PDA

View Full Version : چگونگی طراحی اسکین

ronak2008
یک شنبه 12 آبان 1387, 01:17 صبح
از دوستان کسی در مورد طراحی اسکین برای برنامه ها می دونه به من کمک کنه.من می خوام فرمی طراحی کنم که با فرم ویندوز تفاوت داشته باشه اما نمی تونم اگر کسی بلده مرا راهنمایی کنه؟؟؟

cherchil_hra
یک شنبه 12 آبان 1387, 17:58 عصر
1. عکسی رو به عنوان فرم برنامه ات درست کن! مثلا عکس یه ظبط، و اون رو روی فرم برنامه ات قرار بده.

2. فرم ها خاصیتی به نام TransparencyKey دارند. این خاصیت کمک می کنه رنگی رو که براش تعیین کردی رو، از روی فرم حذف کنه. مثلا شما رنگ فرمت رو سفید می کنی و رنگ انتخابی برای این خاصیت هم سفید می کنی. هنگام اجرای برنامه قسمت های سفید حذف می شوند و زیر فرم مشخص می شه. یادت باشه هرچی از این رنگ توی فرم برنامه ات باشه حذف میشه، مثلا TextBox که زمینه سفید داره، زمینه سفیدش حذف میشه و همچنین هرچی این رنگ بیشتر باشه سرعت فرم برنامه ات کم میشه.

3. این فرم شما باید مستقل باشه. یعنی parent نداشته باشه، تا این خاصیت اجرا بشه.

4. خاصیت FormBorderStyle رو None قرار بده تا کادر فرم حذف بشه. در این صورت باید یکسری کارها رو خودت درست کنی. مثلا drag drop کردن فرم رو باید خودت درست کنی. یا دکمه های min, max خلاصه اون چیزایی که فکر می کنی فرم برنامه ات لازم داره.

5. حالا یه فرم غیر ویندوزی داری! :تشویق:

nasser.man
یک شنبه 12 آبان 1387, 18:45 عصر
سلام دوست من
اگه می خوای خودت از صفر ، ظاهرش رو طراحی کنی ، مثل همون چیزی که دوستم ... گفت به این مثال یه نگاهی بکن
ولی می تونی از کامپوننت های اسکین مثل irieskin استفاده کنی هر چند رو سرعت برنامت اثر می ذاره...