PDA

View Full Version : یک مشکل در مورد بانک اطلاعاتی

Vahab
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 09:40 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان گرامی

من قصد داشتم تا یک برنامه مانند WinGuard بنویسم که نام برنامه - مدت زمان لازم برای وارد کردن پسورد و پسورد رو در فیلدی وارد کند تمام این مراحل به خوبی طی میشود اما من احتیاج دارم هر 1 ثانیه بانک اطلاعاتی رو چک کنم تا ببینم برنامه مورد نظر اجرا شده یا نه ولی مشکل اینجاس که اگه دو برنامه ابتداشون مثل هم باشه برنامه دچار اشتباه میشه مثلا برنامه Microsoft Word باز شده و من در بانک Microsoft FrontPage رو دارم برنامه ورد رو به جای فرونت پیج اشتباه میگیره و پنجره دریافت پسورد ظاهر میشه ازتون خواهش می کنم یک راهنمایی کنیین .

سئوال بعدی من اینه که چطور میتونم بانک اطلاعاتی رو در خود برنامه داشته باشم (در دل فایل exe ) تا قابل دسترسی نباشه؟

از همتون متشکرم

Vahab
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 13:56 عصر
آقایون لطفا جواب بدید من خیلی عجله دارم
این سفارش رو باید سریع آماده کنم

S.Azish
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 14:00 عصر
دوست عزیز, شما به احتمال زیاد در نحوه نوشتن دستور Select اشتباه می کنید. عبارت خودتون رو به صورت کامل چک کنید و نه با اپراتورهایی مثل Like

Select * From tblTest Where ProgramName = 'Microsoft Word'

و برای سوال دوم, Data رو هیچ وقت نمیشه در فایل Exe نگه داشت. میتونید خودتون اونو در فایلهای عادی و به صورت باینری ذخیره کنید اگر نمی خواهید از Database استفاده کنید.

Vahab
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 14:12 عصر
خیلی ممنون مشکلم بر طرف شد
از راهنمایی که کردید متشکرم

Vahab
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 14:24 عصر
با عرض شرمندگی یک سئوال دیگه داشتم و اون اینکه من وقتی میخوام تو بانک اطلاعاتیم که از نوع MDB هستش بیش از یک صفحه متن وارد کنم با خطا مواجه میشم مثلا میخوام در یک رکورد یک مقاله 4 صفحه ای وارد کنم ...............

لطفا من را راهنمایی کنید

Abbas Arizi
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 14:45 عصر
فیلدهای متنی بیش از 255 کاراکتر رو قبول نمیکنند. برای بیشتر از اون باید از فیلد باینری استفاده کنید و اطلاعات رو به صورت باینری در اون ذخیره کنید.

Vahab
جمعه 03 مرداد 1382, 07:11 صبح
فیلدهای متنی بیش از 255 کاراکتر رو قبول نمیکنند. برای بیشتر از اون باید از فیلد باینری استفاده کنید و اطلاعات رو به صورت باینری در اون ذخیره کنید.

از راهنمایی شما دوست عزیز بسیار ممنونم

Vahab
جمعه 03 مرداد 1382, 12:51 عصر
با سلام خدمت شما دوستان میخواست یک سئوال از شما دوستان بپرسم و اون اینکه وقتی کاربر در برنامه آخرین رکورد را پاک میکند برنامه خطا میدهد راه حل این قضیه چیست؟

Abbas Arizi
جمعه 03 مرداد 1382, 16:21 عصر
میتونید واضحتر بگید که چه خطایی میده؟

روح اله معینی زاده
یک شنبه 05 مرداد 1382, 10:57 صبح
با سلام خدمت آقا وهاب :lol:

یه مقدار سؤالت رو واضح تر بگی فکر می کنم بهتر باشه ولی با این حال

احتمال داره که شما در برنامه خود از دستوراتی چون MoveNext یا MoveLast استفاده می کنید که باعث می شه در هنگام به روز کردن بانک، چون رکوردی رو پیدا نمی کنه خطا بده.

شیوه برنامه نویسی رو حتما ذکر کنید (استفاده از DataEnvironment یا ایجاد ارتباط و رکوردست با استفاده از کدهای ADO)

با تشکر- خدانگهدار

Vahab
پنج شنبه 09 مرداد 1382, 09:49 صبح
با سلام خدمت آقا وهاب :lol:

یه مقدار سؤالت رو واضح تر بگی فکر می کنم بهتر باشه ولی با این حال

احتمال داره که شما در برنامه خود از دستوراتی چون MoveNext یا MoveLast استفاده می کنید که باعث می شه در هنگام به روز کردن بانک، چون رکوردی رو پیدا نمی کنه خطا بده.

شیوه برنامه نویسی رو حتما ذکر کنید (استفاده از DataEnvironment یا ایجاد ارتباط و رکوردست با استفاده از کدهای ADO)

با تشکر- خدانگهدار

با سلام خدمت شما دوست عزیز من از ADO استفاده میکنم و از دستورات MoveNext و MoveLast استفاده میکنم

Abbas Arizi
پنج شنبه 09 مرداد 1382, 10:58 صبح
شما باز هم ننوشتی که با چه خطایی مواجه شدی ولی به هر حال باید به خاطر بسپارید که کد برنامه باید به گونه ای باشه که هیچ وقت بعد از حذف رکورد حرکتی توی رکوردست انجام نشه. وگرنه با خطا مواجه میشی.

Vahab
پنج شنبه 09 مرداد 1382, 11:36 صبح
شما باز هم نوشتی که با چه خطایی مواجه شدی ولی به هر حال باید به خاطر بسپارید که کد برنامه باید به گونه ای باشه که هیچ وقت بعد از حذف رکورد حرکتی توی رکوردست انجام نشه. وگرنه با خطا مواجه میشی.

از جواب شما ممنونم مشکلم حل شد :P