PDA

View Full Version : استفاده از پایگاه داده اکسس به همراه ...(بد مشکلیه)

سمیه بختیاری
شنبه 25 مهر 1383, 14:33 عصر
سلام

من یک پروژه دیتا بیس وی بی با اکسس نوشتم
برای اینکه هم امنیت پروژه و سطح دسترسی حفظ بشه وهم سرعت اجرا بالا بره
تحت شبکه چه جوری بهتر است نصب کنم

روی سرور یا روی کلاینت ها بعد exe اش را share کنم؟

تورو خدا کمکم کنید
چون نحوه نصب اون روی سرور را هم نمی دونم :(

Payam Moradi
جمعه 01 آبان 1383, 11:06 صبح
سلام

شما در سرور یک پوشه مثلا به نام (MyProject) ایجاد کرده و برنامه رو به همراه فایل اکسس در سرور نصب کنید.(نصب به صورت عادی می باشد منتها در این پوشه). سپس پوشه MyProject را به صورت شار با Client ها قرار داده و برای آن پسورد قرار دهید. در نتیجه این پوشه شار شده در تمام سیستم های Client دیده میشود.
در تمام Client ها که لازم است از برنامه روی سرور استفاده کنند یک میانبر از فایل Exe برنامه (که در پوشه شار دیده میشود) در Desktop سیستم های Client ها قرار دهید. (البته قبلا باید برنامه خودتان در سیستم های Client را بدون فایل Exe و دیتابیس نصب کنید، تا اکتیو ایکس ها و Dll های مورد نیاز برنامه در سیستم های Client نیز رجیستر شده باشند.)
حال با اجرای فایل میانبر در دسکتاپ سیستم های Client ابتدا از کاربر Client پسورد پوشه شار درخواست شده که در صورت صحیح بودن پسورد فایل Exe سرور اجرا میشود و کاربران Client قادر به استفاده برنامه میشوند. در نتیجه هر کس دارای پسورد باشد میتواند از برنامه استفاده کند. 8)

ضمنا سرعت اجرای برنامه شما بستگی به نوع کارت شبکه سیستم ها و نوع کابل استفاده شده در شبکه و خود شبکه دارد.

موفق باشید. :flower:

hmm
شنبه 02 آبان 1383, 07:35 صبح
چرا exe باید روی شبکه باشه ؟
میدانید که حجم فرمهای تحت ویندوز واقعا زیاده و بیشتر وقت سرور رو برای پاسخ به درخواست فرمها برای کلاینتها صرف میشه سرعت شبکه هم به مراتب پایین میاد
بهتره exe روی کلاینها باشه و برای تعیین هویت از یک فرم یوز پسورد ساده استفاده کنید

bahar60
شنبه 02 آبان 1383, 08:31 صبح
چه جوری باید پسورد تعریف کرد(پیام مرادی)من تمام راهنمایی های شما رو فهمیدم ولی

آقای/خانمhmm اگر exe روی کلاینت باشه منظورتون اینه که مسیر پایگاه داده را مسیر روی سرور بدهیم
بعد در زمان اجرا و مراجعه app به دیتا بیس از کاربر پسورد بخواهد :گیج:

ببخشید می شه شما هم تا اندازه ای مثل آقای مرادی توضیح بدید :confy2:
ـــــــــــــــــــــــــ ــ
مرسی :flower:

hmm
شنبه 02 آبان 1383, 13:45 عصر
آقای/خانمhmm اگر exe روی کلاینت باشه منظورتون اینه که مسیر پایگاه داده را مسیر روی سرور بدهیم
بعد در زمان اجرا و مراجعه app به دیتا بیس از کاربر پسورد بخواهد

دقیقا
شما بجای لوکال مسیر شبکه را برای بانک اکسس بدهید
برای تعریف یوزر هم کافیست یک جدول کاربران در بانک اطلاعاتی داشته باشی و کاربران را آنجا تعریف کنی
میتوانی رمز های کاربران را هم بصورت کد شده بنویسی که کسی نتونه بخونه و حتی میتونی برای خود بانک اکسس هم یک رمز عمومی تعریف کنی که هر کسی نتونه اون رو باز کنه

البته این رو هم بگم که این روشها دیگه قدیمی شده ( با استفاده از برنامه های جانبی میشه پسورد بانک رو بدست آورد)

Payam Moradi
شنبه 02 آبان 1383, 13:51 عصر
جناب hmm من توی این لینک http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=15916 گفته بودم که برنامه ها رو حافظه اجرا میشن نه از روی هارد یا شبکه. پس بفرمایید وقتی که ما یک برنامه Exe از روی یک سی دی (که فقط خواندنی است) اجرا میکنیم لابد برنامه Exe مرتبا در حال نوشتن اطلاعات روی سی دی است و از سی دی کار میکشه!؟ آره!؟ اگر سی دی رو خارج کنیم میبینم که برنامه به کار خود ادامه میده. مگر یک برنامه ای باشه که نیاز به فایل های جانبی داشته باشد. (حالا تو شبکه یا سی دی یا هارد)
برنامه های دیتابیس تحت شبکه هم تا وقتی کاربر از آن اطلاعات دیتابیس را درخواست را وارد نکند فایل Exe به هیچ عنوان از شبکه چیزی درخواست نمیکنه. این حالت برای فایل های Exe ای که در خود Client ها نصب شدند یکی است و مثل همه.

امتحانش ضرر نداره. 8)

البته فرمایش شما وقتی درست است که سیستم ها حافظه خیلی پایین داشته باشند یا حافظه مجازی آنها غیر فعال باشد. :wink:

hmm
شنبه 02 آبان 1383, 14:17 عصر
جواب شما رو تو همون لینک خودتون دادم میتونید بخونید

فکر کنم شما windows application رو یا web application اشتباه گرفتید
اون چیزی که رو سرور اجرا میشه و بعد نتیجه اون به کلاینت ارسال میشه web application هست
در windows application تمام حجم برنامه شما مجبوره از کابلی بنام کابل شبکه عبور کنه تا به کلاینت برسه و تازه در اونجا مورد پردازش قرار بگیره بگذریم که چه مدت طول میشه تا هارد سرور تمام اطلاعات(مربوط به برنامه) رو بخونه (شاید در مورد برنامه شما زیاد نباشه چون تعداد کاربران کمه اگه کاربران زیاد باشه دیگه سرور به کار دیگه ای نمیرسه)

برنامه های دیتابیس تحت شبکه هم تا وقتی کاربر از آن اطلاعات دیتابیس را درخواست را وارد نکند فایل Exe به هیچ عنوان از شبکه چیزی درخواست نمیکنه
حرف من قبل از اجرای برنامه است

Payam Moradi
شنبه 02 آبان 1383, 21:13 عصر
:متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: :متفکر: 8)

bahar60
یک شنبه 03 آبان 1383, 12:34 عصر
مرسی از راهنمایی همه :flower: :flower: :flower:

دقیقا مطلب را گرفتم :sunglass: :mrgreen:

sarami
شنبه 01 مرداد 1384, 01:19 صبح
fبازم به مشکل میخوری بهتره بری سراغ sql چون access تو شبکه جواب لازم رو نمیده access Project بهترین گزینست
www.sarami.blogfa.com