PDA

View Full Version : گفتگو: پیش به سوی آینده : بحث بر روی Visual Basic 2010

علیرضا مداح
سه شنبه 14 آبان 1387, 08:31 صبح
سلام دوستان عزیز،
در این تاپیک میتوانید به بحث و تبادل نظر بر روی ویژگیهای جدید Visual Basic 2010 (http://blogs.msdn.com/vbteam/archive/2008/11/02/vb-2010-unveiled-at-pdc-2008-lisa-feigenbaum.aspx) بپردازید ،

Collection Initializers
Array literals
Statement lambdas
Auto-implemented properties
Removal of the line continuation character
Generic co- and contra- variance
No PIA
Interop with dynamic languages
...

ویدئوی آموزشی :
Channel 9 Video on the New Features of Visual Basic 10 in Visual Studio 2010 (http://blog.donburnett.com/NewBlog/essentials/channel-9-video-on-the-new-features-of-visual-basic-10-in-visual-studio-2010/)

،/

sepehr.net
پنج شنبه 16 آبان 1387, 13:04 عصر
این طور که معلومه ، ظاهر این نرم افزار با نسخه های قبلی خیلی تفاوت پیدا کرده . برای دیدن عکس هایی از این برنامه به این لینک (http://www.codeproject.com/KB/cs/concept_ide.aspx) رجوع کنید.
مثل اینکه مایکروسافت خیلی رو ظاهر برنامه کار کرده . تا برنامه نویس رو از اون همه پنجره های مزاحم و دست و پا گیر راحت کنه. باید کار باش جالب باشه. من که خیلی مشتاق شدم تا با اون کار کندم.
امید وارم که freamwork 4 دوباره ساختار برنامه رو تغییر نداده باشه . که دوباره حوصله ی یادگیری کلاس هاش و syntax و ... رو نداریم.

علیرضا مداح
یک شنبه 19 آبان 1387, 08:41 صبح
بعضی از ویژگی ها هم مثل Auto-Implemented Properties و Collection Initializers که در C# 3.0 معرفی شدند در Visual Basic 2010 نیز گنجانده خواهند شد ،
همچنین بعضی دیگر ویژگیهای Visual Basic 2010 و C# 4.0 نیز همسان هستند ، مانند No PI ، Interop with dynamic languages ، Generic co- and contra- variance و ... ، و اینطور به نظر میرسد که مایکروسافت قصد دارد تا ویژگیهای مشترک این دو زبان را گسترش دهد ، اما همچنان در مواردی ، تفاوت هایی احساس خواهد شد ،/

sari-1369
جمعه 15 خرداد 1388, 00:36 صبح
درسته که در این نسخه VB.net حذف شده ؟؟

adinochestva
جمعه 15 خرداد 1388, 01:41 صبح
یک توضیح کوچک درمورد هر فیچر جدید vb.net

Collection Initializers. Initialize collections in fewer lines of code! Use the "From" keyword followed by a list, rather than successive calls to the Add method.

Dim y As New List(Of String) From {"hello", "world"}
Dim x As New Dictionary(Of String, Integer) From {{"hello", 1}, {"world", 2}}

Array literals. Express arrays more concisely. Whereas before you used to have to write New Integer() {1,2,3}, now you can just write {1,2,3}. Leave it to the compiler to infer the type of the items in the array! This can be very convenient wherever you use arrays.

2D array: {{1,0},{0,1}}
Jagged array: {({1,2,3,4}),({1,2})}

Statement lambdas. Visual Basic 2008 enabled lambda expressions. Now you can write multi-line lambda subs or functions as well!

Define a Sub or Function anywhere a delegate is expected.

Auto-implemented properties. Eliminate 8 out of 9 of the lines you write for boiler-plate VB properties today!

Expanded property syntax:
Private m_Id As Integer
Public Property Id() As Integer
Get
Return m_Id
End Get
Set(ByVal value As Integer)
m_Id = value
End Set
End Property
Auto-property syntax, new in VB 2010:
Public Property Id() As Integer
Auto-property syntax, with an initializer:
Public Property Id() As Integer = 100

Removal of the line continuation character. Underscores are no longer needed in the most common line continuation scenarios. Can you believe it?!?!

Attributes, argument lists, parameter lists, queries, and binary operators are some of the most common scenarios for an underscore. In VB 2010, you can now write these lines underscore-free!
What are we to do with all those unused underscores? Check out http://www.unemployedunderscores.com (http://www.unemployedunderscores.com/)

Generic co- and contra- variance. Code that used to generate errors will now work error-free! See Lucian Wischik's blog posts on this new feature, which has been enabled by CLR 4.0.

http://blogs.msdn.com/vbteam/archive/2008/08/07/co-and-contra-variance-lucian-wischik.aspx
http://blogs.msdn.com/lucian/archive/2008/10/02/co-and-contra-variance-how-do-i-convert-a-list-of-apple-into-a-list-of-fruit.aspx

No PIA. Deploy your Office applications without the bulky primary interop assemblies! VB 2010 will embed the Office types your application depends on, right into the app itself. No more need to deploy large PIAs.
Interop with dynamic languages. VB 2010 offers improved support to interoperate with dynamic languages. Dynamic and static languages each have their own benefits, libraries, and particular scenarios for which they are better suited. With VB 2010, you no longer need to choose just one! You can use dynamic languages directly from VB.Net as needed.

