PDA

View Full Version : سوال: منبع خوب و کامل برای پردازش تصویر

mohi_ka2
شنبه 20 مهر 1387, 19:33 عصر
با سلام به دوستان .
من یه منبع خوب و کامل برای پردازش تصویر ، خصوصا Image Segmentation می خوام . فارسی باشه بهتره اما از انگلیسی هم استقبال می شه :چشمک:من کتاب گونزالس رو دارم ، پی دی اف پیاده سازی اون رو با مطلب هم دارم .
اگه پردازش تصاویر رنگی باشه بهتره . فعلا دارم رو دیجیتال کار می کنم و نمی دونم آیا منبع بهتری از گونزالس هست یا نه ؟؟ :متفکر:
منتظر راهنماییتون هستم
:لبخندساده::لبخندساده::لبخن ساده:

mehdad.koulab
شنبه 20 مهر 1387, 22:11 عصر
سلام
بهترين كتاب همون ما گنزالس است ولي يكي هم هست كه براي كامپايلر C هستش اينم عاليه ولي انگليسيه.
اينم اسمشه

Simplified approach to image processing in C
نوشته Crane R

mohi_ka2
دوشنبه 22 مهر 1387, 18:38 عصر
سلام
بهترين كتاب همون ما گنزالس است ولي يكي هم هست كه براي كامپايلر C هستش اينم عاليه ولي انگليسيه.
اينم اسمشه

Simplified approach to image processing in C
نوشته Crane R

ممنون از راهنماییتون
اما من یه کتاب مفید می خوام که در کنار این کتاب گونزالس بخونم . چون در کتاب ذکر شده خیلی مفاهیم (خصوصا مفاهیم ریاضی ) خیلی مختصر و کلی ذکر شده و من برای موارد کاربرد و موارد استفاده واقعیش دچار مشکل شدم . پایه ای توضیح داده اما در مورد پیاده سازی زیاد نگفته . یه کتاب می خوام که مکمل این گتاب گونزالس باشه . ممنون می شم راهنمایم کنید :لبخندساده::لبخندساده::لبخن ساده:

mehdad.koulab
دوشنبه 22 مهر 1387, 21:51 عصر
سلام
درباره پردازش تصوير من كتاب دو تا اينا رو ميشناسم (البته زبان اصلي) يه چند تا هم زبان فارسي هست ولي به درد نميخورن.
درسته انگليسيه من خيلي ضعيفه ولي بهترين ياد گيريم از همين كتاب هاي زبان اصلي بود به شما هم پيشهاد ميكنم دنبال ترجمه نباشين
فكر كنم اين كتاب به دردتون بخوره " پردازش علمي تصاوير با مطلب" كتاب خوبيه ولي مثل همه ترجمه ها اشكال داره.

mohi_ka2
شنبه 27 مهر 1387, 22:23 عصر
فكر كنم اين كتاب به دردتون بخوره " پردازش علمي تصاوير با مطلب" كتاب خوبيه ولي مثل همه ترجمه ها اشكال داره.
سلام دوباره
بله این کتاب رو خوندم . حالا که بحث مطلب شد ، می شه کتاب مرجعی ( یا حتی پی دی اف) به جز نگارش کتاب گونزالس با پیاده سازی مطلب ، معرفی کنید که برای پردازش تصویر در مطلب ازش استفاده کنم ؟؟

در مورد Image Segmentation هم شدیدا نیاز به راهنمایی دارم ، خصوصا در باب مرجع:ناراحت:

mehdad.koulab
یک شنبه 28 مهر 1387, 22:09 عصر
سلام
راستشو بخواين براي پردازش تصوير تا جايي كه يادمه چند تا PDF داشتم ( آخه چند ماهي ميشه كه پردازش تصوير و كنار گذاشتم و هيچ مطالعه اي نداشتم) تا جايي كه يادمه تنها كتاب براي كار با مطلب همين مال گنزالس بود. در مورد Image segmentation اگه منظورتون مال فتو شاپ باشه بهترين كتاب براي كار باهاش رو كتابهاي فتو شاپ ميدونم ولي براي برنامه نويسي هيچي ندارم خودم خيلي دنبالش گشتم ولي هيچي پيدا نكردم نه تو اينترنت ونه تو بازار.