PDA

View Full Version : اینتراوب دلفی 2009

mrm0101
جمعه 03 آبان 1387, 21:46 عصر
سلام . از دوستاان کسی بااینتراوب دلفی 2009 کار کرده ؟ راه حل این دو مشکل زیر چیست ؟

1- من در دلفی 7 و 2006 یه سایت کامل با اینرا وب طراحی کردم و مشکلی نبود اما در 2009 با وجود اینکه به بانک اطلاعاتی وصل می شه ولی اطلاعات رو در دی بی گرید نشون نمی ده این دلیلش چی است ؟

2- کامپونت هایی برای اینتراوب سراغ دارید که دی بی گرید هایی مثل سایت های خبری (asriran.com) که شامل عکس و متن در دی بی گرید داشته باشه سراغ دارید ؟

(( چون دلفی 2009 یونی کد رو ساپورت می کنه مشکل حروف ک و ی در ذخیره سازی در بانک اطلاعاتی حل شده )

m-khorsandi
شنبه 04 آبان 1387, 10:48 صبح
اينتراوب تو دلفی 2009 مشكلی نداره،
احتمالاً ايراد از تنظيماتتون هست.

ghabil
شنبه 04 آبان 1387, 12:11 عصر
راستش من اینتراوب دلفی 2009 و کلا دلفی 2009 رو ندیدم ولی همونطوری که محمد گفت بعیده مشکلی داشته باشه، برای گرید و کلا کامپونتهای اینترواب از مجموعه TMS استفاده کنید بطور باور نکردنی کامپونتهای بدرد بخور داره ، من جمله یک گرید بسیار کامل...

vcldeveloper
شنبه 04 آبان 1387, 16:42 عصر
راستش من اینتراوب دلفی 2009 و کلا دلفی 2009 رو ندیدم ولی همونطوری که محمد گفت بعیده مشکلی داشته باشه، برای گرید و کلا کامپونتهای اینترواب از مجموعه TMS استفاده کنید بطور باور نکردنی کامپونتهای بدرد بخور داره ، من جمله یک گرید بسیار کامل...
بهتره در سریعترین زمان ممکن برای نصبش اقدام کنی! تغییراتش فقط محدود به یونیکد نیست. واقعا نسخه جالبی از کار در اومده.

mrm0101
شنبه 04 آبان 1387, 22:11 عصر
سلام .با تشکر از راهنمایی هاتون

1- من برای ارتباط با بانک اطلاعاتی از روشهای قبلی(دلفی 7 و 2006) که جواب گرفتم استفاده کردم . به دیتابیس ارتباط برقرار می شه و تحداد رکورد پیدا شده و ... هم نشون می ده ولی اطلاعات در دی بی گرید ها نشان داده نمی شه .

2- من برای یکی از پروژه هام می خواهم یه سایت خبری مثل تابانک و عصر ایران بسازام آیا با کامپونت های TMS امکانش هست یا روش دیگه ای پیشنهاد می کنید .

ghabil
یک شنبه 05 آبان 1387, 18:56 عصر
شما با استفاده از خود IWDBGrid هم میتونید این کار رو بکنید ، کافیه از رویداد onRenderCell استفاده کنید و محتویات هر Cell رو با کد HTML مورد نظرتون تعیین کنید.

khorsandreza
جمعه 16 مرداد 1388, 17:48 عصر
خودتان را با اینتراوب درگیر نکنید اون چون هیج هاستی حاضر نخواهد بود بعصی از ابزارهای مورد نیاز را رو سرورهایشان اجرا کنند از اینترا وب برای کار محلی یا بقول معروف جزیره ای استفاده میشه شش ماه وقت گذشتم واخر خود کار کردن با اینترا وب را کنار گذاشتم

khorsandreza
جمعه 16 مرداد 1388, 17:50 عصر
سلام .با تشکر از راهنمایی هاتون

1- من برای ارتباط با بانک اطلاعاتی از روشهای قبلی(دلفی 7 و 2006) که جواب گرفتم استفاده کردم . به دیتابیس ارتباط برقرار می شه و تحداد رکورد پیدا شده و ... هم نشون می ده ولی اطلاعات در دی بی گرید ها نشان داده نمی شه .

2- من برای یکی از پروژه هام می خواهم یه سایت خبری مثل تابانک و عصر ایران بسازام آیا با کامپونت های TMS امکانش هست یا روش دیگه ای پیشنهاد می کنید .

انها از پرتالهای خبری استفاده میکنند لزومی ندارد شما مجددا این نوع نرم افزار را بنویسید بلکه با مبالغ ناجیز خریداری کنید ..

vcldeveloper
شنبه 17 مرداد 1388, 17:48 عصر
چون هیج هاستی حاضر نخواهد بود بعصی از ابزارهای مورد نیاز را رو سرورهایشان اجرا کنند
IntraWeb نیاز به چیز خاصی نداره؛ خروجی شما یک ISAPI Extension هست که وب سرورهای معروف مثل Apache یا IIS آن را می شناسند، و از آن پشتیبانی می کنند.
اگر هاست شما IIS 6.0 یا بالاتر داشته باشه، بطور پیش فرض پشتیبانی از ISAPI غیرفعال شده، و هاست شما میتونه بنا بر درخواست شما این سرویس را فعال کنه.

vcldeveloper
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 06:41 صبح
من اولین نسخه IW را در دلفی 5 استفاده کردم در اینترانت (شبکه داخلی) بود خیلی مشکلات داشت حتما باید براش پورت تعریف میکرد و بعضی مواقع به فایلهای دینامیکی DLL خطاها کشنده ارائه میداد مجبور بودی سرور را ریستارت کنی خلاصه دیگه وسط کار عطایش را به لقایش بخشیدم
این مربوط به آن زمان بود. از آن زمان تا به امروز اینترانت بسیار بهبود پیدا کرده. البته اینترانت به درد رقابت با PHP یا ASP.Net در برنامه های Enterprise نمیخوره، ولی در حد خودش، برای برنامه نویسی که نمیخواد خودش را با چیز دیگه ایی بجز دلفی درگیر کنه، یک رابط WYSIWYG نیاز داره، و مقداری هم به HTML و جاوا اسکریپت مسلط هست، ابزار بسیار خوبی هست.

khorsandreza
یک شنبه 25 مرداد 1388, 11:28 صبح
خیاط در کوزه افتاد:خجالت:
بعد از ارسال پست #8 بر ان شدم با استفاده از دلفی 2009 یک مقدار با اینتراب کار کردم قالبیتهای خوبی نسبت به نسخه های قدیمی داره علی الخصوص سرعت بارگذاری بهینه شده .
حالا از دوستانی گه با اینترا وب کار کردند سوالی داشتم (می خوام تست کاربردی بکنم)
جطوری دستورات جاوا اسکریپت در داخل فرمها اعمال کنیم ( صفحه کوچکتری روی صفحه اصلی) فرم باز کنیم مثل باز شدن فرم ضمیمه همین سایت و یا حذف منوها و ابزارهای اکسپولر ....