PDA

View Full Version : چند سئوال در مورد SQL

object
سه شنبه 31 تیر 1382, 11:43 صبح
دوستان سلام
ببخشید من چند تا سئوال واقعا مبتدیانه دارم خوشحال می شم و البته کلی پیشرفت می کنم اگر کسی راهنمائیم کنه
پیشاپیش از همه تشکر می کنم

1 ـ در ایجاد ALIAS برای کار با بانکهای SQL به مشکل برخورده ام چون همش Erorr میگیره ازم آیا باید مسیری که پایگاه اطلاعاتی من اونجاست رو مشخص کنم؟ لطفا توضیح بدید البته در استفاده از ADO هم به مشکل مشابه برخورد می کنم

2 ـ ایا برای کار با بانکهای SQl حتما باید SQl روی اون دستگاه نصب بشه؟ (لطفا جواب رو در مورد زمان طراحی (در کامپیوتر شخص برنامه نویس) و زمان اجرا (در دستگاه کاربر) مرحمت کنید)

3 ـ آیا کار با پایگاه داده‌ای SQL بر روی فقط یک CLIENT‌ ممکن است یا به عبارت بهتر آیا می توان از بانکهای SQL برای برنامه ای که فقط روی یک کلاینت CLIENT کار می کنه استفاده کرد (فکر می کنم جواب بله باشه لطفا راهنمائی کنید)

4 ـ چرا نمی توان از کپی بانکهای SQL استفاده کرد (یعنی کپی تهیه شده از بانک اصلی اصلا کار نمی کند)؟؟؟؟
پیشاپیش از همه عزیزان تشکر می کنم[/b]

vadood
سه شنبه 31 تیر 1382, 13:00 عصر
سلام

بهتر بود توی بخش مختص sql می پرسیدین.
برای استفاده از سیکول که خوی معلومه باید نصب باشه. برای یک کلاینت (کاربرد محدود) هم msde رو روش فکر کنید.

ولی منظور از ـ چرا نمی توان از کپی بانکهای SQL استفاده کرد چیه؟ چه جوری کپی می کنی؟

DataMaster
چهارشنبه 01 مرداد 1382, 07:07 صبح
سلام
من اگه منظور شما از اینکه نمی تونید از بانکهت کپی بگیرید درست فهمیده باشم دلیلش اینکه در موقعی که شما یک دیتا بیس رو به sql به قول معروفattach می کنید و اگه سرویسهای sql هم اجرا شده باشند اجازه هر گونه تغییری در فایل دیتابیس رو از شما می گیرند
شما می تونید خیلی راحت سرویسهایsql رو که در لیست task manager هستند shutdown کنید و کارتون رو انجام بدید

object
جمعه 03 مرداد 1382, 01:10 صبح
:wink: :wink: اول اینکه دوست عزیز حق با شماست من باید این سئوال رو در بخش sql می پرسیدم ببخشید معذرت میخوام
در مورد کپی فایل بانک منظور اینه که:
فایل بانک رو انتخاب کنید و سپس Ctrl + C و بعد در جای دیگه Ctrl+v رو انتخاب کنید
و بعد اینکه من که برنامه ام رو نوشتم آیا در کامپیوتر کاربرم (منظور همون یوزره) هم باید برم و SQL SERVER رو نصب بکنم؟
باز هم تشکر می کنم که به من کمک کردید
ممنون

جمعه 03 مرداد 1382, 10:50 صبح
سلام
احتیاج به نصب نیست کافیه اخرین نسخه mdac رو از سایت مایکروسافت بگیرین و روی کامپیوتر یوزر نصب کنین
توی installshield هم گذینه مربوط به sqlserver یادت نره!