PDA

View Full Version : سوال: ايجاد و نوشتن در يك جاي خاص از فايل Word ....؟

Afshin160
دوشنبه 29 مهر 1387, 18:06 عصر
باسلام به همه دوستان برنامه نويس ..........

يه سوال ... من ميخواهم براي برنامه ام يك سري سند از پيش مشخص شده ايجاد كنم كه در آن تنها جاي بعضي از كلمات و مقدار بعضي خانه ها جدول واقع در Word تغيير مي كنه حال مي خواهم به گونه اي به اين فايل دسترسي پيدا كنم و اين مقادير را تغيير دهم ...
و دوباره ذخيره بشه به يه نام ديگر ...

در واقع قصد دارم يه فايل word با يك سري اطلاعات ثابت ايجاد كنم و يكسري اطلاعات كه بنا بر هر سند متغيير است هم تغيير كنه ...

باتشكر
افشين160

SMRAH1
دوشنبه 29 مهر 1387, 22:22 عصر
سلام

پیشنهاد می کنم در سند اصلی ،مکانهایی که قرار است داده ها قرار بگیرند،با عبارات غیر معمول (اگر سند فارسی است می توانید از عبارات انگلیسی استفاده کنید) پر کنید و بعد از باز کردن Document از متد Replace برای جانشین کردن این عبارات با مقادیر صحیحشون استفاده کنید.در آخر هم باید سند رو Saveas کنید.در ضمن بهتره Attribute فایل سند اصلی رو ReadOnly کنی تا از عدم ذخیره سازی رو آن اطمینان داشته باشی.

رضا جاسبی
سه شنبه 30 مهر 1387, 01:59 صبح
راه بهتر اینه که اولا یک فایل Template در ورد درست کنی به این ترتیب با زدن Save خود ورد ازت اسم فایل می پرسه و نیازی به دردسرهای ReadOnly کردن و نگرانی از Overwrite نیست. بعد هم در آن Template به جای کلمه نامانوس از Bookmark استفاده کن.

KambizZandi
سه شنبه 30 مهر 1387, 02:47 صبح
بهترين راه همون bookmark هست
شما ميتونيد bookmark ها رو هم با متن و هم با تصوير جايگزين کنيد

Afshin160
سه شنبه 30 مهر 1387, 08:34 صبح
سلام ....
از دوستاني كه زحمت كشيدن متشكرم ....
ولي من يكم مبتدي تر هستم و اصلا" نمي دونم به چه صورت در برنامه ام يه فايل word درست كنم ويا باز كنم و چيزي را در جايي از آن بنويسم ....
اگر دوستان لطف كنند و يه مثال ساده در اختيارم قرار بدن سپاسگزارم ...

eiman_ghasemy
سه شنبه 30 مهر 1387, 10:17 صبح
يك نمونه برنامه در اين مورد

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=24000&d=1222911404

idarom
پنج شنبه 01 تیر 1391, 16:37 عصر
سلام من اینکارو کردم ولی خیلی کند ورد باز میشه آیا میشه کاریش کرد که سرعت بازشدن ورد بیشتر بشه ؟ من الان از dll دات نت استفاده کردم و ورد و باز می کنم . ممنون میشم کمکم کنید