PDA

View Full Version : بررسی نسخه جدید برنامه از طریق یک فایل XML

rezapassword
پنج شنبه 02 آبان 1387, 12:59 عصر
سلام دوستان
من میخوام یک فایل XML درست کنم که
بزارمش رو پرشین یگ و طوری برای برنماه کد نویسی بشه که نسخه جدید رو تشخیص بده با استفاده از اون فایل
شما بلدید

rezapassword
جمعه 03 آبان 1387, 10:28 صبح
از روی هاردش هم بلد نیستید

Itist82
جمعه 03 آبان 1387, 11:06 صبح
سلام سوالتون مبهمه. یعنی چی که برای برنامه کد نویسی بشه؟
می شه تغییر کردن فایل ها رو توی کد تشخیص داد اما من سوال شما رو نمی فهمم.:متفکر:

rezapassword
جمعه 03 آبان 1387, 15:28 عصر
سلام
میخوام یک فایل رو با ایکس ام ال درست کنم که رد اون اطلاعات نسخه جدید برنامه باشه و در برنامه کاری کنم که وقتی کاربر به اینترنت وصل شد برنامه اون فایل رو چک کنه و بگه که نسخه جدید هست یا نه ؟
کامل شد
ممنون

Itist82
جمعه 03 آبان 1387, 17:05 عصر
ببخشید هنوز جمله تون مشکل داره!:لبخند: ایکس ام ال یه استاندارد انتقال اطلاعاته و نمی شه باهاش چیزی رو درست کرد، بلکه فایلی رو با اون فرمت ایجاد می کنن.(ببخشید اگه زیادی گیر دادم!)
برنامه ای که می گید جنسش چیه؟ وب یا ویندوزی؟ اگه وبه، اون فایل کجاست؟ سرور یا کلاینت؟ اجتمالا سرور (چون اگه توی کلاینت بود فقط کلاینت می تونست تغییرش بده و دیگه چک کردن تغییر کردنش معنی نداشت!) فرض می کنم منظورتون اینه که یه فایل داریم روی سرور که فرمتش ایکس ام ال باشه (مثلا برای نگه داری اخبار استفاده بشه) و برنامه روی کلاینت از اون بخواد استفاده کنه و حالا می خواهیم بدونیم فایله نسخه جدیده یا نه.
باور کنید نمی خوام ایراد الکی بگیرم اما این جملتون رو نفهمیدم! : "رد اون اطلاعات نسخه جدید برنامه باشه"
منظورتون ایناییه که من گفتم؟

rezapassword
شنبه 04 آبان 1387, 09:23 صبح
سلام گلم
نه گیر نمیدی مشکل از بنده است که خوب نینویسم ولی دیگه از این بهتر بلد نیستم :
من یک فایل میسازم به نام newv.xml و اونو توی ادرس

http://rezayarahmadi.persiangig.net/newv.xml
می زارم بعد در یک تایمر از برنامه کد :

Select Case My.Computer.Network.IsAvailable
Case True
yyyy

End Select
رو میزارم
حالا من به جای y چی بزارم تا
برنامه فایل xml رو بخونه و اطلاعات اون رو دریافت کنه و نمایش بده مثلا :
در یک لیبل ورژن جدید برنامه رو که اماده دانلوده نشون بده : مثلا : نسخه کنونی 1 نسخه اماده دریافه 1.2
و مثلا در یک تکی باکس این رو نشون بده : به دلیل یک باگ در برنامه نسخه جدید را دریافت کنید
و....
توضیح کامل بود ؟
امید وارم منظورم رو رسونده باشم

Itist82
شنبه 04 آبان 1387, 17:20 عصر
سلام
آره کامل بود مرسی!

راستش من با تمام علاقه ای که به این زبان دارم وی بی کار نیستم! (البته زمانی وی بی 6 رو خورده بودم!) چون توی سوالتون کلمه ی XML بود توجهم رو جلب کرد. من یه ذره فقط تو سی شارپ کار کردم. سوال شما رو هم رفتم تو سی شارپ امتحان کردم. امیدوارم به دردتون بخوره که اگه این جوری بشه اثباتی ست بر این ادعا که زبان های دات نت فرق زیادی با هم ندارن!!
اگه شما ورژن برنامه رو که گفتید توی یکی از نود های فایل xml مثلا به اسم version ذخیره بکنید کدی مشابه این به دردتون می خوره:

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
try
{
XmlDocument doc = new XmlDocument();
doc.Load("http://rezayarahmadi.persiangig.net/newv.xml");

XmlNodeList node = doc.GetElementsByTagName("version");
foreach (XmlNode oneNode in node)
{
if (oneNode.Name == "version")
label1.Text = oneNode.InnerText;
}
return;
}
catch (Exception ex)
{
//lblResult.Text = "An Exception occurred: " + ex.Message;
return;
}

