PDA

View Full Version : سوال: یک پروزه جدید

programmerzahra
یک شنبه 12 آبان 1387, 11:33 صبح
سلام دوستان
من میخواهم یک کد بنویسم که از کاربر یک تابع ریاضی به صورت string بگیرد((f=x+sin(x)-x+ctan(x) که فقط تابع xمی باشد ونمودار آن را رسم کند .
لطفا اگر یگ الگوریتم خوب دارید به من ارایه بدید ممنون میشوم.
:متفکر::متفکر::ناراحت:

ermia2008
جمعه 17 آبان 1387, 16:09 عصر
سلام دوستان
من میخواهم یک کد بنویسم که از کاربر یک تابع ریاضی به صورت string بگیرد((f=x+sin(x)-x+ctan(x) که فقط تابع xمی باشد ونمودار آن را رسم کند .
لطفا اگر یگ الگوریتم خوب دارید به من ارایه بدید ممنون میشوم.
:متفکر::متفکر::ناراحت:

سلام دوست عزیز.

شما باید نمودارهارو از طریق نقطه یابی رسم کنید. مقادیر X که معلومن. برای بدست اوردن مقادیر Y هم راهی که من به ذهنم میرسه اینه که ابتدا رشته ورودی رو به postfix تبدیل کنید تا توی تقدم عملگرها به مشکل بر نخورید و بعد Y رو بدست بیارید.

programmerzahra
شنبه 25 آبان 1387, 12:37 عصر
سلام
من الان این کار را انجام دادم <یعنی حالا یک آرایه دو بعدی دارم که شامل Xها و Yهای به دست آمده است>میخواهم یک فریم طراحی کنم که نمودار را در آن رسم بشه<نمودار از به هم وصل شدن نقاط به دست می آد>؟این جای کار برایم سخته و اصلا نمی دانم در eclipsروی چی میشه نقاشی کرد<نمی دانم چی باید برای این کار new کنم> ومتدی هم برای رسم خط نمی شناسم
لطفا اگر کدی برای این تکه پروزه دارید به من کمک کنید.
ممنون

pvza85
شنبه 25 آبان 1387, 21:58 عصر
من نمی دونم eclipse این وسط چی کارس:لبخند:
به نظر من ار خطایه کوچیک به جای نقطه استفاده بکن خیر می بینی.
برا خط کشیدن از تابع drawLine یک object از کلاس Graphics استفاده کن. به شکل زیر:

Graphics graphic;
graphic.drawLine(x1, y1, x2, y2);
این ابجکت graphic رو میتونی به هر کامپوننت GUI اضافه کنی یا می تونی تو applet استفاده کنی. بیا یه مثال GUI ای هم واست بنویسم مشتری بشی.

public class kharchang extends JPanel
{
public void paintComponent(Graphics graphic)
{
super.paintComponent(graphic);
graphic.drawLine(x1, y1, x2, y2);
}
}

یه فکری هم واسه عنوان پستت بکن مثل پست قبلی هات پاکش می کنن ها. حالا پست تو هیچ جواب من می پره. :قهقهه:

manvaputra
شنبه 25 آبان 1387, 23:12 عصر
این هم مثال کاملیه فقط باید روش وقت بذاری:

http://www.java2s.com/Code/Java/Advanced-Graphics/Drawthefunction.htm