PDA

View Full Version : نقشه کشور

V60
دوشنبه 29 مهر 1387, 13:47 عصر
ببخشید که عنوان بهتری پیدا نکردم
من یک برنامه دارم مربوط به تصمیم سازی . برنامه اینجوری قراره کار بکنه من به عنوان یک مدیر وقتی می گم می خواهم کارخانه پوشاک احداث کنم ، برنامه به من بگوید کجا و در کدام منطقه احداث کنم .
خب برای این کار یک سری معیار و عدد نیاز است که اونها کاری نداره ، قضیه اینجوری می شه که مناطق من (که همان استان های کشور می شود ) به ازای هر کارخانه یک امتیازی بین 1 تا 10 خواهند گرفت . حالا مدیر می خواهد این را به صورت گرافیکی روی نقشه ایران ببیند یعنی
استان هایی که امتیاز 1 تا 4 گرفتند را به رنگ قرمز ببیند
4 تا 7 را زرد و 7 تا 10 را سبز .
من فکر کردم یکی از روشهایی که می شه انجام داد این است که بیام قسمت گرافیکیش را با فلش آماده کنم و فلش را با کدهای فلش به دیتابیسم متصل کنم ، ولی چون مشکل من دو تا می شه یعنی تازه باید بیام فلش و کد نویسی درون آن را هم یاد بگیرم گفتم اول با شما مطرح کنم ببینم شما روشی چیزی به نظرتان می اد بعدا بروم سمت فلش
لطفا راهنمایی کنید .

چیزی که معلومه نقشه ایران ثابته
مرز هر استان هم ثابته و رنگ ها بین 3 تا 5 می باشد .
متشکر.

V60
دوشنبه 29 مهر 1387, 15:41 عصر
در ضمن کی برنامه نویس دلفی توی اصفهان سراغ داره که بتونه کار بکنه و دنبال کار هم باشه ؟
دات نت هم بلد باشه خوبه

tefos666
سه شنبه 30 مهر 1387, 22:18 عصر
دوست عزیز چندتا روش پیش رو داری من میگم دوستان هم نظر بدن ، اتفاقا من یه برنامه آژانس دارم مینویسم که توش کار با نقشه و مرز ها خیلی برام مهمه منم میخوام مثلا از مبدا تا مقصد رو گرافیکی خط ترسیم کنم و به ازای مسافت قیمتش رو محاسبه کنم از دیتابیس
منم مثل شما اولش فلش ذهنم رو مشغول کرد و دیدم از لحاظ گرافیک خیلی توپ میشه ولی مشکلم همون کدش بود و تا یه جاهایی رفتم ولی .... بی خیال برم سر اصل مطلب

1- سه تا عکس از نقشه ایران درست کن
2- استانها رو به تفکیک ازش جدا کن (یعنی با فتوشاپ کاتش کن تا هر استان رو هم داشته باشی) ، حالا یک نقشه بزرگ داری و عکس هر استان رو
3- به تعداد رنگهات مرزها رو رنگی کن (یک عکس با خطوط مرزی سفید )
4- به تعداد رنگهات مرزها رو رنگی کن (یک عکس با خطوط مرزی زرد )
5- به تعداد رنگهات مرزها رو رنگی کن (یک عکس با خطوط مرزی سبز )
6- تو دیتابیس خودت یک چندتا فیلد بزار ID,MapSRC,OstanSrc,MapColor,Rate,posX,posY
7- آدرس هر عکس رو توش بزار و امتیاز رو با توجه به رنگش بزار
8- MapSRC همون عکس اصلی است
9- OstanSrc همون نام استان مثلا images\yellow\tehran.jpg
10- MapColor همون رنگشه (white-green-Yellow)
11- Rate هم همون اعتبارشه که از 1 تا 100 هستش
12- posX مختصاتش (نقطه X) رو نقشه اصلی هستش
13- posY مختصاتش (نقطه Y) رو نقشه اصلی هستش
حالا بیشتر کار رو کردی میمونه یک کدنویسی تمیز و بی عیب و نقص که کمترین حجم رو اشغال کنه (برنامتون در حین پروسس سنگین نشه ) فکر کنم چندتا Query تو در تو کارت رو حل کنه مثلا Select بزن که شرط اون با توجه به Rate عکس ها رو نشون بده (قابل توجه استاد کشاورز ~~~> F1 یعنی Help یعنی لطفا کمک کنید )

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=24734&stc=1&d=1224616458

حالا با توجه به کدی که مینویسی عکس اون رنگ رو رو نقشه اصلی رو همون جا نمایش میدی با توجه به مختصاتش کدش هم ظاهرا سادست فقط با visible اون عکس کار داری و path که از بانکت میخونی که کدوم رو نشون بده
فکر کنم با این طرحی که دادم یه عالمه ایده تو سرت اومده باشه واسه حذف جزئیات ، به عنوان هدیه حاصل تلاش خودم رو برای شروع کارت آپلود میکنم - تصویر نقشه ایران با تفکیک استانها (استانهای جدید رو توش لحاظ کردم). فایل فلشش رو هم میزارم تا کار کنی و همینطور فایل اصلی عکس رو که با paint.net درست کردم خودت با فتوشاپ مرزها رو رنگ بندی کن - نتیجش رو بی زحمت آپلود کن تا سایرین هم کمکمون کنند.
اگه تاپیکت فعال شد و کارتون جدی تر شد طرح های دیگه ای هم دارم مثلا واسه همون کار با فلش و ارتباط با دیتابیس - ضمنا این کامپوننت GIS هم واسه همین جور کارا طراحی شده ولی من که نتونستم باهاش کار کنم .
:تشویق: success is doing , not wishing