به شخصه با Statement lambdas حال می کنم که مارا از گذاشتن _ کذایی راحت می کنه !

HamidNazari
جمعه 15 خرداد 1388, 11:39 صبح
متأسفانه خیلی وقت نکردم تستش کنم اما یکی از اتفاقات خوبی که براش افتاده و نظرم رو جلب کرد قویتر شدن Refactorش بود . هرچند که خیلی دوست داشتم CodeRush Xpressی که خود مایکروسافت معرفی میکنه (http://msdn.microsoft.com/en-us/vcsharp/dd218053.aspx) رو توی خودش داشت یا حداقل توانائی هاش رو .
به غیر از این هم احساس می کنم به سرعتش افزوده شده و اون لختی اعصاب خرد کن کمتر قراره با فرقون رو مخمون راه بره .

یه چیزی هم که شدیداً آرزو میکنم قویتر شده باشه IntelliSence برای ++VC که فکر میکنم تو خنگی و حماقت با IntelliSense مربوط به Management Studio 2008 رقابت شدید داره .

Hossis
شنبه 31 مرداد 1388, 00:16 صبح
آیا امکان تبدیل پروژه های 2008 به 2010 وجود داره؟ با این توضیحاتی که شما دادید معلوم میشه که اصلا چیز دیگری شده و باید پروژه ها رو از نو بنویسیم

saeedr22
شنبه 31 مرداد 1388, 04:34 صبح
با عزض سلام
اونطور که من می دونم مایکروسافت تا حالا محصولی رو ارائه نکرده که با ورژن ها ی قدیمیش تطابق نداشته باشه.

.:KeihanCPU:.
شنبه 31 مرداد 1388, 16:03 عصر
چه زبانهایی قراره در 2010 باشن؟

Hossis
شنبه 31 مرداد 1388, 16:49 عصر
ظاهرا ویژوال بییسیک 10 به بازار اومده کسی تهیه نکرده هنوز؟

یک شنبه 01 شهریور 1388, 14:13 عصر
The Visual Studio 2010 and .NET Framework 4 Training Kit includes presentations, hands-on labs, and demos. This content is designed to help you learn how to utilize the Visual Studio 2010 features and a variety of framework technologies including:

C# 4.0
Visual Basic 10
F#
Parallel Extensions
Windows Communication Foundation
Windows Workflow
Windows Presentation Foundation
ASP.NET 4
Entity Framework
ADO.NET Data Services
Managed Extensibility Framework
Visual Studio Team System

This version of the Training Kit works with Visual Studio 2010 Beta 1 and .NET Framework 4 Beta 1.

بسته (81.2 MG) اينجا (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=752CB725-969B-4732-A383-ED5740F02E93&displaylang=en) قابل دانلود مي باشد.

Hossis
یک شنبه 01 شهریور 1388, 23:20 عصر
راستی این #F دیگه چه زبانی هست و به چه دردی می خوره و چرا هیچ جا اسمی از اون برده نمی شه؟

یک شنبه 01 شهریور 1388, 23:35 عصر
زبان برنامه نویسی تابعی بهترین روش حل مسایل کامپیوتریست اما زبان برنامه نویسی تابعی خالص برای برنامه نویسی همه منظوره مناسب نمیباشد بنابراین به تدریج زبانهای برنامه نویسی تابعی در کنار زبانهای شی گرا و دستوری باقی مانده و استفاده عمومی نیافتند. مچنین در این مدل ویژگیهای افزوده شده را به راحتی میتوان در هر برنامه ای نوشت و به راحتی به آن افزود. F# یک زبان طبیعی به وجود آمده بر این مبناست بعلاوه بسیار بیشتر از یک زبان برنامه نویسی تابعی میباشد. برخی از زبانهای برنامه نویسی تابعی معروف بطور کلی (OCAML , Haskel , Lisp) با دستورات زمان اجرای سفارشی کار میکند و این مسئله باعث نبود روش برنامه نویسی چند فعالیته میشود.
F# یک زبان همه منظوره برای محیط .Net است که برای حالت اجرا بصورت همه منظوره به کار میرود و به راحتیهر سه مدل برنامه نویسی را شامل میشود. برای حل مسایل مختلف در موثرترین روش میتوانید محیط خاص آنرا در برنامه انتخاب کنید. شما میتوانیداز برنامه نویسی توصیفی استفاده کنید و یا توابع را به راحتی با هم ترکیب کنید و یا روشهای شی گرا و دستوری را در همان برنامه استفاده کنید و از قابلیتهای مختلف هر کدام در برنامه سود ببرید. مثل دیگر برنامه های تابعی F# نوع قوی دارد اما از نوع استنتاجی هم سود میبرد بنابراین برنامه نویسان نیاز ندارند زمان زیادی برای توضیح انواع توابع هدر دهند مگر اینکه در موارد خاص ابهاماتی دربرنامه پیش بیاید که لزوم داشته باشد به وضوح بیان شود.علاوه بر این F# بصورت کاملی با چهارچوب .Net و کتابخانه کلاس اصلی آن یعنی BCL ترکیب شده و به راحتی میتوان از آن در F# استفاده کرد و این مسئله مانند C#‎ و VB میباشد و حتی در مواردی استفاده از BCL در F# از دیگر زبانهای تحت .Net راحت تر است.

