PDA

View Full Version : ازVB6به VB.NET

mohandese_javan
یک شنبه 28 مهر 1387, 22:10 عصر
سلام
من تا حالا ویبی6 کار میکردم ولی دات نت خیلی بانسخه6 فرق داره پیشنهاد دوستان با تجربه چیه؟چیکار کنم چطوری کار کنم؟
ممنون

Armin060
یک شنبه 28 مهر 1387, 22:16 عصر
من هم اول با VB6 كار ميكردم، اما وقتی دات نت رو ديدم خوشم اومد رفتم دات نت. اما كمی با VB6 فرق ميكرد. من يك راه به شما ميگم كه صد در صد جواب ميده و خودم اينطوری دات نت رو ياد گرفتم. تو هر جایی كه نتونستی كد دات نت ش رو بنويسی، كد VB6 رو بنويس و سپس اون كد رو Select كن و بعد كليد F1 رو بزنيد. البته يا قبلش بايد به اينترنت متصل باشيد و يا MSDN رو نصب كرده باشيد. اين يك راه بود. راه دوم اينه كه شما كدی رو كه نميتونيد با دات نت بنويسيد با همون VB6 بنويسيد و سپس با دات نت بازش كنيد، خود دات نت اون كد رو كه با VB6 نوشته شده است رو به دات نت تبديل ميكنه.

reza6384
دوشنبه 29 مهر 1387, 00:35 صبح
سوئیچ کردن از VB6 به VB.Net خیلی راحته، من تقریبا با خود VB.Net شروع کردم ، یعنی قبلا یه کم VB6 بلد بودم ، ولی یکبار مجبور شدم که با VB6 و Embedded Visual Basic3 برنامه بنویسم که بیچاره شدم. اونوقته که دیدم چقدر امکانات VB از Net. کمتره!!!

mohandese_javan
دوشنبه 29 مهر 1387, 23:44 عصر
سلام
ممنون
ولی یه سری مفاهیم مثل کلاسها اشیا و... من اصلا تو ویبی6کار نکردم ولی تو دات نت همه چیز همیناس دیگه مقاله توپ ندارین؟ با همه مقالات فرق کنه

reza6384
سه شنبه 30 مهر 1387, 01:10 صبح
سلام.
یه رفرنس خوب در این قسمت، بخش Code Samples هست که مثال های زیادی برای کار کردن با VB.Net داره. می تونید از اونها استفاده کنید.
اما به نظر من صرف یادگیری کارکردن و برنامه نویسی با Net. کافی نیست. در عمل خیلی چیزها وجود داره که تو کتابها نوشته نشده. بهترین رفرنس همین اینترنته. من چند تا Ebook دارم که وقتی پیداشون کردم یه جایی Upload میکنم و آدرسش رو براتون قرار میدم.