PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار انبار داری بدون کد کالا

sepehr.net
چهارشنبه 08 آبان 1387, 22:53 عصر
سلام دوستان عزیز
من یک نرم افزار انبار داری نوشتم که کد کالا احتیاج نداره.
سیستم کار این نرم افزار اینطوریه که شما در ابتدا انبار یا انبار هایی رو تعریف میکنید بعد داخل هر انبار گروه یا کالا هایی رو تعریف میکنید . باز درون هر گروه ی هم میتوانید گروه یا کالاهایی رو تعریف کنید (بدون محدودیت در ساخت گروه و کالا). یعنی یک ساختار کامل درختی پیاده سازی شده.
به خاطر همین کار دیگه احتیاج به کد کالا نداره. دقیقا مثل ویندوز : انبار در نقش درایو : گروه در نقش فولدر و کالا در نقش فایل.
راحت تر بگم من سیستم سنتی که در انبار ها پیاده سازی میشد را به صورت برنامه در اوردم.
این برنامه برای انبار هایی که کالا زیاد دارند و نمیتوانند کد کالا رو حفظ کنند مناسب است
حالا به نظر شما این سیستم خوب هست ؟ و میشه جایگزین برنامه هایی که از کد کالا استفاده میکنند بشه؟ در کل میخواستم نظرتون رو بدونم و مشکلاتی که ممکنه پیش بیاد رو بفهمم. ممنون

amin_alexi
پنج شنبه 09 آبان 1387, 07:48 صبح
سلام
الان شما مكانيسمي كه براي موجودي انبار به كار گرفتين چييه !!!!؟
در صورت داشتن حواله ورود و خروج و يا فاكتور ورود و خروج !شما كه سند ميزنيد ايا اون موقع تو سند به جاي كد كالا مي خوايين نام كالا رو بنويسين !!!!؟
اين كاره درستيه !!!!؟خلاصه يك توضيح بدين ببينيم چه كار كردين !؟
من كه فكر ميكنم خيلي كاربردي نباشه !!!

amin_alexi
پنج شنبه 09 آبان 1387, 08:10 صبح
يه لطف هم بكنين ساختار جداول رو هم بزارين تا بهتر بشه نظر داد !
ممنون

sepehr.net
پنج شنبه 09 آبان 1387, 19:56 عصر
من مسیر اون کالا رو به علاوه ی نامش در سند ها قرار میدم البته این کار با اجازه ی کاربر قرار میگیره
مثلا "کامپوتر/هارد دیسک/مکستور /هارد 160"
ساختار دیتابیس هم اینجوریه که جدولی برای انبارها داریم که مشخصات انبار هم درون اون قرار میگیرد
جدولی برای گروه ها داریم که مکان گروه و زیر گروههایش در اون قرار میگیرند و جدولی هم برای کالا ها

sepehr.net
پنج شنبه 16 آبان 1387, 21:22 عصر
کسی نیست نظر بده؟

l4dl4d
پنج شنبه 16 شهریور 1391, 17:44 عصر
جالب بود
فقط کمک خواستی بگو کمکت میکنم منم دارم یه برنامه انبار داری میسازم
با چی نوشتی ؟
من با vb نوشتم خیلی سریعه