PDA

View Full Version : سوال: Backup یا Restore با ManagementStudio ( مسیر فایل )

SabaSabouhi
چهارشنبه 15 آبان 1387, 13:00 عصر
با سلام
Enterprise Manager دوست داشتنی، هنگام Backup یا Restore همواره آخرین مسیر استفاده شده رو به عنوان پیش‌فرض در نظر می‌گرفت.
اما این Management Studio همیشه اون مسیر بی‌مزه‌ی خودش رو به عنوان پیش‌فرض در نظر می‌گیره و هر کاری هم می‌کنم از خر شیطون پیاده نمی‌شه که نمی‌شه. آیا راه حلی برای این مشکل به ظاهر ساده سراغ دارین؟

صبا صبوحی

پ.ن: از SQL Server 2008 استفاده می‌کنم.

AminSobati
چهارشنبه 15 آبان 1387, 21:25 عصر
سلام،
اشتباه نکنید اون مسیر "مسیر خودش" نیست، مسیری هست که دیتابیس در اونجا بوده و ازش Backup گرفته شده. منطقی هست که موقع Restore هم همون Path رو پیشنهاد کنه. اگر قرار بود همیشه آدرس دیتابیس قبلی رو بده، موقعی که میخواین یک دیتابیس دیگه رو Restore کنین باز هم همون آدرس رو میداد که احتمالا نمیخواین همونجا restore بشه.
البته من متوجه نیت شما شدم. احتمالا یک دیتابیس رو برای امور آزمایشی زیر عملیات گرفتین و مرتبا دارین Restore میکنین!
من اگر جای شما بودم در Management Studioی دوست داشتنی یکبار برای همیشه صفحه Restore رو تنظیم میکردم و از کلید بالای صفحه Script Action to New Query Window انجام میدادم. در دفعات بعدی فقط یک کلیک عمل restore رو انجام میده

SabaSabouhi
شنبه 18 آبان 1387, 11:20 صبح
سلام،
اشتباه نکنید اون مسیر "مسیر خودش" نیست، مسیری هست که دیتابیس در اونجا بوده و ازش Backup گرفته شده. منطقی هست که موقع Restore هم همون Path رو پیشنهاد کنه. اگر قرار بود همیشه آدرس دیتابیس قبلی رو بده، موقعی که میخواین یک دیتابیس دیگه رو Restore کنین باز هم همون آدرس رو میداد که احتمالا نمیخواین همونجا restore بشه.
البته من متوجه نیت شما شدم. احتمالا یک دیتابیس رو برای امور آزمایشی زیر عملیات گرفتین و مرتبا دارین Restore میکنین!
من اگر جای شما بودم در Management Studioی دوست داشتنی یکبار برای همیشه صفحه Restore رو تنظیم میکردم و از کلید بالای صفحه Script Action to New Query Window انجام میدادم. در دفعات بعدی فقط یک کلیک عمل restore رو انجام میده

با سلام
جناب ثباتی، از پاسخ‌گویی شما سپاس‌گزارم.
مشکل من مسیر Database نیست، مسیر فایل Backup هست:

Destination on disk
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10.MSSQLSERVER\MSSQL\Backup\

که این مورد نظر نیست، مثلاً من Backup رو در مسیر D:\SQL Backup نگهداری می‌کنم. اما مشکل اینه که هر بار باید این رو وارد کنم. در Enterprise Manager وقتی یک‌بار Backup می‌گرفتم خودش این مسیر رو در حافظه نگه می‌داشت.
در مورد نیت هم، خیر، اینطور نیست. من برای پشتیبانی یک سیستم از DB آن Backup تهیه می‌کنم و در محیط آزمایشی ( دستگاه خودم ) اون رو Restore می‌کنم که برای برخی از کنترل‌ها Dataی واقعی در اختیار داشته باشم. اما هنگام Restore هم مثل Backup کردن هر بار باید مسیر فایل Backup رو وارد کنم در حالی که Enterprise Manager عزیز خودش یادش می‌موند که دفعه‌ی قبل از کجا Restore کرده.
مسیر Fileهای Database رو کاری ندارم، و همون جای خودش قرار داره. مشکل من مسیر فایل‌های Backup هست.

