PDA

View Full Version : سوال: اتصال به sql در شبكه

khosro hoseini
شنبه 04 آبان 1387, 17:12 عصر
من يك برنامه نوشتم كه به يه بانك در sql server2005 متصل ميشه و به درستي هم كار ميكنه(برنامه و sql server هر دو بر روي يك كامپيوتر هستند). حالا سوال من اينه كه آيا برنامه من بدون هيچ تغييري در sql server و يا خود برنامه در شبكه كار خواهد كرد؟ منظورم اينه كه اگر sql server بر روي كامپيوتري غير از كامپيوتري كه برنامه را اجرا ميكند نصب باشد آيا برنامه من در صورتي كه در رشته اتصالش نام كامپيوتر ميزبان اس كيو ال را ذكر كنم به درستي كار ميكند يا بايد در خود sql server هم تنضيماتي صورت گيرد؟ پيشاپيش متشكرم

Alireza Orumand
شنبه 04 آبان 1387, 17:29 عصر
سلام
بله. در صورتی که نسخه مناسبی از SQL Server انتخاب کنید فقط با تغییر Connection String مشکل شما حل خواهد شد.
موفق باشید.

mohsen_Iran
شنبه 04 آبان 1387, 17:47 عصر
با سلام
برای connection باید یک username ,pass در اس کیو ال ایجاد کنید
و نام کامپیوتر یا ای پی آن بنویسید

khosro hoseini
شنبه 04 آبان 1387, 20:33 عصر
,ولي من شنيدم كه در حالت پيش فرض sql server از ساير كامپيوترها اتصالي رو قبول نميكنه و بايد تنضيماتي در آن انجام داد

اقاقيا
چهارشنبه 08 آبان 1387, 11:05 صبح
سلام
بله. در صورتی که نسخه مناسبی از SQL Server انتخاب کنید فقط با تغییر Connection String مشکل شما حل خواهد شد.
موفق باشید.
سلام
چه نسخه ايي مناسبه؟
من از نسخه Developer استفاده ميكنم و تنظيمات مربوط به remot connection رو هم انجام دادم ولي هنوز نتونستم از طريق شبكه به ديتا بيسم متصل شم... :متفکر:
از راهنمايي تون ممنون ميشم

captain_black81
چهارشنبه 08 آبان 1387, 14:00 عصر
باید setting sql رو بزاری روی windows and sql authentication بعد توی connection stringet با یه یوزر درست و حسابی به sql لاگین کنی