PDA

View Full Version : کجا از wpf استفاده نماییم؟

Alen
جمعه 10 آبان 1387, 18:36 عصر
کلا هدف مایکروسافت از پدیداوردن wpf چه بوده است و در چه مواردی باید از آن استفاده کرد؟
آیا به عنوان جایگزینی برای win app بوده؟ اگه اینطوره چرا هنوز در vs2008 هم win app وجود داره ؟
به طور کلی در طراحی چه نوع برنامه هایی باید از wpf استفاده کرد ؟
از ترکیب wpf و win app چه بدست خواهم آورد؟ آیا به صلاح هست برای استفاده از crystal report یا timer و . . .
این کار را انجام دهم یا از روش دیگری برای دسترسی به بعضی از عناصری که در wpf موجود نیست استفاده نمایم؟
آیا اگر در یک فرم در win app یک کنترل wpf اضافه نمایم میتوانم از مزایای آن بطور کامل استفاده نمایم (عدم نیاز به فونت بر روی clientو قابلیت تطبیق با رزولوشن های مختلف و . . .)
ممنون میشم اگه جواب سوالام رو بدید

Alen
جمعه 15 آذر 1387, 23:08 عصر
اصلا استفاده از WPF برای یزنامه هایی که با db کار میکنند درسته؟

Amir Oveisi
یک شنبه 17 آذر 1387, 16:58 عصر
از نظر کار با دیتا و امثال اون هیچ محدودیتی وجود نداره
در مواردی که ظاهر گرافیکی بالا و زیبا که به همراه افکت های انیمیشنی میخواین باشه میتونین از WPF استفاده کنید.

موفق باشید

SAMANEH_E
یک شنبه 17 آذر 1387, 21:22 عصر
سلام . به نظر من بیشتر به درد بازی ها و طراحی وب سایت و اصولا برنامه های گرافیکی خوبه

Alen
دوشنبه 18 آذر 1387, 20:18 عصر
البته تا اونجا که میدونم برا طراحی بازی OpenGL و در سطح بالاتر directx بیشتر استفاده میشه
من می خوام بدونم wpf جایگزینی برای فرمهای ویندوز هست (با طراحی گرافیکی بالاتر و کابر پسند تر) یا اصلا برا منظور دیگه ای به وجود اومده
مرسی از توجهتون

masoud_parsa
دوشنبه 25 آذر 1387, 07:57 صبح
لازم به ذكر هستش كه wpf application هم براي توليد فرم هاش از directx استفاده مي كنه، wpf به وجود اومد تا ديگه براي طراحي فرم هاي application هيچ محدوديتي وجود نداشته باشه به هر شكلي كه ميخواين اونها رو طراحي كنين.:چشمک:

Zaparo
پنج شنبه 05 دی 1387, 09:16 صبح
در WPF چیزی به اسم Data Visualization هست پس استفاده از دیتابیس همچین هم غلط نیست WPF یه Presentation Layer

.:KeihanCPU:.
شنبه 07 دی 1387, 22:52 عصر
هنوز جواب دوستمون داده نشد.فلسفه اصلی موجودیت wpf چیست؟

shask00l
شنبه 07 دی 1387, 23:52 عصر
خیلی از ماها توی دوران vb6 تمام تلاشمون رو میکردیم که 1 فرم زیبا درست کنیم . کلی هم کامپوننت در این زمینه منتشر شده بود . ظاهرا مایکروسافت دیده که برنامه هایی که با محصولاتش تولید میشن این قابلیت رو کم دارن (اگه کم نداشتن .. پس این همه کامپوننت برای چیه ؟) . بنابراین خودش تصمیم گرفته دست بکار بشه . جاهایی که گرافیک winapp کم میاره برنامه نویس مجبور میشه از توابع داخلی ویندوز استفاده کنه (ژانگولر) . برای انجام این کارا اون قدیما از gdi و gdi+ استفاده میشد . البته الآن هم میشه از اینا استفاده کرد . نسخه های اولیه wpf هم از gdi استفاده میکردن . بعد دیدن که gdi جوابگوی کارشون نیست . رفتن سراغ directX .