Hossis
دوشنبه 02 شهریور 1388, 19:33 عصر
خیلی ممنون از توضیحاتتون
پس چرا هیچ کس اسمی از این زبان نمی برد ، آیا این دلیل نمی شود که این زبان اهمیتی ندارد یا به این دلیل است که هنوز جا نیفتاده؟

khafan_bat
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 00:45 صبح
بزار 2008 رو تموم کنیم

hoseinquest
دوشنبه 30 شهریور 1388, 23:25 عصر
چرا چيزي در مورد محيط گرافيكي قشنگش كه با استفاده از WPF درست شده چيزي نميگيد . گرچه محيط در اصل كار تأثيري ندارد اما واقعاً كار جذاب تر و راحت تر مي كند .

arsalansalar
چهارشنبه 29 مهر 1388, 11:53 صبح
نسخه beta vs2010

http://www.microsoft.com/visualstudio/en-us/try/default.mspx

Amir Taghavi
چهارشنبه 18 آذر 1388, 16:08 عصر
قبل از release ورژن 2008 به مدیر بخش Code Editor پیشنهاد دادم که مثل #C بیان اسم کلاس ها و User Types رو رنگی کنند که جواب اومد تو 2008 نمیشه اعمال کرد انشالله ورژن های بعد...

ولی مثل اینکه تو 2010 اعمال شده! (خوشحال شدم!)

scream666_ss
دوشنبه 23 آذر 1388, 07:09 صبح
از امکانات جدیدی که به این ورژن اضافه شده می‌شه به امکان Parallel Programing در محیط Azure اشاره کرد که با قابلیت‌های Azure و قدرت زیاده حلقه‌های همزمان در این ورژن سرعت اجرای برنامه به مقدار زیادی افزایش پیدا خواهد کرد.

koorosh4
سه شنبه 24 آذر 1388, 21:08 عصر
من دنبال كدي هستم كه بتونم از وب كم و يا اسكنر و يا هردو براي گرفتن عكس و ذخيره ي همزمان اون در بانك اطلاعاتي استفاده كنم .
2- كدي كه بشه سخت افزار رو كنترل كرد . مثلا براي رايت بانك در سي دي نيازي به خروج از بانك نباشه از داخل همون نرم افزار با فشردن يك باتن خود نرم افزار اتوماتيك كل بانك رو رايت كنه و يا كنترل و كار كشيدن از هر قطعه ي ديگه كه بلدين
koorosh4@gmail.com

SamIran
شنبه 05 دی 1388, 18:01 عصر
من دنبال كدي هستم كه بتونم از وب كم و يا اسكنر و يا هردو براي گرفتن عكس و ذخيره ي همزمان اون در بانك اطلاعاتي استفاده كنم .
2- كدي كه بشه سخت افزار رو كنترل كرد . مثلا براي رايت بانك در سي دي نيازي به خروج از بانك نباشه از داخل همون نرم افزار با فشردن يك باتن خود نرم افزار اتوماتيك كل بانك رو رايت كنه و يا كنترل و كار كشيدن از هر قطعه ي ديگه كه بلدين
koorosh4@gmail.com

:قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه:: هقهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::قه هه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهق ه::قهقهه::قهقهه::قهقهه::قهقه ::قهقهه::قهقهه::قهقهه:
خدا حفظت کنه! کلی حال و هوام عوض شد! آخه دوست عزیز اینجا جای این حرفاست؟
بگذریم............... میخواستم چی بگم..................... آها! این نگارش آلفا کی میاد دلمون آب شد! و یه چیز دیگه! برای اجرا روی کامپیوتر های ضعیف تر اعصاب خورد کن نیست؟ من یه سیستم AMD Atmel 2800+ 64 bit با 1GB رم DDR دارم! یعنی میشه؟

bekary
یک شنبه 02 اسفند 1388, 15:31 عصر
شدن که میشه!
ولی یه چیزو هیچ کی نگفت و اینم اونکه تو 2010 ،سیستم برنامه ها ی مخلوط شده چیزی که قبلا اصلا وجود نداشت و انتظار هم نمی رفت به وجود بیاد.
یعنی اینکه مثلا شما تو 2008 یه برنامه که برای ساخت کلید میزدی همون اول باید نوع برنامتو مشخص کنی در حالی کخ تو 2010 اینطور نیست و در عین واحد یه برنامه شما می تونه بع چند زبان مختلف نوشته بشود.ابن سیستم رو بهش می گن برنامه نویسی هستع گرا.!!:متفکر:

amin_iman82
یک شنبه 02 اسفند 1388, 22:55 عصر
با عرض معذرت جسارت میکنم.

من اولین نسخه آزمایشی که مایکروسافت ارائه داده بود رو دانلود کرده بودم. نسبت به 2008 خیلی سنگین کار میکنه. :افسرده:
سیستم من
CPU 4000 Core 2
Ram 4GB

اما فکر کنم نسخه آزمایشی این قدر سنگینه ، احتمالا ورژن اصلی باید بهتر باشه.

فعلا همون 2008 رو ترجیح میدم

babak2000
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 16:02 عصر
نسخه نهایی RC ریلیز شده خواستید میتونید دانلود کنید البته یه کم حجمش بالاس

حدود 2.2 گیگ:قهقهه:

از لینک زیر بگیرید

http://download.microsoft.com/download/7/5/8/7580D7D8-7F31-4358-9761-71033D91AB29/VS2010Ult_RC.iso

دانلود و نصب کردم مشکلی نداشت این نسخه Ultimate هستش

amin_iman82
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 16:23 عصر
بابک جان ممنون از لطفت.

sari-1369
چهارشنبه 12 اسفند 1388, 22:37 عصر
تا حالا که صبر کردیم ، یکم دیگه میصبریم نهاییش بیاد :لبخند:

3Dmajid
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 10:37 صبح
یکی بگه این 2010 چه فرقی با 2008 داره ؟؟!
البته من دارم با 2010 کار میکنم، از INTERFACE ش خوشم اومد واسه همین :لبخند:
ولی تو کدا فرقی نمیبینم، به غیر از C++ که یه فرق خیلی جزئی داشت.
البته فکر کنم دیباگراش خیلی قوی تر شدن.
ولی در کل چه فرقی کرده جز این که دهن سیستم رو سرویس میکنه :لبخند:

sari-1369
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 10:53 صبح
* C#‎ 4.0
* Visual Basic 10
* F#
* Parallel Extensions
* Windows Communication Foundation
* Windows Workflow
* Windows Presentation Foundation
* ASP.NET 4
* Windows 7
* Entity Framework
* ADO.NET Data Services
* Managed Extensibility Framework
* Visual Studio Team System

sari-1369
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 10:57 صبح
22 اسفند نسخه نهایی :کف:

saman_itc
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 17:03 عصر
22 اسفند نسخه نهایی :کف:
لطفا منبع تون هم ذکر کنید.

sari-1369
پنج شنبه 13 اسفند 1388, 18:18 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=185271

saman_itc
جمعه 14 اسفند 1388, 13:24 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=185271

اونجا هم منبع نداره

ماهان مقدم
پنج شنبه 05 فروردین 1389, 21:30 عصر
راستی من شات ها رو که دیدم یکم خوشم نیومد. با اینکه به اصطلاح محیط توسعه user friendly تر شده ولی من فکر کنم زمان کار کردن باهاش آدم خیلی گیج میشه.

ashkan209
یک شنبه 08 فروردین 1389, 13:37 عصر
آخرین تاریخ اعلام شده مایکروسافت
12 April 2010
Visual studio 2010 Released

atabak_p
یک شنبه 08 فروردین 1389, 15:36 عصر
سلام دوستان بنظر شما بهترین و کامل ترین کتاب وِیژوال بیسیک 2010 چه کتابی و از کجا میشه نسخه رایگانی از اون را دانلود کرد

با سپاس

sina26
دوشنبه 09 فروردین 1389, 10:37 صبح
با سلام
کتاب راهنمای VB2010 منتشر شده از طرف ماکروسافت
[/URL]

[URL="http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=12a6de81-c633-4f2c-a35f-cea6fe772712"]Visual Basic 2010- e- Book (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=en&FamilyID=12a6de81-c633-4f2c-a35f-cea6fe772712)

salmanbnd
جمعه 13 فروردین 1389, 01:44 صبح
سلام
خیلی بابا به روز هستید:قلب:

Hossis
شنبه 14 فروردین 1389, 20:36 عصر
من ويژوال بيسيک 2010 رو نصب کردم (البته نسخه بتا) خيلي جالب نبود ، حذفش کردم
مشکلاتي که داشت عبارتند از :
1- محيط گرافيکي غير مأنوس
2- کندي برنامه و پايين آمدن سرعت
3....
لذا به قول معروف اين نسخه همچين مالي نيست و به نصبش نمي‌ارزد.

ashkan209
جمعه 20 فروردین 1389, 20:29 عصر
وبلاگ تیم VB.net 2010 (http://blogs.msdn.com/vbteam/default.aspx)
و مصاحبه هایی با اعضای تیم طراح ویژوال استودیو (http://channel9.msdn.com/tags/VB+Team/)

Hossein Bazyan
جمعه 20 فروردین 1389, 21:06 عصر
من ويژوال بيسيک 2010 رو نصب کردم (البته نسخه بتا) خيلي جالب نبود ، حذفش کردم
مشکلاتي که داشت عبارتند از :
1- محيط گرافيکي غير مأنوس
2- کندي برنامه و پايين آمدن سرعت
3....
لذا به قول معروف اين نسخه همچين مالي نيست و به نصبش نمي‌ارزد.