فقط تونستی مشکلت رو حل کنی راه حل رو بگو ما هم استفاده کنیم منم سر پروژه خودم گیر کردم ، واسه منم طرحی داشتید بگید میخوام مسیر مبدا و مقصد رو که از دیتابیس میخونه رو نقشه گرافیکی یک خطی ترسیم کنه تا نزدیکترین راه رو پیدا کنم (با توجه به طرح ترافیک و ... که اطلاعات پایه من هستش) و قیمت هرکدوم رو در بیارم و رو نقشه هم نشون بده .

tefos666
سه شنبه 30 مهر 1387, 22:52 عصر
اینم آدرس یکسری کامپوننت GIS
__________________________________________________ ___________________
TatukGIS >> فایل اصلاحی ورژن8.4.2.1020 رو میزارم
که یکسری ارور رو نده C R A C K :شیطان:
شوخی کردم یه موقع تاپیک رو پاکش نکنید جدا این کرکش نیست فقط فایل اصلاحی اونه .
اینم آدرس سایتش >> http://www.tatukgis.com/Home/home.aspx

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=24737&stc=1&d=1224618626

با این سری کامپوننت ها هم میتونی کار کنی
http://www.flex-graphics.com/download.html
تو این مقاله هم چیزای جالبی پیدا میکنی
http://www.torry.net/showcase.php?id=12
__________________________________________________ ____________________

success is doing , not wishing ...

V60
چهارشنبه 01 آبان 1387, 14:20 عصر
خیلی متشکر از وقتی که گذاشتید
همونطوریکه در ابتدای تاپیک گفتم من می خواهم رنگ هر استان تغییر کنه ولی فکر می کنم روش شما بیشتر به درد رنگ مرزهای هر استان می خوره
البته این روشی که گفتید که بیام به ازای هر استان یک عکس داشته باشم و اونها را visible و غیر visible بکنم کار خوبیه ولی دردسرش هم کم نیست
من فکر می کنم اگر اینجوری باشه باید به ازای هر استان سه تا عکس رنگی(اگر بخواهم سه رنگ نشون بده) داشته باشم و اینجوری حجم برنامه ام هم زیاد می شه ولی به وصورت کلی یک کم کار من با شما فرق می کنه برنامه من قرار نیست هوشمندانه حساب کنه بلکه فقط بر اساس معیارهایی که بهش دادن و فرمولی که مشخصه رنگها را تغییر می ده و کاربر خودش رنگها را می بینه و تصمیم می گیره
کاری که شما می خواهید کار خیلی سنگینیه که امیدوارم توش موفق باشید
راستی من عکس هام بیشتر از تقسیمات استانیه ، تقسیمات من تقریبا می شه گفت شهرستانیه و حوزه شهری وابسته به ان برای همین هم تقسیمات من بالای 100 قسمته
من با استفاده از CANVASE هم یک کارهایی کردم(به لطف آقای کشاورز) و تونستم هر منطقه را همونجوری که می خواهم رنگی کنم ولی حالا یک مشکل بزرگتر هم دارم
من می خواهم کاربر روی هر منطقه که رفت قابلیت کلیک کردن روی ان منطقه را داشته باشد یعنی نرم افزار متوجه باشه که الان کاربر روی چه منطقه ای کلیک کرد. البته یک راه خیلی خیلی ساده و کاربردی هم وجود داره که همین الان و فی البداحه به ذهنم رسید.
یک سری کلید کوچک و چشمک زن بذارم که کاربر فقط بتونه روی اونها کلیدکنه و من هم خودم می دونم این کلید ها کجاست این روش کاربردیه ولی نمی دونم روش قشنگ تری هم هست

این هم عکس ایران با تقسیمات شهری شاید به دردتان بخورد اگر کسی خواست با اسمش راه دارم

ms_mohaghegh
چهارشنبه 01 آبان 1387, 16:52 عصر
اگه نمی خوای از Flash استفاده کنی، من کامپوننت Transparent Image Button از کامپوننت های سالار سافت رو بهت پیشنهاد می کنم:
http://salarsoft.somee.com/downlist/comp_downloads.htm#trans_btn

ولی با Flash دستت خیلی برای توسعه نرم افزارت بازتر می شه.

V60
چهارشنبه 01 آبان 1387, 17:02 عصر
از راهنماییتون متشکر
برای کار با FLASH چه EBBOK خوبی معرفی می کنید ؟ یا احیانا کجا فارسی روی این قضیه کار کرده اند که بشه راحت تر راه افتاد
از معرفی کامپوننت هم متشکر

V60
چهارشنبه 01 آبان 1387, 17:11 عصر
البته من خودم ترجیح می دم تمام پیکسلهای یک منطقه را در یک جدول داشته باشم و هر وقت کلیک کرد روش نرم افزار متوجه بشه کدام منطقه کلید شده
اخه اینجور که شما می گید باید تمام مناطق را عکسهای جدا از هم بکنم بعد بیام اینها را کنار هم بچینم ، شاید یکجورایی هم راحت تر باشه
نمی دونم والا