PDA

View Full Version : مقاله: مبانی منطق فازی( اگه دوست داری بدونی منطق فازی چیه)

rashid1368
چهارشنبه 15 آبان 1387, 19:39 عصر
با سلام
من تقریبا از 10-15 منبع معتبر کتابی اینترنتی و ... خلاصه ای تهیه کردم که پیشنهاد می کنم دانلود کنین
یه فایل powerpoint هستش
ضمنا یه برنامه کنترلر فازی تهویه مطبوع که با c# نوشته شده هم هست که می تونین دانلود کنین

rashid1368
چهارشنبه 15 آبان 1387, 22:43 عصر
اون برنامه دات نت که گذاشتم نحوه استفاده ازش تو این فایل هست
لطفا نظراتتون رو بگین

rashid1368
جمعه 01 آذر 1387, 15:36 عصر
اینم یه برنامه فازی دیگه
برای کنترلر کشتی نوشته شده

rashid1368
سه شنبه 05 آذر 1387, 23:20 عصر
جایگاه منطق فازی در برداشت از قرآن کریم
منطق صحیح و مناسب به عنوان مبنا و زیربنای فکری در علوم و بویژه در علوم اسلامی نقش اساسی دارد. از این رو تفسیر برخی آیات قرآن بدلیل عدم استفاده از منطق مناسب امکان پذیر نیست. آیات بسیاری در قرآن از مخاطب برهان و دلیل تقاضا کرده است که نشان از حاکم بودن منطق در قرآن است. زیرا بدون منطق نمی توان برهان آورد و استدلال استنتاج نمود. برای نمونه می توانید به آیات ۱۱۱ بقره - ۱۰۴ و ۱۰۵ اعراف - ۲۴ انبیا - ۱۷۴ نسا و …. مراجعه کنید. پس تقریبا جایگاه منطق قرآن برایمان روشن است.
منطق قرآن نمی تواند دو ارزشی باشد. به مثال زیر توجه کنید:
در آیه ۴۵ سوره عنکبوت آمده است: … ان الصلوه تنهی عن الفحشا و المنکر … - یعنی همانا نماز است که اهل نماز را از هر کار زشت و منکر باز می دارد. اگر به صورت جمله منطقی این مطلب را بیان کنیم داریم: اگر فردی نماز بجای می آورد آنگاه آن فرد از هر کار زشت و منکر باز داشته می شود. حال سوال اینست که اغلب افراد نماز بجا می اورند ولی بعضی اعمال که خود فحشا و منکرند نیز مرتکب می شوند. توجیه این عمل چیست؟ پاسخ این است که نماز خواندن یک مفهوم بینهایت ارزشیست. یعنی ارزش نماز اغلب نمازگزاران بین صفر و یک است. از طرف دیگر دوری از فحشا و منکر نیز می تواند بینهایت ارزشی باشد. یعنی ممکن است یک فرد مرتکب فحشا کوچک و یا متوسط و یا بزرگ و یا خیلی بزرگ شود. به عبارت دیگر اعمال منکر یا فحشا درجات بسیار زیاد دارند. لذا براساس یک منطق فازی می توان نتیجه گرفت که اگر درجه قبولی نماز یک فرد فرضا ۵۰٪ باشد این فرد حداقل به اندازه ۵۰٪ از فحشا و منکر به دور است و هر چقدر درجه قبولی نماز افزایش یابد حداقل به همان اندازه از فحشا و منکر دور می شود. تا جاییکه اگر درجه قبولی ۱۰۰٪ باشد این فرد ۱۰۰٪ از فحشا و منکر به دور است.برای اثبات این حرف به زندگی امامان و معصومین توجه کنید.
برای مثال هایی دیگر از این دست می توان به آیه الا بذکر الله تطمئن القلوب نیز اشاره کرد. گزاره شرطی این آیه را می توان به صورت “اگر انسان خداوند را یاد کند آنگاه به آرامش می رسد” بیان کرد. از شما می خوام که تحلیلی فازی برای این آیه بیان کنید….

گفتم شاید جالب باشه
منبع : www.riazilog.com

rashid1368
چهارشنبه 06 آذر 1387, 09:24 صبح
سلام به شما عزیزان
یه مقاله (یه کم) تخصصی در مورد منطق فازی براتون می ذارم
این مقاله در مورد رهگیری اهداف متحرک در برنامه های ویدئویی به کمک منطق فازی است
امیدوارم به دردتون بخوره