سلام
شما نسخه بتا رو داشتی صبر کن نسخه اصلی بیاد . زمین تا آسمان فرق داره . البته منهم نسخه اصلی رو ندیدم ( چون هنوز نیومده ) اما یکی دو سال قبل نسخه بتا فیس 2007 رو داشتم و بعد از آمدن نسخه اصلی که باهاش مقایسه کردم زمین تا آسمون با هم فرق داشتند.

ashkan209
چهارشنبه 25 فروردین 1389, 20:28 عصر
مایکروسافت بطور رسمی در تاریخ 12 آپریل و در کنفرانس و نمایشگاه ویژوال استودیو در لاس وگاس نسخه نهایی ویژوال استودیو 2010 را ارائه کرد .این نسخه دارای یک رابط کاربر پیشرفته ،محیط IDE تغییر یافته قدرتمند و یکپارچه و همچنین قابلیت های بهبود یافته ALM در حمایت گسترده برای توسعه سیستم عاملهای مایکروسافت , ... می باشد
اضافه بر معرفی VS2010 ، مایکروسافت نسخه نهایی دات نت 4 را نیز همزمان ارائه نمود . (دات نت ، یک مدل پیاده سازی نرم افزار است که توسط مایکروسافت ارائه و مهمترین دستاورد آن ، پیاده سازی نرم افزارهای مستقل از پلات فرم و نوع دستگاه ، با قابلیت دستیابی به داده ها از طریق اینترنت ، می باشد )
همچنین در روز دوشنبه 12 آپریل 2010 ، نسخه نهایی Silverlight 4 نیز معرفی شد. ( Silverlight یک تکنولوژی جدید و شبیه به فرمت SWF مربوط به Macromedia Flash می باشد؛ که از آن برای ارائه برنامه های تحت وب به شکل مستقل از مرورگر (Cross-Browser) و نیز مستقل از سیستم عامل (Cross-Platform) با ظاهری بسیار زیبا یا Rich Internet Application استفاده می شود.فناوری جدید مایکروسافت برای ایجاد رابط کاربری قوی و زیبا در برنامه های کاربردی تحت وب است. این فناوری اولین بار توسط مایکروسافت در مجموعه ای به نام Windows Presentation Foundation یا WPF به دنیای نرم افزار معرفی شد و به عنوان یکی از قابلیت های جدید دات نت فریم ورک 3.0 و ویندوز ویستا از آن یاد شد. فناوری سیلورلایت یک runtime برای اجرای رابط کاربری نرم افزارهای تحت وب (Rich Internet Applications) فراهم می نماید که امکان ادغام انیمیشن، فایل های مالتی مدیا، ویدئو و دیگر قابلیت های WPF را به همراه امکان استفاده از فناوری های چون AJAX، XML، javascript را به برنامه نویسان تحت وب می دهد.

morrning
دوشنبه 30 فروردین 1389, 11:39 صبح
عجب:متعجب:

spring69
سه شنبه 07 اردیبهشت 1389, 22:57 عصر
خوب به سلامتي ديگه نسخه نهايي اومد و من هم دانلود كردم.
يكي لطف كنه، مشخصات جديد اين وژن رو به زبان فارسي بنويسه.

Open-Source
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 13:23 عصر
یکی لینک دانلودش رو اینجا بزاره.
البته نیاز به Patch و اینجور چیزها نداشته باشه.
یعنی بشه فول نصب کرد و با اتصال به اینترنت مشکل براش پیش نیاد.
تشکر.:تشویق:

spring69
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1389, 14:14 عصر
یکی لینک دانلودش رو اینجا بزاره.
البته نیاز به Patch و اینجور چیزها نداشته باشه.
یعنی بشه فول نصب کرد و با اتصال به اینترنت مشکل براش پیش نیاد.
تشکر.:تشویق:
من از سایت Softgozar دانلود کرد. (باید عضو VIP باشی) و هیچ مشکلی هم نداره.
کرکش کامله و با اتصال به اینترنت هم مشکلی براش پیش نمیاد.

