PDA

View Full Version : سوال: بروز رسانی پایگاه داده در اینترنت

visual_sadegh
پنج شنبه 02 آبان 1387, 11:43 صبح
با سلام
من یک برنامه نوشتم که یک پایگاه داده محلی توی خود سیستم داره و یک پایگاه داده مشابه در اینترنت
می خوام هروقت خواستم اطلاعات رو از سیستم خودم به اینترنت ارسال کنم البته با کدنویسی
اگه بخوام پشتیبان بگیرم که نمی شه چون حجم اطلاعات بالاست میخوام فقط تغییرات ارسال بشه تا سرعت بالاتر بره اگه امکان داره منو راهنمایی کنید
ممنون.

visual_sadegh
یک شنبه 05 آبان 1387, 10:40 صبح
ممنون از راهنماییتون
یه چیز دیگه:
اگه از دیتابیس توی اینترنت پشتیبان بگیرم توی کامپیوتر من نمی یاد ظاهرا توی سرور اینترنتی ذخیره می شه
چطوری می تونم پشتیبان بگیرم
ممنون می شم کمک کنید

visual_sadegh
دوشنبه 06 آبان 1387, 08:01 صبح
سلام
کسی خونه نیست؟

amin_alexi
دوشنبه 06 آبان 1387, 09:28 صبح
سلام

يك سوال DataBase شما چيه !؟
ارسال اطلاعات 2 طرفه هست يا يك طرفه ؟

اگه SQL Server كه مي توني از Replication استفاده كني !

اگه Access كه با يك يه روش ابدايي ايجاد كرد !!!

visual_sadegh
دوشنبه 06 آبان 1387, 10:42 صبح
دیتابیس دو طرفه و اس کیو ال سروره
باید چکار کنم؟

sh
دوشنبه 06 آبان 1387, 22:20 عصر
سلام

بهترین راه استفاده از Replication هست و خواندن این (http://rapidshare.com/files/133955836/Pro.SQL.Server.2005.Replication.Dec.2006.rar) کتاب است

mrm0101
دوشنبه 06 آبان 1387, 23:12 عصر
سلام
به روز آوری جداول بانک اطلاعاتی اس کیو ال سرور در یک سیستم دیگر از طریق کد نویسی (بدون استفاده از replication)

1- باید هر دو اس کیو ال همدیگه رو بشناسند . یعنی شما بتونید در شبکه از طریق آیی پی و یوز نام و پسورد به اطلاعات بانک دیگر دسترسی داشته باشید
نکنته مهم اگر از شبکه اینترنت استفاده می کنید یکی از اس کیول ال سرورها باید بر روی سروری باشد که دارای آی پی والید باشد
آی پی ولید چیست ؟ آی پی است در کل اینترنت شناخته شده است و باید امتیازش را از مخابرات خریداری کنید .
شرکت های خدمات دهنده اینترنت هر کدام یک یا بیشتر آی پی والید دارند می توانید بانک اطلاعاتی خود را بر روی سرور آنهاقرارد دهید ( با هزینه )

2- به مثال زیر دقت کنید . این یک دستور ساده اس کیو ال است برای خواندن اطلاعات یک جدول از یک سرور راه دور است

SELECT tr.*
FROM OPENROWSET('SQLOLEDB','server valid ip ';' user name ';'password',
'SELECT * FROM azmoon.dbo.student ORDER BY lasrname m firstname ') AS tr

'server valid ip : آی پی والید سرور شما
user name : نام کاربری اس کیو ال سرور مقصد
password : کلمه عبور اس کیو ال سرور مقصد
azmoon : نام بانک اطلاعاتی مثال ( پروژه خودم)
student : نام جدول مثال

3- به راحتی با کد نویسی می توانید تغییرات را در دو پایگاه اعمال کنید . یک فیلد با خاصیت 0و1 در جدول بگذارید . به محض اینکه هر سطر تغییر کرد مقدار فیلد 1 شود در غیر این صورت 0 . بعد با کد نویسی کلیه رکوردهایی که تغییر کرده اند را در جداول مقصد به روز آوری کنید

نکته مهم در اس کیو ال سرور مقصد option/security/Authentication
باید بر روی sql and windows تیک خورده باشد

4- من برای یکی از پروژه هام برنامه اش رو با دلفی نوشتم اگر مشکل داشتید میل بزنید

5- خواستم مراحل را مو به مو توضیح بدم والا می دونم شما استاد من هستید و قصد جسارت نبود
پیروز باشید

amin_alexi
سه شنبه 07 آبان 1387, 08:35 صبح
روش كار ايشون mrm0101 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=51989) رو من با كمي تغييرات در Access استفاده كردم
روش خوبيه ولي سعي كن در مواردي كه داري اطلاعات چند جدول رو كه به هم ربط دارند تغيير ميدي يا Copy مي كني حتما با Begin Transaction , Commit , RollBack باشه كه يا همه تغييرات اعمال بشه يا هيچ كدوم !

amin_alexi
سه شنبه 07 آبان 1387, 16:33 عصر
سلام

بهترین راه استفاده از Replication هست و خواندن این (http://rapidshare.com/files/133955836/Pro.SQL.Server.2005.Replication.Dec.2006.rar) کتاب است

لطف كنيد Password رو هم بگين !!
فايل Password داره !

sh
پنج شنبه 09 آبان 1387, 00:43 صبح
پسورد :

www.your-ebook-free.info