PDA

View Full Version : خواندن عكس به صورت پيكسل پيكسل

amir190d
شنبه 27 مهر 1387, 17:45 عصر
سلام خدمت دوستان يك موضوعي برام پيش امده من مي خواهم يك عكس تو يك برنامه بگيرم و ان عكس به صورت پيكسل پيكسل بخوانه يهني اولين پيكسل اگه رنگش زرد بود برام بنويسه زرد و همين طور تا اخر بره و هر پيكسل رنگش برام بنويسه يا بگه اگه كدي يا برنامه اي داري برام بگذاريد ممنون مي شوم:لبخندساده:

vcldeveloper
شنبه 27 مهر 1387, 18:00 عصر
Canvas یک متد Pixel داره که مختصات پیکسل را میگیره و رنگش را بر میگردونه.

amir190d
دوشنبه 29 مهر 1387, 16:50 عصر
سلام علي اقا لطف كردي جوابم دادي ولي راستش من تازه كارم اگه لطف كني يك كدي يك توضيحي راجب canvas بدي ممنون مي شوم

V60
دوشنبه 29 مهر 1387, 19:47 عصر
آقای کشاورز عزیز سلام
من الان این روش شما را امتحان کردم ولی یک مشکل اگر روی صفحه ای که داریم صفحه دیگری باز شود و بسته شود اون قسمتی که زیر می ره رنگش می پره (من برای رنگ کردن صفحه استفاده می کنم)
چی کار کنم؟

vcldeveloper
سه شنبه 30 مهر 1387, 01:06 صبح
اگر روی صفحه ای که داریم صفحه دیگری باز شود و بسته شود اون قسمتی که زیر می ره رنگش می پره
این طبیعی هست. برای اینکه از بین نره، روی Canvas چه کنترلی رسم می کنید؟ باید متد Paint آن را Override کنید تا هر بار که Paint فراخوانی میشه، تصویر مورد نظر رسم بشه.

من تازه كارم اگه لطف كني يك كدي يك توضيحي راجب canvas بدي ممنون مي شوم
مثلا یک Bitmap از نوع TBitmap دارید که میخواید پیکسل موجود در موقعیت 1و1 آن را آبی کنید:

Bitmap.Canvas.Pixel[1,1] := clBlue;

V60
سه شنبه 30 مهر 1387, 14:44 عصر
سلام
اون مشکلم حل شد ولی یک مشکل دیگه
من می خواهم یک عکس را بگذارم (نقشه ایران) بعد بگم فلان جاش(استان) را قرمز یا سبز کن . ولی حالا می گه حتما عکس باید bitmap باشه ، برای این راه حل خاصی وجود دارد؟

V60
سه شنبه 30 مهر 1387, 15:30 عصر
اقا درست شد از bmp استفاده کردم
آقای کشاورز ، راه دیگه هست که من بتونم استانها را رنگی کنم ؟

vcldeveloper
سه شنبه 30 مهر 1387, 16:47 عصر
آقای کشاورز ، راه دیگه هست که من بتونم استانها را رنگی کنم ؟
نمیدونم. البته Canvas متدهای رسم خط و شکل هندسی هم داره.

V60
چهارشنبه 01 آبان 1387, 13:56 عصر
آقای کشاورز من یک مشکل دیگه پیدا کردم می شه بیایید توی این تاپیک و جواب من را انجا بدهید ، یکی از دوستان هم اونجا مشکلش را مطرح کرده شاید به راه حلی برسیم

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=127740