}من توی این کد یه فرم ویندوزی داشتم با یه دکمه و یه لیبل که به جای url شما ار اس اس وبلاگ خودمو داده بودم و یکی از نود هاش رو توی اون متد GetElementsByTagName انتخاب می کردم و مقدارشو نشون می دادم. این متد یه خروجی از جنس XmlNodeList داره که من نفهمیدم چه جوری یه نود از توش بکشم بیرون و بریزم توی متغییری از نوع XmlNode! به همین خاطر اون کار مسخره رو کردم!(همون حلقه) یه کم خودتون ور برید و متد ها و پروپرتی های مختلفشو ببینید احتمالا مشکلتون حل می شه. مثلا متدی مشابه اون هست به اسم GetElementById که اگه به نودتون یه اتربیوت به اسم Id داده باشید با اون پیداش می کنه.
اگر هم بخواهید مثلا تاریخ آخرین ویرایش فایل رو که فکر کنم جزو خصوصیات خود فایله به دست بیارید، نمی دونم باید چه کار کنید!
موفق باشید

rezapassword
یک شنبه 05 آبان 1387, 10:12 صبح
این کد کار نمیکند دوست عزیزم

rezapassword
دوشنبه 06 آبان 1387, 11:06 صبح
حتی با فایل تکس هم نمیشه

Itist82
دوشنبه 06 آبان 1387, 11:19 صبح
نمی دونم مشکلتون دقیقا چیه، ولی من تا مطمئن نشدم که کار می کنه اون پست قبلی رو نفرستادم. حالا هم سورس سی شارپ رو اتچ کردم که امتحان کنید.
من با ویژوال استودیو 2008 نوشتم، نمی دونم ببینید مشکل توی ورژنش نباشه.

rezapassword
دوشنبه 06 آبان 1387, 17:32 عصر
مشکا اینکه من هم 2005 هستم هم اکسپرس و هم وی بی نه سی شارپ

Itist82
سه شنبه 07 آبان 1387, 17:19 عصر
یه چیزی به ذهنم رسید، من برای این پروژه از System.Xml استفاده کردم، مطمئنید که دارید از این نیم اسپیس استفاده می کنید؟
با همه ی تفاوت هایی که گفتید باز هم باید بشه یه کاری کرد، آخه چیز عجیبی نیست، شما می خواهید به یه فایل XML که آدرسش یه url هست دسترسی داشته باشید، خوب دات نت یه راه برای این کار داره، اونم استفاده از این نیم اسپیس و کلاسای توی اونه. راه دیگه ای نداره، فیل که هوا نمی کنیم!:لبخندساده:
بازم امتحان کنید.

rezapassword
سه شنبه 07 آبان 1387, 18:18 عصر
مشکل ایرادی است که وی بی به کد شما میگیره
و اصلا میگه هیچ چیز در این کد تعریف نشده
ممنون

Itist82
چهارشنبه 08 آبان 1387, 10:59 صبح
این جوری نمی شه! خوب شما هم کدتون رو بذارید اینجا من برم امتحان کنم. انقدر از وبی بی سر در میارم که بتونم باهاش ور برم!(عجیب گیر دادم که این موضوع حل بشه!:لبخند:)
دقت کردید هیچ کس دیگه ای هم به این تاپیک جواب نداده!!!:لبخندساده:

rezapassword
پنج شنبه 09 آبان 1387, 07:35 صبح
اصلا پروژه ای در کار نیست که من بزارم
اینو برای برای همه لازم دارم
ولی یه سمپل میزارم

دقت کردید هیچ کس دیگه ای هم به این تاپیک جواب نداده!!!:لبخندساده:
از بس شما گلی !

rezapassword
پنج شنبه 09 آبان 1387, 08:42 صبح
بفرما :
http://rapidshare.com/files/158899949/xml.rar.html

Itist82
پنج شنبه 09 آبان 1387, 15:29 عصر
سلام
من یه چیزایی نوشتم. از دونا فایل xml استفاده کردم، البته شما می تونید ادغامشون هم بکنید. اول ورژن رو چک می کنه بعد اخبار رو میاره تو تکست باکس نشون می ده.
دیگه خوشگل کردن و مرتب کردنش با خودتون! یه عالمه هم کامنت گذاشتم توش، حتما بخونید.
فایلی هم که اتچ کردم یه قسمت از یه کتاب پی دی اف در مورد برنامه نویسی ایکس ام ال در دات نته، البته سی شارپ!! من برای اینکه اینی که براتون گذاشتم رو بنویسم از اون خیلی استفاده کردم. حجمش زیاده وگر نه اون قدر خسیس نیستم که همشو نذارم!:چشمک:

تو برنامه نویسی کار نشد نداره!:لبخندساده:

rezapassword
جمعه 10 آبان 1387, 17:02 عصر
بسیار عالی بود
دستت درد نکنه
همونه که میخواستم