PDA

View Full Version : سوال : کسی میدونه که یک الگوریتم غیر از زمان و حافظه به چه چیزهایی بستگی داره؟

pc_helper
پنج شنبه 02 آبان 1387, 13:25 عصر
سوال : کسی میدونه که یک الگوریتم غیر از زمان و حافظه به چه چیزهایی بستگی داره؟

pc_helper
پنج شنبه 02 آبان 1387, 17:08 عصر
کسی نیست جواب بده

manager
جمعه 03 آبان 1387, 07:46 صبح
سوالت مبهمه. الگوریتم به چیزی بستگی نداره، ولی می توان الگوریتم ها را از نظر هزینه زمانی و فضای مصرفی تحلیل و مقایسه کرد. الگوریتم مستقل از هر گونه محدودیت ماشین هست و مسائل زمانی و حافظه ای دخلی به الگوریتم ندارند. سوال غلط است.

pc_helper
جمعه 03 آبان 1387, 10:59 صبح
سلام
ممنون از جوابتون
درسته سوالم مبهمه...میخوام بدونم مورد دیگه ای غیر از زمان و حافظه هم هست که در تحلیل دخیل باشه؟

manager
جمعه 03 آبان 1387, 22:56 عصر
پاسخ قطعی به سوالتون وجود نداره چرا که بسته به شرایط ممکنه الگوریتم از دیدگاه های مختلف تحلیل بشه، مثلا تحلیل از نظر انرژی مصرفی، از نظر فشار وارده به منابع سیستم، یا حتی از نظر حجم الگوریتم و نقص صفحات احتمالی برنامه یا خیلی از موارد دیگه. سوال شما مثل این می مونه که تو ارزیابی مدل هواپیما به جز سرعت و قدرت موتور به چه چیزهای دیگه ای می تونیم توجه کنیم خوب بستگی داره هواپیما رو برای بحث سمپاشی یه مزرعه بخوایم استفاده کنیم یا اینکه به فکر ساخت یک استخر و سالن سینما توی هواپیما باشیم.

mansourehk
شنبه 04 آبان 1387, 23:53 عصر
سوال : کسی میدونه که یک الگوریتم غیر از زمان و حافظه به چه چیزهایی بستگی داره؟

معمولاً علاوه بر زمان (Time) و حافظه (Space)، کامل بودن (Complete) یعنی جواب داشتن و بهینه بودن (Optimize) را در نظر می گیرند.

pc_helper
یک شنبه 05 آبان 1387, 11:02 صبح
سلام
تشکر می کنم از اینکه زحمت کشیدید و برای سوال من وقت گذاشتید، سوال رو باید این طور مطرح کنم که : تحلیل درستی یک الگوریتم به مواردی چون زمان و حافظه بستگی داره اما غیر از موارد فوق به موارد دیگری نیز بایستی بستگی داشته باشه. من اون موارد دیگه رو می خواستم که تا حدودی در جوابهای شما بود.
اما برایپاسخهاتون منبع می خوام، خواهش می کنم اگه امکان داره برای این پاسخها منابع معرفی بفرمایید (فایل یا لینک).

باز هم ممنونم

manager
یک شنبه 05 آبان 1387, 20:30 عصر
... سوال رو باید این طور مطرح کنم که : تحلیل درستی یک الگوریتم به مواردی چون زمان و حافظه بستگی داره اما غیر از موارد فوق به موارد دیگری ...
باز هم ممنونم
باز که سوالتون رو خراب کردید، تحلیل درستی الگوریتم به حافظه و زمان مصرفی ربطی نداره ! تحلیل درستی الگوریتم عبارت است از اثبات درستی الگوریتم و اینکه الگوریتم معرفی شده برای تمام دامنه ورودی نتیجه درست دارد. معمولا در این اثبات ها از زبان ریاضی استفاده می شود که خالی از ابهام است و تحلیلی است. در اثبات درستی کارکرد یک الگوریتم منابع مصرفی محاسبه نمی شود.

mansourehk
یک شنبه 05 آبان 1387, 23:05 عصر
سلام
اما برایپاسخهاتون منبع می خوام، خواهش می کنم اگه امکان داره برای این پاسخها منابع معرفی بفرمایید (فایل یا لینک).

سلام... من اون 4 مورد را از کتاب AI: A Modern Approach گرفتم... یعنی هر الگوریتمی که اونجا معرفی می کرد (مثل الگوریتم های bfs, dfs, ids,...) آنها را به ترتیب از نظر کامل بودن، زمان، فضا (حافظه) و در نهایت بهینگی بررسی می کرد!!! دیگه در کتاب های دیگه موارد بیشتری را ندیدم.

pc_helper
دوشنبه 06 آبان 1387, 11:28 صبح
سلام به همگی
خیلی ممنونم که به سوالم جواب دادید.
این سوال تو کلاس طراحی الگوریتم ما در دانشگاه توسط استادم طرح شده و من عین جمله ایشون رو نوشتم که: "تحلیل درستی یک الگوریتم به جز زمان و حافظه به چه موارد دیگری بستگی داره؟"
اگر اشکالی در سوال هست، من بی تقصیرم چون تازه این واحد رو گرفتم و استادم هم دانشجوی دکترا هستند، بعید می دونستم اشتباه گفته باشند:خجالت:
شایدم من اشتباه نوشته باشم.در هر صورت عذر تقصیر.

از راهنمایی تون ممنون و متشکرم