PDA

View Full Version : Visual Basic یا همون وی بی

shsoft
جمعه 03 مرداد 1382, 12:49 عصر
سلام دوست عزیز
با دیدن عنوان VB عصبانی شدید؟ نه
من خودم دوساله که VB کار می کنم. سال گذشته به خودم گفتم که بریم ببینیم این دلفی که می گن قدرتمنده و ... چیه . آیا چیزی داره که این قدر صر و صدا به پا کرده.

خلاصه دلفی رو شروع کردم و چند تا برنامه بانک اطلاعاتی کوچک هم نوشتم ولی از جستجوی
منابع دلفی خسته شده بودم . این منابع اکثرا کامل نبودند و جوابگوی مشکلات من هم نبودند.
در همین سایت من سوالات ساده ای را مطرح کردن ولی هیچکس درست جواب نداد.

حالا که VB کار می کنم به نظر خودم مشکلی ندارم و برای هرکس که برنامه ای نوشتم رازی بوده و به سه سوت برنامه اش آماده بوده.

من حقیقت رو دوست دارم... :wink:

SyntaxCheck
جمعه 03 مرداد 1382, 15:20 عصر
سلام
انشالله که موفق باشی. از کم سعادتی دلفی بوده که شما ازش خوشتون نیومده.دلفی واقعا ضایعه از دست دادن شما رو فراموش نمیکنه.طرفداران دلفی هم واقعا و از صمیم قلب ناراحت هستن که شما رو از جمع خودشون دور میبینن.حیف شد واقعا حیف شد.اصلا خاک بر سر دلفی که چقدر بده :wink:

shsoft
جمعه 03 مرداد 1382, 16:35 عصر
من این حرف ها رو نگفتم که شما رو نارحت کنم یا کنایه زده باشم
من دوست دارم بهترین راه رو انتخاب کنم و اگر مسیر اشتباهی می رم دوستانی مثل شما
از سر دلسوزی من رو راهنمایی کنند
هیچوقت هم دوست ندارم تو سر و کله هم بزنیم که وی بی بهتره یا دلفی

Mashatan
جمعه 03 مرداد 1382, 17:50 عصر
متاسفانه بین منتقدان VB و ِDelphi همیشه این مشکل بوده که کسی که VB ش خوبه میاد ازDelphi انتقاد میکنه و کسی که Delphiش خوبه از VB :)
به جای اینکه بگید VB خوبه دلفی بده بیاد درباره حسن های VB صحبت کنید و قضاوت رو به استفاده کننده بسپارید این به نظر عاقلانه تر میاد !

ارادتمند مشاطان

sh
جمعه 03 مرداد 1382, 19:09 عصر
با سلام به دوستان
طبق گفته آقای مشاطان عزیز من به ذکر چند نمونه مزیت و یا کاستی های این دو زبان اشاره ای کوتاه می کنم
اول در مورد دلفی خوب یک ظاهر بسیار خوب و قدرتمند برای ایجاد برنامه با کامپوننت های زیاد
فایل اجرایی کامل می سازد در فایل های کامپایل شده و اجرایی در موقع خطا به ندرت از برنامه خارج می شود و غیره
ولی اما ....
هر کامپوننتی یه جور نصب می شود روش مطلوب و استانداردی برای ان وجود ندارد
کدی که در یک ورژن نوشته می شود امکان دارد در ورژن جدید جواب ندهد البته بیشتر در مورد کامپوننت ها صادق است
منابع بسیار کمتری دارد
چون محصول ماکروسافت نیست با نرم افزارهای آن سازگاری کمتری نسبت به وی بی دارد
و فلان بعد از دو سال هنوز محصول سازگار با دات نت بیرون نداده و غیره

اما ویژوال بسیک در سادگی و و طراحی سریع برنامه های کاربردی و بانکهای اطلاعاتی برای افراد در حط متوسط خوب است و بدون درگیری با کدهای پیچیده زود کار راه می اندازد
با تمامی محصولات ماکروسافت به راحتی مطابقت و همخوانی دارد
به راحتی تمامی کنترل های اکتیواکس در آن کار می کنند
حتی کدهای قدیمی تر به راحتی به دات نت تبدیل می شوند
با اکسس رایج ترین بانک اطلاعاتی که برای اطلاعات در حد متوسط هست براحتی کار مکند
ولی اما....
نمی توان کد سطح پایین نوشت
البته با توابع ای پی آی و کد سی می توان کمکی به برنامه کرد
فایل اجرایی کامل نمی سازد که این اصلا مهم نیست چون تمامی ویندوز ها فایهای مورد نیاز را اکثرا دارند
کنترهای کمتری در روی خود دارد که با یک جستجوی مختصر کلی بصورت رایگان پیدا می شود و در تمامی ورژن های آن کار می کند برعکس دلفی
با روی کار آمدن وی بی دات نت دیگر وقت تلف کردن است کسی با ورژن 6 کار کند و این رقیب جدیدی برای دلفی می باشد که شباهت زیادی به دلفی نیز پیدا کرده

ولی دوستان....
هر زبانی یک بدی و یک خوبی دارد مهم اینه که راحت دست برنامه نویس بوده و واقعا از آن استفاده کامل کند نه از این شاخه به آن شاخه بپرد
با آرزوی موفقیت برای همه برنامه نویسان

jirjirakk
شنبه 04 مرداد 1382, 19:06 عصر
با دیدن عنوان VB عصبانی شدید؟ نه
:shock:
عزیز من عصابانیت برای چی میشه بگی؟
اگه لطف یه سری به این جا بزنید ممنون میشم و [به خدا اگر یکم بجای گیر دادن به دلفی یا وبی یا چه میدونم ....]

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=1860