PDA

View Full Version : كمك براي شروع يك زبان برنامه نويسي

hossein_sh2008
پنج شنبه 25 مهر 1387, 20:11 عصر
با سلام به دوستان برنامه نويس
من دانشجوي كارداني كامپيوتر هستم و مي خواستم يك زبان برنامه نويسي پر قدرت را شروع كنم كه آينده داشته باشد و با اون بتونم انواع برنامه هاي حسابداري و .. را بنويسم و به عنوان يك شغلي كه بهش علاقه دارم شروع كنم.
خواهشن در رابطه با نحوه يادگيري يا منابع خوب راهنمايي بفرماييد.
با تشكر از همه دوستان

v_nirvana
یک شنبه 28 مهر 1387, 22:55 عصر
سلام دوست عزیز
من بهتون جاوا یا پایتون رو پیشنهاد میکنم!
البته پایتون بهترهَ

mhmmdshirazi
دوشنبه 29 مهر 1387, 21:26 عصر
بنظر من c++ خیلی خوبه هم یه زبان نسبتا سطح پایینه هم شی گرا و... خیلی خوبه تو همه چی هم بدرد می خوره چون اگثر زبان ها از C ,PERL الگو برداری شدن perl هم خوبه ولی من خودم کار نکردم.

Salar Ashgi
دوشنبه 29 مهر 1387, 22:42 عصر
سلام ، بنظر من برای شروع (و حتی ادامه بصورت پیشرفته) ++C میتونه بسیار مفید و جامع باشه !!!

شی گرایی ، حجم کم App های تولید شده ، کتابخانه قوی نرم افزاری و ... میتونه دلایل مستحکمی

بر این گفته باشه ، حال آنکه خود ویندوز توسط زبان سی نوشته شده ، و سی پلاس پلاس از سی

هم قویتر است !!!

smile17
دوشنبه 29 مهر 1387, 22:59 عصر
با اون بتونم انواع برنامه هاي حسابداري و .. را بنويسم و به عنوان يك شغلي كه بهش علاقه دارم شروع كنم.
براي شروع كمي c++
و بعدش #c

ras007
سه شنبه 30 مهر 1387, 13:33 عصر
بهتره که کد های برنامه نویسی کمی یاد بگیری بعدش از c# شروع کنی.

++Hichkas
چهارشنبه 01 آبان 1387, 10:31 صبح
به نظر من ++c عالیه اصلا به نظر من قدرتی که این زبان دارد را هیچ زبان دیگه ای نداره ، اتفاقا این هفته سر کلاس ساختمان داده ها بحث از همین بود که چه زبانی قدرت زیادی به برنامه نویس میده و بازار کار داره و از هر جهت و در هر زمانی و در هر زمینه ای کارایی داره استاد گفتند که ++C یک زبان بسیار قویه و می گفتند که تا حالا چون از ++C استفاده کردند هیچ احتیاجی به زبن های دیگه پیدا نکرده اند ( البته این استاد ما طرفدار پرو پا قرص خانواده ی C هستند و اصلا VB را قبول ندارند . )

hamid108
چهارشنبه 01 آبان 1387, 12:21 عصر
سلام این رو هم بگم که cpp فقط به درد آموزش می خوره و برای برنامه نویسی های بزرگ و کارآمد ساخته نشده. این نظر منه!!!

emad_67
چهارشنبه 01 آبان 1387, 13:22 عصر
براي شروع كمي c++
و بعدش #c

بهتره که کد های برنامه نویسی کمی یاد بگیری بعدش از c# شروع کنی.
دوستان همین جوری نیاین یه چیزی برا خودتون بگید، با دلیل ذکر کنید دلایل رو

سلام این رو هم بگم که cpp فقط به درد آموزش می خوره و برای برنامه نویسی های بزرگ و کارآمد ساخته نشده. این نظر منه!!!
دوست عزیز شما فکر کنم فقط با دید چیز هایی که در دانشگاه گفته شده داری به c++ نگاه میکنی. c++ زبان فوقالعاده قدرتمندی هست که اکثر نرم افزار های تجاری و خفن دنیا داره باهاش نوشته میشه.

تو همین بخش بگردید قبلا یه بحث هایی شده. نمونش:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=81553

hamid108
چهارشنبه 01 آبان 1387, 14:31 عصر
با تشکر از شما emad_67 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35031) عزیز میتونی یک pdf کامل از آموزش Cpp (در همین سطح) رو برام بزاری؟ ممنونت میشم.

sang9111
چهارشنبه 01 آبان 1387, 15:29 عصر
دوست من همیشه یک چیزی میگم آویزه گوشت کن اینجا ایرانه چون شغلت بهت میگم اینجا کسی ازت perl python نمی خواد ایهجا دیگه خیلی جاها دیگه cpp هم نمی خوان غیر از جاهای خاصی چون می خوای درآمد داشته باشی یک نصیحت برادرانه بهت می کنم دور این چیزل رو خط بکش برو java سی شارپ vb و آخرش php یاد بگیر تا کار برات باشه cpp خوبه برای یاد گیری اولیه خیلی کمکت می کنه ولی برو یه صورت حرفه سراغ یکی از این زبونایی که بهت گفتم من خودم کارم این نیست نمی خوام هم درآمدی فعلا از این راه داشته باشم پس ممکنه برم python به صورت حرفه ای یاد بگیرم ولی با هدف تو اونایی که گفتم بپا به یک درآمد خوب می رسی این نظره منه ممکنه دوستان دیگه دیدگاه خودشون داشته باشن
در ضمن cpp یک زبان بینظیر هست مهم ترین نرم افزارهای دنیا با این زبان ساخته میشن ولی ما تو ایران چند تا برنامه بزرگ و مطرح در سطح بالا ساختیم تو بازار کار می خوای

emad_67
چهارشنبه 01 آبان 1387, 15:56 عصر
با تشکر از شما emad_67 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35031) عزیز میتونی یک pdf کامل از آموزش Cpp (در همین سطح) رو برام بزاری؟ ممنونت میشم.
سلام
متوجه نشدم منظورت از همین سطح چیه؟ چه سطحی منظورته؟

iut.ali
دوشنبه 24 آذر 1393, 21:15 عصر
دوست عزیز اگه به برنامه نویسی به عنوان یه منبع کسب درآمد نگاه میکنی برو دنبال c# چون متاسفانه تو ایران کسی از linux و کلا unix استفاده نمیکنه واسه همین بیشتر به سمت کار با زبان های تحت windows رفتند زبان هایی که کار باشون راحته ولی در عین حال انعطاف ندارند زبانی مثل perl توی اکسپلویت نویسی استفاده میشه ولی واسه برنامه های کاربردی تا حالا برنامه ای ندیدم خودت هم اگه توی گوگل یه سرچی بزنی میبینی اکثر کارهایی که نیاز به برنامه نویس دارند بیشتر برنامه نویس c# نیاز دارند اصلا چرا راه دور بریم همین صفحه ی اول سایت رو یه نگاه بنداز

hamid_hr
سه شنبه 25 آذر 1393, 09:10 صبح
چهارشنبه 01 آبان 1387, 16:26 بعد از ظهر
دمتون گرم که تاپیک سال 87 رو هنوز جواب میدین