بنابر این wpf به شما برنامه نویسا کمک میکنه که گرافیک مربوط به winapp رو بالا ببرید (البته اینو به زبان عامیانه گفتم) . خیلی از مشتری ها هم هستن که نمیخوان برنامشون جلف و .... باشه . میخوان 1 ظاهر ساده و کلاسیک داشته باشه . اونجا باید از winapp استفاده کرد . به نظر من wpf نمیتونه و نباید جایگزینی برای winapp باشه.
wpf شامل 1 سری کلاس ها و توابع آماده میشه که با اونا میتونید فرمی بسیار زیبا طراحی کنید . همونطوری که گفتم قدیما میبایست خودمون این توابع رو مینوشتیم . الآن wpf این کارو برامون انجام میده . تازه روی وب هم میشه ازش استفاده کرد . اونجا بهش میگن silverlight .

اگه به سایت خود مایکروسافت سر بزنین چندین مقاله در مورد فلسفه وجودی wpf اونجا هست .
خودمم قبلا 1 مقاله در این مورد روی وبلاگ مدیر تیم wpf خونده بودم . که اهداف wpf رو کاملا شرح داده بود (1کی 2تا خاطره از دوران مدرسش هم تعریف کرده بود .. که مثل اکثر ما میخواسته برنامه هاش خوش تیپ باشن و اینا :لبخند: )

.:KeihanCPU:.
یک شنبه 08 دی 1387, 00:01 صبح
خیلی ممنون از توضیحاتتون.
منم کمی در MSDN ه جستجو کردم دیدم بــــــــــــله.Wpf تو گرافیک شاهکار کرده.باهاش کمی کار کردم.
خوشم اومد.مثلا یه کنترل به نام Inkvas داره که یک محیط مثل Paint رو برامون فراهم میکنه.
اینم لینکش:

ms-help://MS.MSDNQTR.v90.en/dv_vbcnexpress/html/65bbc66e-f77a-40a7-b8bc-50f85114af11.htm

محمدامین شریفی
پنج شنبه 01 اسفند 1387, 16:20 عصر
بنابر این wpf به شما برنامه نویسا کمک میکنه که گرافیک مربوط به winapp رو بالا ببرید (البته اینو به زبان عامیانه گفتم) . خیلی از مشتری ها هم هستن که نمیخوان برنامشون جلف و .... باشه . میخوان 1 ظاهر ساده و کلاسیک داشته باشه . اونجا باید از winapp استفاده کرد . به نظر من wpf نمیتونه و نباید جایگزینی برای winapp باشه.دوستان من تا حدودی با silverlight و WPF کار کرده ام.ولی پرسش هایی برایم بوجود آمده است.
1)آیا سیاست ماکروسافت درباره کنترل های ویندوز عوض شده است؟
2)آیا win32 در سری های بعدی ویندوز کم کم از بین میرود؟
3)چرا ماکروسافت کنترل های #C را عینا در WPF جایگزین نکرده است.آیا نتوانسته است؟

shask00l
شنبه 03 اسفند 1387, 00:23 صبح
1)آیا سیاست ماکروسافت درباره کنترل های ویندوز عوض شده است؟

در مورد سیاست های مایکروسافت 1 قانون کلی وجود داره . " زمان تغییر سیاست وقتیه که دیگه در زمینه مربوطه مشتری وجود نداشته باشه ." البته این قانون بیشتر با حمایت انحصار مایکروسافتی معنا پیدا میکنه و کاملا منطقیه ولی جدیدنا جناب بالمر دست به یک سری سنت شکنی ها زده . ممکنه این قانون هم جزوشون باشه . انحصار مایکروسافت هم ضعیف تر شده .

2)آیا win32 در سری های بعدی ویندوز کم کم از بین میرود؟

امکانش خیلی زیاده چون تکنولوژی win32 در ابعاد کلان نمیتونه جوابگوی نیاز باشه . گرچه . اگر دقت کنید همین حالا هم خیلی کم مورد استفاده قرار میگیره .

3)چرا ماکروسافت کنترل های #C را عینا در WPF جایگزین نکرده است.آیا نتوانسته است؟

فکر کنم این کار نشانه ی دوراندیشی مسئولین توسعه دات نت هستش . تجربه نشون داده قاتی کردن 2تا تکنولوژی (به زور) فقط برای اینکه کاربر راحت تر با نرم افزار کار کنه . در کوتاه مدت خیلی خوب جواب میده. ولی در بلند مدت کار توسعه تکنولوژه مربوطه رو کند و گاهی اوقات متوقف میکنه .

:متفکر: والا من در این زمینه زیاد تخصص ندارم . کار خاصی هم انجام ندادم .
تمام مطالبی که در بالا ذکر شد رو نظر شخصی فرض کنید .!