ashkan209
پنج شنبه 09 اردیبهشت 1389, 20:48 عصر
1- پس از نصب ویژوال استودیو 2010 که از لینکهای مایکروسافت دانلود شده اند ،کریستال ریپورت جزء آیتمهای زمان نصب VS 2010 نمی باشد . زمانیکه برای اولین بار یک آیتم کریستال ریپورت جهت ساخت گزارش به پروژه اضافه می کنید ، ویژوال استودیو توضیح میدهد که کریستال ریپورت بصورت پیش فرض نصب نیست و لازمست که به لینک دانلودی (http://www.businessobjects.com/jump/xi/crvs2010/default.asp) که معرفی میکند مراجعه و پس از تکمیل فرم Agreement به لینک دانلود رسیده و کریستال ریپورت برای ویژوال استودیو 2010 را دانلود و نصب نمایید . سایز این دانلود 245 MB می باشد .
2- در VS های قبلی پس از اتمام پروژه و برای Publish کردن و ساخت Setup نرم افزار ، می بایست یک نوع پروژه از نوعSetup and Deployment به Solution اضافه میکردید تا پس از تنظیمات لازم ، پکیج نصب بر اساس Windows Installer ساخته و نهایتا به مشتری تحویل شود. اما در VS 2010 و در قسمت Setup and Deployment علاوه بر انتخاب Install ساز Windows Installer گزینه ای بنام Installshield LE اضافه شده است .
بیش از 20 سال است که InstallShield مهمترین گزینه برای ساخت پکیجهای نرم افزاری توسط شرکتهای تولید کننده نرم افزار می باشد . در قابلیت و قدرت مانور این نرم افزار حرفه ای جهت ساخت پکیجهای نصب هیچ جای تردید نیست . شاید به همین خاطر بوده که این بار مایکروسافت در VS2010 گزینه جدیدی برای ساخت Installer اضافه کرده و آن هم Installshield Limited Edition می باشد . اما باید دانست که این نرم افزار نیز همچون کریستال ریپورت بصورت پیش فرض به همراه VS 2010 نصب نمیشود و مایکروسافت همچنان با ارائه لینکی برنامه نویس را به سایت مربوطه جهت دانلود Installshield LE هدایت می کند .
در صفحه مربوط فرمی موجود است که میبایست تکمیل گردد تا ضمن هدایت کاربر به لینک دانلود (http://mktg.flexerasoftware.com/mk/get/is2010le) ، از این طریق Activation key مربوطه برای رجیستر کردن برنامه نیز به ایمیل کاربر ارسال نماید . سایز این دانلود 63 MB می باشد .

kolman
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 01:38 صبح
با سلام به همه
من با دات نت 2010 کار می کنم
این نسخه به صورت خودکار برنامه هایی که با نسخه های قبل نوشته شده رو به نسخه 2010 تبدیل می کنه

ashkan209
چهارشنبه 15 اردیبهشت 1389, 22:45 عصر
یکی از ابزارهای توسعه که از دات نت فریمورک 2 به همراه محیط ویژوال استودیو عرضه شد ، توانایی طراحی و ساخت نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز موبایل بود . این ابزار توسعه شامل یرنامه نویسی برای Smart Device ها و همچنین ایمولاتورهایی از انواع پاکت پی سی و اسمارت فون ها می باشد .
اما شاید آشکارترین تفاوت ویژوال استودیو 2010 با ورژن 2008 ، نبود امکانات برنامه نویسی و طراحی برای Smart Device ها می باشد ، و این بدین معناست که VS 2010 از توسعه Smart Device ها پشتیبانی نمی کند . در هنگام ایجاد پروژه جدید در VS2010 و با هرکدام از زبانهای VB یا C#‎ خبری از این نوع پروژه نیست .
اما مایکروسافت ضمن ارائه نسخه جدید Windows Mobile 6.5 Developer Tool Kit به طراحان و برنامه نویسان Smart Device ها همچنان استفاده از VS 2008 را پیشنهاد می نماید .
بنابراین به دلایل عدم پشتیبانی VS2010 از توسعه برنامه نویسی کامپیوترهای جیبی هوشمند ، روشن است که نمیتوان از آیتمها و امکانات (که در لیست پایین آمده اند) که وابسته این نوع پروژه می باشند ، در محیط VS 2010 استفاده کرد .

NET Compact Framework projects
Visual C++‎ device projects
smart device CAB projects
Device Emulator and Device Emulator Manager
testing tools for device projects
Device Security Manager

Alirezanet
یک شنبه 19 اردیبهشت 1389, 08:35 صبح
Markup Extension Intelli-sense

اگر تاكنون از نوشتن كد XAML بدون Intelli-sense خسته شده ايد و يا از ابزارهاي جانبي براي اين منظور بهره برده ايد، خبر اضافه شدن Intelli-sense شما را بسيار خوشحال خواهد كرد. روزهاي تلخ VS 2008 رو به اتمام اند!

http://www.ir-win.net/images/ads/MarkupExtensionIntellisense.jpg (http://dotnet.org.za/blogs/rudi/MarkupExtensionIntellisense.jpg)
WPF Tree Visualizer
يكي از ويژگي هاي قدرتمند جديد، اضافه شدن كامپوننت Mole (http://karlshifflett.wordpress.com/mole-for-visual-studio/) به VS 2010 مي باشد كه كمك شاياني به ديباگ برنامه هاي WPF خواهد كرد. گفتني است كه ويژگي مذكور با پيوستن Molenator (http://karlshifflett.wordpress.com/) به مايكروسافت فراهم شده است.

http://www.ir-win.net/images/ads/WPFTreeVisualizer.jpg
Property Grid
از جمله ويژگي جالب ديگر Property Grid جديد با ويژگي هاي فوق العاده مي باشد. اگر چند خط كد زير را در نظر بگيريد:
<Grid ShowGridLines="True">
<!-- Content -->
</Grid

پراپرتي هاي مقداردهي شده به صورت زير در Property Grid جديد نمايش داده خواهند شد:

http://www.ir-win.net/images/ads/PropertyGrid.JPG
نكته جالب اينكه به راحتي از طريق منوي كليك راست مي توان مقدار پيش فرض خصيصه را برگرداند (به تصوير بعدي دقت كنيد.)

