PDA

View Full Version : سوال: اجراي يك SP در يك سرور ديگر

HM6699
پنج شنبه 16 آبان 1387, 20:26 عصر
سلام

درنظر دارم يك SP در يك سرور ديگر اجرا شود(تمام اطلاعات سرور نظير آي پي، نام كاربري و پسورد موجود است). آيا اين امكان وجود دارد؟
مثلا در سرور A هستيم و در اين سرور، SPي به نام SS را صدا ميزنيم، ميخواهم اين SP در سرور B اجرا شود...

سپاس

amin_alexi
جمعه 17 آبان 1387, 22:56 عصر
سلام
اگه با نام کاربری که داری حق دسترسی به DataBase داشته باشی ... میشه !

HM6699
شنبه 18 آبان 1387, 07:25 صبح
سلام
اگه با نام کاربری که داری حق دسترسی به DataBase داشته باشی ... میشه !
دوست عزيز فراموش نكنيد من منظورم اجراي مستقيم در Management Studio نيست، شما مثلا تصور كنيد يك تريگر داريم كه اگر در جدولي تغييراتي با شرطي خاص اجرا شد در يك سرور ديگر يك ركورد در جدول خاصي اضافه كنه...

amin_alexi
شنبه 18 آبان 1387, 07:53 صبح
این کلمه رو جستجو کن به جواب میرسی !
sp_addlinkedserver

HM6699
شنبه 18 آبان 1387, 10:11 صبح
این کلمه رو جستجو کن به جواب میرسی !
sp_addlinkedserver

سپاس.

با ساختن Linked Server با اين SP سيستمي، مشكلم برطرف شد. :لبخندساده:

HM6699
شنبه 18 آبان 1387, 21:06 عصر
دوستان 3 تا مشكل عجيب با همين Linked Server ايجاد شد:
1. بوسيله Linked Server در يك ركورد تغييراتي اعمال كردم. وقتي بوسيله همان Linked Server ركورد تغيير يافته را فراخواني ميكنم (SELECT) تغييرات را نمايش ميدهد اما وقتي با خود Management Studio به سرور وصل ميشود و همام دستور فراخواني را اجرا ميكنم تغييرات وجود ندارد!
2. وقتي از اينترنت ديسكانكت هستم باز هم Linked Server اجرا ميشود(Linked Server به وسيله اينترنت به سرور وصل است)!!!
3. بعضي از جداول را Linked Server ميگويد اينچنين جدولي وجود ندارد يا شما حق دسترسي نداريد و اين درحاليه كه با همان login و از طريق Management Studio براحتي جداول را نمايش ميدهد.

نميدونم، شايد دستوري كه بوسيله آن Linked Server را ايجاد كردم مشكل دارد:

EXEC sp_addlinkedserver
@server = 'MyLinkedServer',
@srvproduct = 'Server IP',
@provider = 'SQLNCLI',
@provstr = 'Database=DatabaseName;UID=UserName;PWD=Password;' دوستان نظر شما چيه؟
جناب ثباتي، منتظر راهنمايي شما هم هستم...

سپاس

AminSobati
شنبه 18 آبان 1387, 22:23 عصر
دوست عزیزم شاید با SSMS به جای دیگه ای وصل میشین! وقتی Linked Server تغییر رو تایید میکنه یعنی پس کار درست انجام شده

HM6699
شنبه 18 آبان 1387, 22:44 عصر
دوست عزیزم شاید با SSMS به جای دیگه ای وصل میشین! وقتی Linked Server تغییر رو تایید میکنه یعنی پس کار درست انجام شده
تعجب منم همينه، IP دقيقا همونه و همه چيز در ست كردن درسته... :افسرده: