه هزینه بالایی رو برای ابتدا نیاز داشتند (البته بعد درآمد زیادی هم به دست میارن) اما اگر از اون اول امکانات رو به خاطر هزینه ها کم کنند سایت ضربه های بزرگی رو می خوره
3- مهمترین قسمت. برنامه نویسی درست. سایتهای موفق رو یک نفر ننوشتند. بلکه کار گروهی هست (که متاسفانه در ایران اصلا جایگاهی نداره) در عین حال وظیفه شناسی برنامه نویس. برنامه نویس اگر فقط برای پول کد نویسی کنه دیگه خودتون برنامه نویس هستید و می دونید که چقدر میشه نکات رو رعایت نکرد تا زودتر سایت تموم بشه و طرف پول در بیاره. مخصوصا در کار گروهی مدیر گروه هم باید تجربه خیلی خوب و هم دانش خوب و هم مسئولیت پذیری خوبی رو داشته باشه
بحث های بیشتری رو هم میشه کرد. اما یک کلام همیشه چیز رو تموم می کنه
یک سایت خوب افرادی رو می خواد که به سایت عشق داشته باشند.

Ajax__
یک شنبه 05 آبان 1387, 22:42 عصر
بله ..حق باشماست .بحث های زیادی میشه کرد ومن هم منتظرم که به تونم از این بحث ها به یه نتیجه قانع کننده و جواب درست برسم ..