Extract value to resource

به كمك منوي كليك راست بر روي Property Grid امكان افزودن يك خصيصه به فايل Resource‌ به راحتي هر چه تمام فراهم شده است. اين مورد نيز از پروژه هاي Molenator (http://karlshifflett.wordpress.com/) مي باشد.

http://www.ir-win.net/images/ads/ExtractValueToResource.jpg
ويژگي هاي جالب ديگري مانند اضافه كردن كنترل طراحي شده به صفحه استارت VS 2010 (http://www.drewby.com/archive/2008/12/29/adding-wpf-controls-to-the-visual-studio-2010-start-page.aspx) و امكان Drag-Drop Data Binding (http://channel9.msdn.com/posts/funkyonex/Drag-Drop-Data-Binding-Comes-to-WPF-in-Visual-Studio-2010/) نيز به توانايي هاي WPF افزوده خواهند شد.

soroosh_rhsld
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:04 صبح
با عرض سلام
من VS2010 را دانلود کردم و نصبش کردم. ولی مثل VS2008 گزینه MSDN رو نداشت . میشه بفرمایید چطور میشه اونو گرفت و نصبش کرد.

Shahram_Shobeiri
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 15:14 عصر
مایکروسافت بطور رسمی در تاریخ 12 آپریل و در کنفرانس و نمایشگاه ویژوال استودیو در لاس وگاس نسخه نهایی ویژوال استودیو 2010 را ارائه کرد .این نسخه دارای یک رابط کاربر پیشرفته ،محیط IDE تغییر یافته قدرتمند و یکپارچه و همچنین قابلیت های بهبود یافته ALM در حمایت گسترده برای توسعه سیستم عاملهای مایکروسافت , ... می باشد
اضافه بر معرفی VS2010 ، مایکروسافت نسخه نهایی دات نت 4 را نیز همزمان ارائه نمود . (دات نت ، یک مدل پیاده سازی نرم افزار است که توسط مایکروسافت ارائه و مهمترین دستاورد آن ، پیاده سازی نرم افزارهای مستقل از پلات فرم و نوع دستگاه ، با قابلیت دستیابی به داده ها از طریق اینترنت ، می باشد )
همچنین در روز دوشنبه 12 آپریل 2010 ، نسخه نهایی Silverlight 4 نیز معرفی شد. ( Silverlight یک تکنولوژی جدید و شبیه به فرمت SWF مربوط به Macromedia Flash می باشد؛ که از آن برای ارائه برنامه های تحت وب به شکل مستقل از مرورگر (Cross-Browser) و نیز مستقل از سیستم عامل (Cross-Platform) با ظاهری بسیار زیبا یا Rich Internet Application استفاده می شود.فناوری جدید مایکروسافت برای ایجاد رابط کاربری قوی و زیبا در برنامه های کاربردی تحت وب است. این فناوری اولین بار توسط مایکروسافت در مجموعه ای به نام Windows Presentation Foundation یا WPF به دنیای نرم افزار معرفی شد و به عنوان یکی از قابلیت های جدید دات نت فریم ورک 3.0 و ویندوز ویستا از آن یاد شد. فناوری سیلورلایت یک runtime برای اجرای رابط کاربری نرم افزارهای تحت وب (Rich Internet Applications) فراهم می نماید که امکان ادغام انیمیشن، فایل های مالتی مدیا، ویدئو و دیگر قابلیت های WPF را به همراه امکان استفاده از فناوری های چون AJAX، XML، javascript را به برنامه نویسان تحت وب می دهد.

آقا میشه این قضیه مستقل از پلتفرم رو واسه من یکم روشن کنید. یعنی مثلاً میشه برنامه های نوشته شده با دات نت رو روی دیگر os ها اجرا کرد؟ تا اونجا که من می دونم نمیشه. در مورد mono و ... هم که در حد یک کار آزمایشی هستند و مورد تایید مایکروسافت نیستند.
پس این قضیه مستقل از پلتفرم چیه؟ :متفکر:

sinaone1
یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 20:04 عصر
خوب دوستان بیشتر از مزایای VS 2010 گفته اند ولی من به یه عیب خیلی بزرگ برخوردم که خیلی از وقت من رو به خودش برای هر بار اصلاح اختصاص داد
مشکل : اگه در Panel کنترل بزارید و چند فرم دیگه و خلاصه یه پروژه بزرگ .... بعد از یه مدت میبینید که textbox هایی که در بعضی از پنل ها گذاشتید غیب شده اند ولی نامشون هست ، بعد مجبور می شید یکی یکی اونا رو از properties انتخاب و پاک کنید و دوباره اونها رو ایجاد نمایید !!!!!!!!!! :ناراحت:

aryasoft2872
یک شنبه 16 خرداد 1389, 12:13 عصر
من با سرعت 2008 خیلی مشکل داشتم که حل شده و سرعتش واقعا خوب شده اگه دوستان با این مسئله مشکل داشتند می تونند حالا با خیال راحت از 2010 استفاده کنند.

