PDA

View Full Version : ارتباط برقرار کردن برنامه با صفحه ات یک سایت ( ارسال پست به سایت یا اضافه کردن رکورد )

as13851365
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:22 صبح
برای ارتباط با صفحهات یک سایت چه باید کرد؟

من می خوام یک برنامه ای بنویسم که رکوردهایی رو به سایت اضافه کنه .

سایت هم دارای username و password است و من باید در برنامه Username و Password رو از کاربر بگیرم و در صورت درست بودن این مشخصات برنامه به سایت وصل بشه و برنامه به کاربر اجازه اضافه کردن رکورد رو بده .

vcldeveloper
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:29 صبح
رکوردهایی را به سایت اضافه کنه یعنی چی؟ یعنی سایت یک فرمی داره که اگر مقادیرش پر بشه، و ارسال بشه، رکوردی به آن اضافه میشه؟
اگر آره، باید با پروتکل HTTP و فرم ها در HTML آشنا باشید. درباره اش قبلا در همین سایت بحث کردیم. کامپوننتی مثل IdHttp از مجموعه Indy را می توانید برای این کار استفاده کنید.

در ضمن من اگر بخوام یک سری رکورد( 1700 تا رکورد) که در بانک اکسس ذخیره شده رو به بانک mysql انتقال بدم چه راهی رو پشنهاد می کنید ؟
این ربطی به این تاپیک نداره! در تاپیک جداگانه بپرسید.

as13851365
دوشنبه 29 مهر 1387, 09:53 صبح
رکوردهایی را به سایت اضافه کنه یعنی چی؟ یعنی سایت یک فرمی داره که اگر مقادیرش پر بشه، و ارسال بشه، رکوردی به آن اضافه میشه؟
اگر آره، باید با پروتکل HTTP و فرم ها در HTML آشنا باشید. درباره اش قبلا در همین سایت بحث کردیم. کامپوننتی مثل IdHttp از مجموعه Indy را می توانید برای این کار استفاده کنید.

آره سایت یک فرم داره که اطلاعات رو که بهش بدی به بانک انتقال می ده ولی مشکل این است که باید سیشن مربوط به لوکین فعال بشه

یعنی اول باید کاربر به سایت وارد بشه ( با نام کاربری و پسورد ) بعد اطلاعات رو پست کنه !

من هم با IdHttp کار می کنم ولی نتونستم برای سایتی که که از username و password استفاده می کنه کاری کنم .

vcldeveloper
دوشنبه 29 مهر 1387, 16:23 عصر
باید قبلش به خصوصیت Request مربوط به IdHttp مقادیر مناسب اون سایت رو بدید. اگر هم سایت از SSL موقع لاگین استفاده میکنه، باید برای IdHTTP هم از SSL استفاده کنید. بعد باید فرم لاگین را پر کنید با متد Post به سایت ارسال کنید.

as13851365
دوشنبه 29 مهر 1387, 19:05 عصر
باید قبلش به خصوصیت Request مربوط به IdHttp مقادیر مناسب اون سایت رو بدید

می شه کمی دراین باره توضیح بدید ؟

کدام قسمت رو باید مقدار دهی کنم اون هم با چه داده هایی باید مقدار دهی بشه ؟

من یک سایت دارم که در آن با دریافت username و password اگر در سایت وجود داشته باشه کاربر رو به صفحه اصلی سایت هدایت می کنم و کاربر با انتخاب گزینه اضافه کردن متن می تونه متن خودش رو اضافه کنه

من برای شناسایی کاربر از session استفاده کردم .

اگر منبعی . مثالی . مقاله ای ... در این باره دارید بدید ممنون می شم .

vcldeveloper
سه شنبه 30 مهر 1387, 01:11 صبح
توی گوگل دنبال Indy IdHTTP.Post بگردید. براش مثال پیدا می کنید.

s.mostafa.rahmani
سه شنبه 30 مهر 1387, 07:08 صبح
نحوه مقداردهي به كنترلهاي يك فرم وب از طريق دلفي:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=118852

AlirezaBahredar
سه شنبه 30 مهر 1387, 07:19 صبح
سلام
من هم تو این سایت هم توی سایتی که لینکش رو واسط گذاشتم در این مورد پست دادم.چون خودم خیلی وقت دنبال این جریان بودم بطور 100 90 مشکل رو توتستم بر طرف کنم امید وارم بدردت بخوره.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=123620
http://forum.p30world.com/showthread.php?t=262728
موفق باشی.