در مورد تنظیم صفحه‌ی Backup و یا Restore هم چیزی پیدا نکردم وگرنه خود من هم ترجیح می‌دم که این تنظیمات رو انجام بدم، اگه راه‌نمایی کنید سپاس‌گزار خواهم بود.
اون فرمان Script Action To New Query Window رو امتحان کردم، یک Query برام ایجاد کرد که متوجه نشدم چه ارتباطی به تنظیم صفحه برای انجام عملیات با یک دکمه داره.

با سپاس از توجه شما
صبا صبوحی

AminSobati
شنبه 18 آبان 1387, 22:02 عصر
دوست عزیزم،

- در SSMS از هر دیتابیس که Backup بگیرین، حتی اگر از طریق کد نویسی (دستور Backup) باشه، آخرین مسیر رو ذخیره میکنه و وقتی از طریق اینترفیس برین سراغ Backup گیری، آخرین آدرسی که برای همون دیتابیس استفاده شده ظاهر میشه و این به نظر من معقوله. اگر از دیتابیسی هنوز Backup نگرفتین، آدرس پیش فرض در Folder خود SQL Server رو پیشنهاد میکنه. اگر کلا آدرس پیش فرض رو قصد دارین تغییر بدین، در Registry قابل تنظیمه و Restart کرد سرویس نیاز نداره:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQLServer
آیتم BackupDirectory رو تغییر بدین.

- مراد از Script Action To New Query Window این هست که شما Script دلخواه رو توسط محیط Graphical خیلی راحت ایجاد کنین و در دفعات بعدی فقط F5 بزنید!

SabaSabouhi
یک شنبه 19 آبان 1387, 12:24 عصر
دوست عزیزم،

- در SSMS از هر دیتابیس که Backup بگیرین، حتی اگر از طریق کد نویسی (دستور Backup) باشه، آخرین مسیر رو ذخیره میکنه و وقتی از طریق اینترفیس برین سراغ Backup گیری، آخرین آدرسی که برای همون دیتابیس استفاده شده ظاهر میشه و این به نظر من معقوله. اگر از دیتابیسی هنوز Backup نگرفتین، آدرس پیش فرض در Folder خود SQL Server رو پیشنهاد میکنه. اگر کلا آدرس پیش فرض رو قصد دارین تغییر بدین، در Registry قابل تنظیمه و Restart کرد سرویس نیاز نداره:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft SQL Server\MSSQL.1\MSSQLServer
آیتم BackupDirectory رو تغییر بدین.

- مراد از Script Action To New Query Window این هست که شما Script دلخواه رو توسط محیط Graphical خیلی راحت ایجاد کنین و در دفعات بعدی فقط F5 بزنید!

با سلام
نکته نخست پاسخ شما درست همان چیزی هست که باید باشد، و من هم دوست دارم که باشد ولی نیست. باور کنید این‌طور نیست. من از طریق Interface سراغ Backupگیری می‌روم ولی هر بار همان آدرس پیش‌فرض رو میاره.
در مورد Registery آزمایش کردم، اما این هم نشد. کاری که کردم دقیقاً این هست.
یک DB رو انتخاب کردم، رفتم تو قسمت Backupگیری، در Destination فایل قبلی رو حذف کردم. دکمه Add رو زدم و باز رفت به مسیر پیش‌فرض خودش.
برای Restore هم تست کردم اون هم از مسیری که من دادم ( D:\SQL Backup ) استفاده نکرد.

با سپاس از توجه شما
صبا صبوحی

پ.ن: من از SQL Server 2008 Enterprise Edition نسخه 10.0.1600.22 استفاده می‌کنم.

SabaSabouhi
یک شنبه 19 آبان 1387, 12:38 عصر
با سلام مجدد
در Registery این یکی رو امتحان کردم جواب داد:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\
Microsoft SQL Server\MSSQL10.MSSQLServer\MSSQLServer

اما خوب مشکل اصلی هم‌چنان باقیست.

صبا صبوحی