Hossis
یک شنبه 16 خرداد 1389, 14:07 عصر
من با سرعت 2008 خیلی مشکل داشتم که حل شده و سرعتش واقعا خوب شده اگه دوستان با این مسئله مشکل داشتند می تونند حالا با خیال راحت از 2010 استفاده کنند.
اتفاقا برعکس، سرعت نسخه 2008 عالي و بهتر از 2005 هست ولي سرعت 2010 افتضاح!!

iman_me
یک شنبه 16 خرداد 1389, 15:15 عصر
اتفاقا برعکس، سرعت نسخه 2008 عالي و بهتر از 2005 هست ولي سرعت 2010 افتضاح!!
اقا حسین لطفا سیستم تون رو چک کنید چون نظر دوستمون کاملا درسته واسه من هم همینطور بوده

touraj
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 23:27 عصر
به عقیده من هم سرعت 2010 واقعاً بهتر از 2008 هستش.

M.T.P
یک شنبه 06 تیر 1389, 10:52 صبح
دوستان به نظرتون لازمه از 2005 به سمت 2008 یا 2010 بیام؟
برنامه نویسی در حد دیتابیس و فرم های دریافت و ثبت اطلاعات.
لزومی داره؟ چیزی اضافه شده؟

sh
یک شنبه 06 تیر 1389, 22:34 عصر
چیزی اضافه شده؟

دوست عزیز سلام

خودت چی فکر میکنی ؟ به نظرت از سال 2005 تا الان تغییری در تکنولوژی ها ، اصلاح باگها ، ایجاد متدها و کلاسهای جدید و .... بوجود اومده ؟ به نظرت برای چی نسخه های جدید یک نرم افزار تولید میشن ؟

Heidari66
چهارشنبه 09 تیر 1389, 19:59 عصر
سلام دوستان

من تازه شروع به یادگیری VB.Net 2003 کردم و کتابشو گرفتم
به نظرتون نسخه 2003 با نسخه های جدیدتر خیلی فرق کرده؟!
یعنی من با خوندن کتاب آموزش 2003 میتونم با 2010 کار کنم؟!
لطفا راهنمایی کنید!!!

ممنون

M.T.P
پنج شنبه 10 تیر 1389, 19:55 عصر
سلام دوستان

من تازه شروع به یادگیری VB.Net 2003 کردم و کتابشو گرفتم
به نظرتون نسخه 2003 با نسخه های جدیدتر خیلی فرق کرده؟!
یعنی من با خوندن کتاب آموزش 2003 میتونم با 2010 کار کنم؟!
لطفا راهنمایی کنید!!!

ممنون

سلام آره میتونی اما بهترین کار اینه که حداقل از 2005 شروع کنی ، چون از 2005 به بعد یکپارچگی کاملا محسوسی رو شاهد خواهید بود.

SilverGold
پنج شنبه 10 تیر 1389, 20:15 عصر
سلام من حدود 10 سال هستش که با بیسیک از نسخه تحت داس تا ویندوز برنامه نویسی می کنم یک دوسالی هست می خواهم بروم سمت وبی دات نت دلهره عیجبی دارم از اینکه برنامه بعداز کامپایل شدن به مشکل نخوره و از این حرفها یا کدها خیلی زیاد تغییر کرده خوشجال می شوم که از طرف دوستان راهنمایی بشم

sh2007
جمعه 25 تیر 1389, 11:45 صبح
دوستان سلام‎
من با 2008 كارميكنم الان ميخوام خودم روبه 2010 ارتقابدم.سوالم اينه كه آياالان نسخه نهايي اومده يانه . بعد چه نسخه هاي توبازارهستند كه بخرم‎

Developer Programmer
جمعه 25 تیر 1389, 11:56 صبح
سلام من حدود 10 سال هستش که با بیسیک از نسخه تحت داس تا ویندوز برنامه نویسی می کنم یک دوسالی هست می خواهم بروم سمت وبی دات نت دلهره عیجبی دارم از اینکه برنامه بعداز کامپایل شدن به مشکل نخوره و از این حرفها یا کدها خیلی زیاد تغییر کرده
عجیبه که 10 سال برنامه نوشتی، از سینتکس داس به ویندوز سویچ کردی و دلهره نداشتی الان میخوای با پلتفرم دات نت کار کنی و دلهره داری.
کاش وقتی رو که صرف درک دلهره و ایجاد پست صرف کردی کمی با VS 2005 یا VS 2008 سر و کله میزدی اونوقت می دیدی که اتفاق خاصی نیافته که به خاطرش دلهره داشته باشی.

.سوالم اينه كه آياالان نسخه نهايي اومده يانه . بعد چه نسخه هاي توبازارهستند كه بخرم
برو سایت مایکروسافت ببین رلیز شده یا نه. اگه شده بود برو بازار بپرس اومده یا نه.

sh2007
جمعه 25 تیر 1389, 14:54 عصر
ببخشيد رليزشده يعني چي‎
ممنون

mortezaadi
جمعه 25 تیر 1389, 16:10 عصر
ببخشيد رليزشده يعني چي‎
ممنون

انتشار یافته :لبخندساده: