PDA

View Full Version : سئوالی در مورد کار با فایلهای Random

Vahab
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 14:20 عصر
با سلام خدمت تمام دوستان.

من وقتی یک فایل از نوع Random ایجاد می کنم ومثلا 3 پارامتر نام-نام خانوادگی و تلفن رو بهش می دم بعد از اینکه این کارو برای 6-7 بار انجام دادم و 2 مورد اونو پاک کردم 3-4 مکان خالی در فایل شکل گرفت به این صورت که وقتی من با کلید قبلی و بعدی در فایل جستجو میکنم با 3 مورد که کاملا خالیه مواجه میشم که این برای کسی که میخواد با این برنامه کار کنه خیلی آزار دهندس حتما میگید از بانک اطلاعاتی استفاده کن ولی میخوام کار کردن با فایلها رو هم یاد بگیرم ....

پیشاپیش از پاسخهای شما متشکرم

سعید قدیری مقدم
پنج شنبه 02 مرداد 1382, 18:35 عصر
سلام دوست عزیز نمیدونم این که اینجا مینویسم چقدر درست باشه اما من برای اینکه بتونم این مشکل رو از بین ببرم یک کد ویرایش فایل درست میکنم به این شکل که وقتی عملیات حذف روی فایل انجام شد روال ویرایش رو دنبالش اجرا میکنم این رول به این شکل میشه که فایل اصلی رو باز میکنه و از اولین رکورد تا به آخر رو میخونه همزمان هم یک فایل به همان شکل (random) باز میکنم با یک پسوند دیگه مثلا mybank.tmp و هر رکوردی که از فایل اصلی خونده میشه رو داخل این فایل ذخیره میشه فقط قبل از ذخیره شدن رکورد اطلاعاتش رو بررسی میکنیم تا اطلاعات پاک شده نباشه اگر پاک شده بود اون رکورد رو ذخیره نکرده و سراغ رکورد بعدی میریم به این شکل فایل mybank.tmp همون فایل اصلی ماست بدون رکورد های حذف شده حالا باید با دستور kill فایل اصلی رو حذف کنیم و با دستور name فایل mybank.tmp رو جانشین فایل اصلی کنیم
به این شکل مشکلی که پیش می آمد از بین میره 8)

Vahab
جمعه 03 مرداد 1382, 07:13 صبح
با تشکر از شما

راهنمایی که کردید به خوبی جواب داد