PDA

View Full Version : يك مشكل عجيب

saghez
دوشنبه 29 مهر 1387, 19:43 عصر
من برنامه اي با vb.net 2005 نوشته ام اين برنامه روي كامبيوتر خودم كار ميكند اما وقتي أنرا به كامبيوتر ديكري منتقل ميكنم ايراد توليد ميشود دارم ديوانه ميشوم
با جستجو در نت هم نتوانستم بفهمم مشكل قابل حل است يا نه
خواهش ميكنم كمك كنيد
EventType : clr20r3 P1 : MyProject.exe P2 : 1.0.0.0 P3 : 48fbcd22
P4 : autojob P5 : 1.0.0.0 P6 : 48fbcd22 P7 : 2e P8 : e9
P9 : system.invalidoperationexception

bashir_nashi
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:27 عصر
سلام.
خوش آمدید !
راستش سوالتون مفهوم نیست . شما می خواهید فایل اجرایی تون رو منتقل کنید یا کل پروژه رو ؟
اگه می خواهید exe رو جابجا کنید نیاز به یک سری پیش نیاز در کامپیوتر مقصد دارید. .net framework
و در بسیاری از موارد مجبورید برای برنامه خود setup درست کنید

به هر حال من دقیقا منظروتون رو متوجه نشدم اگه مشکلتون حل نشد بیشتر توضیح بدید .

domidimod
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:30 عصر
سلام دوست عزیز
برنامه های دات نت فقط درصورتی قابل اجرا هستند که Netframework. نصب باشه اما اگه برای برنامت Setup درست کنی دیگه نیازی به نصب Netframework. نیست البته دراون صورت هم نصب برنامه روی اون سیستم خیلی طول می کشه.

saghez
دوشنبه 29 مهر 1387, 21:08 عصر
دوستان محترم از اینکه زحمت کشیدید ممنونم

من برای پروِژه خود یک setup درست کرده ام که کل پروژه را روی کامپیوترهای دیگر بخوبی نصب میکند و FrameWork2 هم روی کامپیوتر نصب میشود. جالب این است که پیشتر این مشکل وجود نداشت. احتمالا من تغییراتی در برنامه داده ام که این مشکل بوجود آمده است. اما براستی حتی در نت هم با وجود اینکه تعداد زیادی این مشکل را دارند اما کسی راه حلی برای ان نداده است.

اگر مرا راهنمایی کنید بسیار ممنون خواهم شد

saghez
دوشنبه 29 مهر 1387, 21:29 عصر
دوستان محترم خوشبختانه خودم توانستم مشکلم را حل کنم.
راه حل گرچه سه روز کامل است مرا به طور کلی گیج کرده بود در خود متن برنامه بود. یک خط از برنامه مشکل داشت و ان هم هنگام تبدیل تاریخ و ساعت بود. نکته ای که وجود داشت این بود که در کنترل پانل باید میرفتم و نوع short date را عوض میکردم.
بهر حال بنظرم هر وقت با این مشکل مواجه شدید بهتر است گزینه دیباگ را در پنجره ای که باز میشود بزنید و با استفاده از خود vb.net توضیح کوچک آنرا بخوانید حتما موفق میشوید مشکل را حل کنید

بهر حال خیلی از توجه شما ممنونم