PDA

View Full Version : نحوه استفاده از seek

morteza_dehghan
سه شنبه 31 تیر 1382, 23:51 عصر
آقا ما با ado کار میکنیم این دستور find لعنتیش فقط یک پارامتر میگیره این دستور seek تاجایی که من یادم میاد به تعداد فیلدهای در ایندکس آمده پارمتر میگیره ول نمیدونم چرا هرکار میکنم به ما حال نمیده آخه من از ایندکس در بانک های اکسس استفاده کردم
حالا بانکم sql است نمیدونم با هم فرق دارد اگر یکی بلده بگه اولا چه جور ایندکس بسازم دوما چه جور تو برنامه صداش بزنم سوما چه جور استفاده کنم ازش بهتر بگم از سیر تاپیازش را بگه با نمونه برنامه :wink:
ضمنا یک سئوال دیگه من در برنامه ام تعداد بسیار زیادی فایل عکس دارم آنها رادر بانک ذخیره کنم یا در پوشه البته برنامه روی شبکه است
با تشکر

Abbas Arizi
چهارشنبه 01 مرداد 1382, 00:18 صبح
دستور Find تا اونجا که من میدونم بیش از یک پارامتر رو هم میگیره. فقط باید با And اونهارو از هم جدا کنید.

A.Noor
چهارشنبه 01 مرداد 1382, 09:51 صبح
با سلام
آقای عریضی ببخشید که جسارت می‌کنم اما چیزی که خود میکروسافت گفته :

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;245408

( فقط اجازه جستجو روی یک فیلد را میده ) البته میتونیم از Filter برای جستجو روی چند فیلد استفاده کنیم .
در این آدرس یک کلاس تعریف شده که علاوه بر جستجوی ترکیبی روی چند فیلد میتوان FindFirst و FindNext و ... هم انجام داد .
( البته اگر اشتباه می‌کنم دوستان اصلاح کنند )

morteza_dehghan
چهارشنبه 01 مرداد 1382, 11:17 صبح
سلام
حق با علی آقا است یک سری به لینکی که گذاشته بود زدم خیلی عالی بود ولی آن چیزی که من می خواستم نبود بابا موضوع بالا را توره خدا درست بخونید :cry:
دستور find بیش از یک پارامتر نمی گیره من خودم این را مطمئن هستم
دستور seek را تورا به خدا بگید چه جوری کار میکنه من قبلا بر روی بانک های اکسس ایندکس ساختم و از seek استفاده کردم ولی الان روی بانک sql جواب نمیده نمیدونم چرا اشکال از منه یا اشکال از sql است یک راهنمائی کنید
ضمنا علی آقا اگر امکان دارد شما هم یکم واضح تر در مورد فیلتر توضیح دهید در صورت امکان یک نمونه برنامه داری بفرست :oops: :wink:
با تشکر از همه دوستان

A.Noor
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 10:57 صبح
با سلام

MyRS.Filter = "(LastName = 'Smith' OR LastName = 'Jones') AND FirstName = 'John' "

برای برداشتن فیلتر هم
MyRS.Filter = adFilterNone
که در آن MyRS نام رکوردست شماست
ضمنا اگر با یک شرط اولیه روی رکوردست فیلتر بگذارید و بعدا بدون برداشتن آن دوباره فیلتر بگذارید شرط دوم با شرط اول And می‌شود یعنی فیلتر دوم روی فیلتر اول اعمال می‌شود.

برای راهنمایی بیشتر می‌توانید از Msdn استفاده کنید (Filter property (ADO

موفق باشید

S.Azish
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 14:12 عصر
برای استفاده از متد Seek, ابتدا باید نام ایندکس رو برای Recordset مشخص کرد و بعد با استفاده از متد Seek, داخل ایندکس جستجو رو انجام داد.

http://www.devguru.com/Technologies/ado/quickref/recordset_seek.html