PDA

View Full Version : سوال: کی میتونه این عدد تصادفی رو برام انجام بده؟

dilink
جمعه 03 آبان 1387, 21:22 عصر
نمره 10 دانشجو را دریافت کند و اگر نمره بین 9تا10 باشد برای
آن یک عدد تصادفی انتخاب کند که بین(0و1)وبا عدد فوق جمع کند. :متفکر:
با c++

dilink
شنبه 04 آبان 1387, 00:57 صبح
اخه چجوری حلش کنم.
لطفا راهنمایی کنید .
نحوه تعریف دستورها را.

dilink
شنبه 04 آبان 1387, 11:18 صبح
چی شد جواب من؟؟؟
چرا کسی کمکم نمیکنه!

hadiaj168
شنبه 04 آبان 1387, 17:16 عصر
امیدوارم از حرفهام ناراحت نشید،من خودم مبتدیم ولی چون دیدم کسی از حرفه ای ها جواب نداد جسارت کردم.
اگه اینا پروژه دانشجوییه که هیچی طبق قوانین سایت تکلیفش معلومه اما اگه شما میخاین برنامه نویسی یاد بگیرید این راحش نیست.
شما اول باید مطالعه کنی ومراحل اولیه رو یاد بگیرید مثلا برای سوال بالاتون کار با ورودی وخروجی رو بلد باشید ،بتونید متغیر هارو تعریف کنید ، کار با عملگر هارو یاد بگیرید و....وقبل از همه این حرفحا الگوریتم برنامه رو نوشته باشید بعد مثلا اگه تابع تولید عدد تصادفی رو بلد نبودید یک تاپیک بزنید و بپرسید ( داشت یادم میرفت البته قبلش تو سایت سرچ کنید تا با جواب "تو سایت سرچ کنید هست" مواجه نشید:لبخند:).
بازم معذرت.:قلب:
http://www.erfanrad.blogfa.com/post-38.aspx

dilink
یک شنبه 05 آبان 1387, 07:08 صبح
امیدوارم از حرفهام ناراحت نشید،من خودم مبتدیم ولی چون دیدم کسی از حرفه ای ها جواب نداد جسارت کردم.
اگه اینا پروژه دانشجوییه که هیچی طبق قوانین سایت تکلیفش معلومه اما اگه شما میخاین برنامه نویسی یاد بگیرید این راحش نیست.
شما اول باید مطالعه کنی ومراحل اولیه رو یاد بگیرید مثلا برای سوال بالاتون کار با ورودی وخروجی رو بلد باشید ،بتونید متغیر هارو تعریف کنید ، کار با عملگر هارو یاد بگیرید و....وقبل از همه این حرفحا الگوریتم برنامه رو نوشته باشید بعد مثلا اگه تابع تولید عدد تصادفی رو بلد نبودید یک تاپیک بزنید و بپرسید ( داشت یادم میرفت البته قبلش تو سایت سرچ کنید تا با جواب "تو سایت سرچ کنید هست" مواجه نشید:لبخند:).
بازم معذرت.:قلب:
http://www.erfanrad.blogfa.com/post-38.aspx

سلام
نه ایناپروژه دانشجویی نیست.
تو رو بخدا کمکم کنید.
یه خورده اش رو برام انجام دهید.
اخه من اینجا به هیچی دسترسی ندارم. نه کتاب و نه اینترنت درست و حسابی:گریه:

rahimheros2
جمعه 10 آبان 1387, 21:06 عصر
for (i=1; i<=10; c++)
{
cin>>a
if (a>9;a<10)
rant=????????
} sharmande felan engad yadame age moshkeleton hal nashod dagigeshoo menvisam

rahimheros2
جمعه 10 آبان 1387, 21:09 عصر
for (i=1; i<=10; c++)
{
cin>>a
s=0
if (a>9;a<10)
rant=????????
s=a+rand
cout<< s
}

rahimheros2
جمعه 10 آبان 1387, 21:11 عصر
sit eshkal dare radefe harfaro gati mikone

Developer Programmer
جمعه 10 آبان 1387, 21:30 عصر
sit eshkal dare radefe harfaro gati mikone1 ) اشکال نداره؛ به خودت زحمت نمیدی از تگ های CODE و QUOTE استفاده کنی.
2 ) اگه بازهم بخوای فینگلیش تایپ کنی، BAN میشی.

با c++
اینجا قسمت ++C نیست؛ سئوالت رو تو بخش مربوطه و با عنوان مناسب بپرس

چی شد جواب من؟؟؟چرا کسی کمکم نمیکنه!
ارسال پستهای متوالی واسه بالا کشیدن تاپیک، خلافه.

SamaPic
چهارشنبه 22 آبان 1387, 00:49 صبح
با c++
با سلام .
من هنوز مبتدي هستم ولي راه حلي كه شما با اين توضيحات كم مي خواين محاله يكم بيشتر توضيح بدين ولي من يك راه ابتكاري پيشنهاد مي كنم.
(تا جايي كه من فهميدم) شما يك عدد تصادفي داراي مميز شناور(منظور اعشاري) ايجاد كنيد و ان را در داخل يك متغيير قرار دهيد.
سپس مقادير متغير را در يك متقير از نوع int قرار دهيد اگر مقدار متغير int برابر متغير float شد يك واحد به عددبين 9 و 10 اضافه كند ولي اگر نشد همان را در خروجي چاپ كند.
(راه دوم

float / int = r
x += r

x عدد توليدي بين 9و 10
باقيشم كه خودتون مي فهمين و از من بهتر بلدين.)
نميدونم درست در امد يا نه اگر منظورتون همين بود و برنامه درست شد كه هيچي ولي اگر نشد منظورتون رو واضح تر بگين تا بشه يك فكري روش كرد .

SamaPic
یک شنبه 03 آذر 1387, 01:41 صبح
راه حل كامل شما بصورت زير است كه بايد عدد تصادفييتان را بصورت زير بدست اوريد و ديگر هيچ .
البته در مورد اول سوالتون كه مطمئنا خودتون بلديتن ولي در مورد قسمت دوم بايد نوشت بقيشم كه ديگه كاري نداره:
ابتدا تابع srand را فراخواني مي كنيد و سپس متغييري را بصورت زير تعريف مي كنيد.

#include<conio.h>
#include<stdio.h>
#include<stdlib.h>
#include<time.h>
void main()
{
int i;
clrscr();
time_t t ;
srand((unsigned) time(&t));
printf("tow random numbers from 0 & 1\n\n";
printf("%d\n",rand()%2);
getch();
}

afi_program
سه شنبه 13 اسفند 1387, 14:54 عصر
از time.h چه استفاده ای شده؟(ممنون میشم توضیح بدین)
اما در مورد سوال به نظر من خیلی ساده تر از اینها قابل حله:با یک شرط معلوم می کنیم نمره در رنج مورد نظر هست یا نه بعد با تابع( random(1 یک عدد صحیح 0 یا 1 تولید می شه که کافیه با نمره جمع بشه و این عملیات در صورت وقوع شرط انجام می شه