PDA

View Full Version : نرم افزار رايگان قراني

pnustudent110
یک شنبه 21 مهر 1387, 16:58 عصر
سلام دوستان عزيز.
تو يه برنامه قراني هستم و بانك متن و تلاوت رو گير آوردم حالا سوال داشتم آيا فايل هاي صوتي رو توي بانك ذخيره كنم؟؟؟ بانك اكسس هستش.
چه طوري؟
و براي دسترسي به آيات مي خوام از ثانيه شروع آيه استفاده كنم . راهنمايي كنيد ممنون ميشم
از چه كنترلي براي پخش استفاده كنم ؟؟؟چه طور پخش رو از اون ثانيه مورد نظر شروع كنم.
ممنون ميشم.

SMRAH1
یک شنبه 21 مهر 1387, 18:13 عصر
اگر از Access استفاده می کنی،اصلا صوت رو توی بانک ذخیره نکن.چون اولا حجم بانک بالا می ره و کارآیی پایین می یاد و ثانیا Access یک ماکزیمم حجم (2 یا شاید 4 گیگ دقیقا خاطرم نیست) داره.

Nima NT
دوشنبه 22 مهر 1387, 17:23 عصر
تو نرم افزار قرآنی جامع که من دارم صوت ها رو جدا قرار داده تو یه پوشه .

pnustudent110
دوشنبه 22 مهر 1387, 17:33 عصر
دوستان از چه ابزاري براي پخش استفاده كنم و چطور پخش رو از ثانيه اي خاص شروع كنم؟

navidkhalilian
سه شنبه 04 فروردین 1388, 01:31 صبح
سلام دوست عزیز.برای اینکه از کپی فایل های صوتی جلوگیری کنی باید اون فایل ها رو از نوع باینری باز کنی و داده های داخل یک رکورد را به عنوان مثال رکورد شماره 150 را تغییر بدی.حالا اون فایل دیگه قابل اجرا نیست و زمانی که خواستی از این فایل استفاده کنی باید داده ی اصلی همان رکورد را دوباره درون آن فایل بنویسی.در ضمن شما نیازی به ذخیره داده ها درون بانک نداری ومن بهت توصیه می کنم اگر از بانک استفاده کردی بانکت sql باشه.اگر نمی تونی از sql استفاده کنی من بانکت رو همراه با کد ها ی sql برات آماده می کنم.امید وارم که تونسته باشم کمکت کنم.

yosefyosef
سه شنبه 04 فروردین 1388, 03:33 صبح
مي توانيد به كتابخانه تقريب يا كتابخانه المكتبه الشاملة كه به عربي نوشته شده است مراجعه كنيد انها در ديتا بيس اكسس نوشته شده وفايلها خارج از ديتا بس وبصورت ايه ايه خوانده شده است

احمد سامعی
چهارشنبه 05 فروردین 1388, 15:05 عصر
در ضمن شما نیازی به ذخیره داده ها درون بانک نداری ومن بهت توصیه می کنم اگر از بانک استفاده کردی بانکت sql باشه.اگر نمی تونی از sql استفاده کنی من بانکت رو همراه با کد ها ی sql برات آماده می کنم.امید وارم که تونسته باشم کمکت کنم.

همونطور كه خود شما گفتيد نيازي به ذخيره نيست كافي اطلاعات كد بشه(هرچند اين هم نيازي نيست چون قرآن همه جا تقريباً رايگان هست پس كسي دنبال دي كد كردن نمي ره)
در نهايت پيشنهاد من براي اين جور برنامه ها كه امنيت داده ها اهميت چنداني نداره بهترين گذينه همون اكسس هست چون استفاده از SQL همونطور كه مي دونيد دردسرهاي خودش داره مثل نصب سرور ، مشغول كردن CPU و غيره... كه براي كاربر معمولي مشكل
در ضمن معمولا اين جور برنامه ها از روي CD اجرا مي كنن كه با SQL و سرور جور در نمي آيد

دوستان از چه ابزاري براي پخش استفاده كنم و چطور پخش رو از ثانيه اي خاص شروع كنم؟

من يك برنامه كوچك واسط درست كردم مي ذارم
براي پخش كافيه همين DLL كه من تو برنامم ازش استفاده كردم به برنامت اضافه كني (تو قسمت com كنترل هاي اظافي ToolBox هم مي توني پيداش كني)

منظورت براي پخش از ثانيه خواص واضح تر بيان كن !؟