PDA

View Full Version : سوال: ذخیره و بازیابی عکس در روی میزبان

saeed_rezaei
چهارشنبه 08 آبان 1387, 19:52 عصر
ســلام بر کسانی که این پست رو میخونن

من در مبحث برنامه نویسی تحت وب هیچ تجربه ای ندارم.
اما سوالی واسم مطرح شده که خیلی درگیرم کرده.
از طرفی چون این سوالم ترکیبی از دنیای وب و اپپ هست، نمی دونستم کجا مطرح کنم بهتره. نتیجتااینجا سوالمو می پرسم.

بعضی از وب سایتها به عنوان یک میزبان برای تصاویر و عکسها عمل می کنند. کاربر میتونه عکس مورد نظرش رو توی این سایتها اصطلاحا آپلود کنه و سپس از لینک تصویر که وب سایت در اختیارش قرار می ده می تونه در جاهای دیگه استفاده کنه.

حالا سوال من اینه،
آیا می شه با زبانی مثل ویژوال بیسیک دات نت، یه جوری یه برنامه ای نوشت که عکس یا عکسها رو از کاربر بگیره، وصل بشه به بانک اطلاعاتی و در نهایت آدرس تصاویر رو به کاربر برگردونه؟؟

دوستان، توجه داشته باشین که جواب این سوال ممکنه خیلی گسترده باشه، یا محدود (متاسفانه من هیچی از تحت وب نمی دونم) لذا هر نکته، توضیح و یا لینک منبعی که در این زمینه حتی بتونه یک نقطه کوچیک از ضلمت ذهن منو روشن کنه، مایه تشکر و قدردانی خواهد بود.

در هر صورت از وقتی که به من اختصاص دادید، ممنونم.

m.hamidreza
چهارشنبه 08 آبان 1387, 21:00 عصر
بله!
این سایت ها عکس های آپلود شده رو روی هارد سرور و آدرس هر عکس رو هم در دیتابیس ذخیره میکنن بعد هم یه لینک با توجه به مسیر ذخیره سازی میدن.

saeed_rezaei
چهارشنبه 08 آبان 1387, 21:46 عصر
بله!
این سایت ها عکس های آپلود شده رو روی هارد سرور و آدرس هر عکس رو هم در دیتابیس ذخیره میکنن بعد هم یه لینک با توجه به مسیر ذخیره سازی میدن.

آیا برای نوشتن برنامه ای که حالت اینترفیس داشته باشه، نیازمند اطلاع یافتن از زیرساختها و جزئیات میزبان هست؟
به عبارتی ، حتما باید این قضیه رو با میزبان در میان بزارم تا اطلاعاتی در این زمینه بهم بدن؟

محمدامین شریفی
دوشنبه 20 آبان 1387, 00:21 صبح
آیا برای نوشتن برنامه ای که حالت اینترفیس داشته باشه، نیازمند اطلاع یافتن از زیرساختها و جزئیات میزبان هست؟
به عبارتی ، حتما باید این قضیه رو با میزبان در میان بزارم تا اطلاعاتی در این زمینه بهم بدن؟
خیر دوست من،اگر دات نت کاری تنها تفاوتی که میکند بجای اینکه تصویر را روی hard disk ذخیره کنی روی هاست ذخیره میکنی مثلا اینجا:http://barnamenevis.org/images

پیروز باشی