PDA

View Full Version : سوال: سوالاتی درباره کامپوننت

shahab2025
یک شنبه 21 مهر 1387, 11:16 صبح
سلام
ببخشید که سوالاتم مبتدی است . جستجو کردم جواب نیافتم

کامپوننت چیست و چطوری ازش استفاده میشه؟؟؟
برخی دوستان DLL میدهند . از انها چطور استفاده میشود؟؟؟

reza6384
یک شنبه 21 مهر 1387, 11:42 صبح
سلام دوست عزیز.
کامپوننت در حقیقت یک بسته نرم افزاریه. مثل یک Button یا یک CheckBox.
DLL هم یعنی Dynamic Link Library. یعنی کتابخانه.
استفاده از DLL ها و کامپوننت ها برای اینه که پروژه به بخش های کوچکتری شکسته بشه. مثلا وقتی شما می خواهید یک نرم افزار بنویسید و مثلا با اون به یک دماسنج متصل بشین، اول کدهای مربوط به کار کردن با اون دماسنج و ارتباط اون با پورت ها و .... رو می نویسین. بعد اون کدها رو DLL می کنید و این میشه یک بسته برای کار کردن با دماسنج.
برای استفاده از کامپوننت ها و DLL ها باید اونها رو Import کنید. برای اینکار روی Project کلیک راست کنید و از قسمت Add منوی Reference رو انتخاب کنید.

r0ot$harp
یک شنبه 21 مهر 1387, 11:52 صبح
سلام
ببخشید که سوالاتم مبتدی است . جستجو کردم جواب نیافتم

کامپوننت چیست و چطوری ازش استفاده میشه؟؟؟
برخی دوستان DLL میدهند . از انها چطور استفاده میشود؟؟؟

دوست عزیز کامپونت به فایلهایی گفته می شود که در داخل آن یه سری کنترل ها دست به دست هم دادن و یه کار مشخصی انجام می دهند و در بعضی مواقع از هیچ کنترلی استفاده نمی شود و فقط برای کار از کد استفاده شده است . توضیح کامپونت مبحثی مفصل می باشد و توضیحاتی که من دادم به صورت مبتدی بود . در نسخه VB6 استفاده از کامپونت هایی با پسوند .OCX مجاز بود و در نسخه Vb.net استفاده از کامپونت هایی با پسوند .OCX , .Dll مجاز می باشد . برای استفاده از کامپونت در Vb.Net باید در قسمت ToolBox کلیک راست کرده و از منوی بازشده Choose Item رو زده و بعد از باز شدن منوی جدید در قسمت Com Componet شما Ocx را باز کرده و از قسمت .Net FrameWork Componet می تونید کامپونت های مربوط به سری .Net رو در برنامه اضافه کنید .

باتشکر احسان