PDA

View Full Version : مشکل با ثبت اطلاعات در Sql

mbr485
سه شنبه 07 آبان 1387, 14:13 عصر
با سلام
من در زمان ثبت اطلاعات در sql بوسیله دلفی در بانک اطلاعات اطلاعاتی که از نوع رشته هستند بصورت ؟ نمایش داده می شوند این مشکل چیست و راه حل آن به چه صورت است

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 07 آبان 1387, 14:19 عصر
سلام.شما Collation فیلدتون در دیتابیس از چه نوعی هست؟
احتمالا اون درست نیست که بهتون این شکلی نمایش میده.
باید اونو درست کنید
در قسمت Design جدول میتونید فیلد رو انتخاب کرده بعد در قسمت پایین صفحه collation اونو تغییر بدید.
collation رو به Arabic_ci_as تغییر بدید ببینید درست میشه؟

mbr485
سه شنبه 07 آبان 1387, 16:27 عصر
وقتی قسمت Collation رو باز میکنم دو حالت داره یکی sql collation و دیگری windows collation کدام از اینها را باید تنظیم کنم

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 08 آبان 1387, 07:48 صبح
سلام.اصلا دستی اون مقداری رو که گفتم تایپ کنید.در ضمن اون چیزی که من به شما گفتم از نوع Sql collation هست.

tefos666
جمعه 10 آبان 1387, 01:15 صبح
:کف: سلام - دوست عزیز این عبارت مربوط به تعیین نوع بسته زبان های استفاده شده در SQL هستش که متاسفانه هنوز فارسی پشتیبانی نمیشه (البته الان دیگه میشه )
راستی این تاپیکت باعث شد یادی بکنیم از رای گیری که کاربران ایرانی برای مایکروسافت فرستادند تا زبان فارسی هم جزو collation ها باشه اگه خواستید رای بدید شما هم به سایت زیر بروید
SQL Server 2008 with the collation Persian_100_CI_AS
https://connect.microsoft.com/SQLServer/feedback/ViewFeedback.aspx?FeedbackID=284192

اینم لینکی که یکی از بچه های موفق سایت برنامه نویس - مهندس راد - در موردش توضیح داده واقعا خدا خیرش بده باعث شد مایکروسافت یه گوشه چشمی هم به برنامه نویسای ایرانی بکنه

خداوند امین ثباتی (مدیر بخش SQL Server سایت برنامه نویس) رو خیر بده که با حرکت و پیشنهاد سازندش در سایت مایکروسافت و همکاری تمامی دوستانی که به این پیشنهاد رای دادند تونست مایکروسافتیون رو قانع کنه تا در نسخه ی ۲۰۰۸ محصول SQL Server اشون مرتب سازی صحیح فارسی رو قرار بدند و Collation ای رو با عنوان Persian_100_CI_AS به صورت اختصاصی برای فارسی زبان ها تعبیه کنند.
این موفقیت ارزشمند رو به امین ثباتی و تمامی فارسی زبانان تبریک میگم.

http://brad.barnamenevis.org/?s=collation&submit.x=0&submit.y=0
ولی خوب فکر کنم واسه sql 2008 هستش تو 2000 باید با arabic کنار بیایی
به هر حال شما موقع نصب حتما باید دقت کنید که Arabic رو انتخاب کنید و اگر دقت نکرده باشین مشکل شما پیش میاد و راهی نداره به جز انتخاب یکی از مراحل زیر (من فقط اینا رو میدونم شاید راه های دیگه ای هم باشه که اساتید بهتر میدونند )

1- نصب مجدد
2- استفاده از آدرس زیر
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\80\Tools\Binn
و انتخاب فایل rebuildm.exe جهت بازسازی collation
3- رو سرور (نام دستگاهت) تو Enterprise manager راست کلیک کن و language رو arabic انتخاب کن (اینو زیاد مطمئن نیستم تست نکردم)
البته این مراحل مشروط به اینه که تنظیمات کنترل پنل ویندوز شما برای فارسی فعال باشه

اگه کمکی بود در خدمتیم

success is doing , not wishing :متفکر:

AFTABGARDAN2006
جمعه 17 آبان 1387, 22:39 عصر
شما مي تونيد قبل از ثبت كردن اطلاعات در بانك آن را به صورت زير ثبت كنيد تا هنگام نمايش درست نمايش داده شود

Insert Filedname=N'value'