PDA

View Full Version : متغییرها

sunboy
دوشنبه 30 تیر 1382, 17:48 عصر
با سلام
دوستان من چه طوری می تونم به متغییری که فرضا در فورم دو تعریف کردم در فورم یک استفاده کنم

Abbas Arizi
دوشنبه 30 تیر 1382, 18:34 عصر
میتونی متغیرهای مورد نظر رو به صورت Public تعریف کنی (اگه منظورت رو درست متوجه شده باشم)

sunboy
دوشنبه 30 تیر 1382, 18:43 عصر
عباس جون می تونی یه خورده بیشتر توضیح بدی
کوچیکتم

morteza_dehghan
دوشنبه 30 تیر 1382, 18:44 عصر
ببین دوست عزیز زمانی که متغییری را در فرمی تعریف میکنی اگر در قسمت جنرال تعریف کنید با دستور dim آن متغییر فقط در سطح آن فرم قابل استفاده است ولی اگر با دستور public تعریف کنید در فرمهای دیگر هم قابل استفاده است ولی با توجه به این موضوع که باید نام فرم را نوشته و بعد با زدن نقطه آن متغییر را صدا زد و خودش به تنهایی قابل استفاده نیست البته شما می توانید اشیاء داخل یک فرم را از داخل فرم دیگر به این صورت که گفتم فراخوانی کنید

Form2.x1
Form2.Text2.Text
به این صورت که نوشتم می توانید از داخل فرم یک متغییر یا شی داخل فرم دو را فراخوانی کنید :wink:

sunboy
دوشنبه 30 تیر 1382, 18:47 عصر
ممنونم مشکلم حل شد

بمب منطقی
شنبه 04 مرداد 1382, 14:11 عصر
یک کادر متن در فرم اولی تعریف کن و خاصیت visible اونو false کن تا مزاحم تو نشه.بعد از اون به صورت زیر عمل کن:

dim var as integer
text1.text=var
و بعد از اون میتونی در فرم دوم از اون به صورت زیر استفاده کنی:
dim var2 as integer
var2=form1.text1.text
:wink: :lol:

قربون you

سعید قدیری مقدم
شنبه 04 مرداد 1382, 15:03 عصر
سلام به همه برو بچه ها اگه بی ادبی نباشه :oops: می خواستم بگم یک راه ساده تر هم هست که برای صدا زدن متغییر نیازی به نوشتن نام فرم و یا استفاده از text یا label نیست و در تمام فرم ها قابل دسترسی است مانند بقیه متغییر ها و او ن هم اینکه شما یک Module1 به برنامه خودتون اضافه کنید و متغییر رو با دستور public داخل Module1 تعریف کنید