PDA

View Full Version : binding یک کامبو باکس با یه فیلد جدول ؟؟؟؟

migrant
دوشنبه 29 مهر 1387, 19:22 عصر
سلام
می خواهم یه کامبو باکس رو بایند کنم با یه فیلد جدول ولی بدون کد نویسی .
الان میام با یه حلقه for تمام رکورد ها (فیاد مورد نظر) رو add می کنم به کامبو باکس ولی می خواهم این کار به صورت اتوماتیک انجام شود ولی بدون استفاده از ویزارد و با کد نویسی . . . . منظورم از کد نویسی خواندن و اضافه کردن نیست بلکه کد های بایند کردن رو میگم
ممنون

majid325
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:41 عصر
DataSource ش رو به ديتاست يا هر شي ديگه كه داري مساوي قرار بده و DisplayMember ش رو مساوي اسم فيلد مورد نظرت.

ComboBox.DataSource = (dv_INSURANCE_Name);
ComboBox.DisplayMember = "INSURANCE";
ComboBox.ValueMember = "ID";

migrant
شنبه 04 آبان 1387, 15:59 عصر
ممنون از راهنماییتون .
این value member چیه که برابر ID قرار دادید ؟

xxxxxxxxxx
شنبه 04 آبان 1387, 16:32 عصر
اگر dv_INSURANCE_Nameفرض كنيم حاوي اطلاعات نام شهر ها باشه و فيلد INSURANCE نام شهر وفيلدID نيز كديكتا آن شهر باشه وبخواهيم درون كمبو فقط نام شهر نمايش داده شود ولي از ID شهرها بخواهيم استفاده كنيم ،اينگونه كه دوستمون گفته است set مي كنيم.

ciscozagros
شنبه 04 آبان 1387, 20:48 عصر
System.Data.DataViewManagerListItemTypeDescriptor به من این خطا رو نشون میده مشکل کجاست ؟

majid325
شنبه 04 آبان 1387, 22:52 عصر
كدت رو بزار و بگو تو كدوم قسمت از كدت erorr ميده؟

ciscozagros
یک شنبه 05 آبان 1387, 23:26 عصر
فایل کامل همراه با backup بانک sql را ضمیمه کردم
اسم بانک trans
دو مشکل دارم
1- می خوام وقتی روی نام ماشین کلیک میکنم توی کمبو باکس در دیتاگرید نمایش بده
2- می خوام با کد ستون بیمه را تاریخ شمسی نمایش بده نه میلادی

از اینکه وقت میگذاریدو جواب این حقیر رو می دید بینهایت سپاس گذارم

majid325
دوشنبه 06 آبان 1387, 00:12 صبح
برنامتو نتونستم ببينم ..
اولا كه هر موقع برنامه اي براي دوستان در سايت ميزاريد ،backup ديتابيس رو نزاريد ، كد اسكريپت بانك رو بزاريد.
دوما برنامه شما يه جوري بود ، انگار از كامپوننت خاصي استفاده كرده بودي كه نميشد تو حالت ديزاين هم ديد كه شما چيكار ميخواي بكني.
سوما در اين تاپيك سوال دوستمون در مورد combobox بود ولي سوال شما اينطور كه توضيح داديد در مورد DataGridViewComboBoxColumn هست كه اگر پيدا نكردي با جستجو ، بايد يه تاپيك ديگه بزني.(البته خودم يه تاپيك زدم چون مشكل خودم هم بود)

در مورد تاريخ شمسي هم خودم تجربه اي ندارم ولي تاپيك هاي زيادي ديدم كه موضوعشون اين بوده.