PDA

View Full Version : سوال: ایجاد مرحله به مرحله کردم یک روند (مثل ثبت نام)

zoghal
دوشنبه 20 آبان 1387, 07:32 صبح
خیلی از جاها دید که روند ثبت نامها رو چند مرحله ای میکنند، میخواستم بدونم به چه صورت انجام میشه، اطلاعات پله پله طبق مراحل وارد دیتا بیس میشند یا با هم؟

فرض کنید یک فرم داریم که شامل 5 فیلد در مورد یک مقاله هست، 2 فیلد برای آپلود فایل

و این مقاله 4 تا نویسنده داره، که برای هر نویسنده باید 5 فیلد موجود باشد و اطلاعات گرفته شود.

همه این ها رو بخوای تو یک فرم بزاری یه جوری غیر اصولی هست، حالا بخوام روند رو مرحله ای کننم

2راه به نظرم میاد!

1 : هر مرحله رو ثبت کنیم. و بعد به مرحله بعد بریم، حالا سوال اینحاست اگر این مراحل وابستگی داشته باشند و طرف تو آپلود فایل مشکل پیدا کنه ، و کارش رو کنسل کنه خوب ما اینجا یک سری اطلاعات اضافی در دیتابیس ایجاد کردیم

2- راه دیگه استفاده از کوکی هست واسه نگرهداری

مشکل اینجاست که نمی تونیم تو موتور myisam از ترانزکشن استفاده کرد وگرنه سرو تش رو بند میاوردم

اطفا راهنمایی کنید

I,Nobody
دوشنبه 20 آبان 1387, 07:51 صبح
خیلی از جاها دید که روند ثبت نامها رو چند مرحله ای میکنند، میخواستم بدونم به چه صورت انجام میشه، اطلاعات پله پله طبق مراحل وارد دیتا بیس میشند یا با هم؟

فرض کنید یک فرم داریم که شامل 5 فیلد در مورد یک مقاله هست، 2 فیلد برای آپلود فایل

و این مقاله 4 تا نویسنده داره، که برای هر نویسنده باید 5 فیلد موجود باشد و اطلاعات گرفته شود.

همه این ها رو بخوای تو یک فرم بزاری یه جوری غیر اصولی هست، حالا بخوام روند رو مرحله ای کننم

2راه به نظرم میاد!

1 : هر مرحله رو ثبت کنیم. و بعد به مرحله بعد بریم، حالا سوال اینحاست اگر این مراحل وابستگی داشته باشند و طرف تو آپلود فایل مشکل پیدا کنه ، و کارش رو کنسل کنه خوب ما اینجا یک سری اطلاعات اضافی در دیتابیس ایجاد کردیم

2- راه دیگه استفاده از کوکی هست واسه نگرهداری

مشکل اینجاست که نمی تونیم تو موتور myisam از ترانزکشن استفاده کرد وگرنه سرو تش رو بند میاوردم

اطفا راهنمایی کنید
معمولاً از session استفاده ميشه.
البته از جداول موقت ديتابيس هم ميشه استفاده كرد كه معمولاً استفاده نميشه.
ولي باز هم بستگي به برنامه داره.
ممكنه شما مثلاً بخواي توي مرحله اول به مدرسه تعريف كني و توي مرحله دوم كلاس هاي اون مدرسه رو و توي مرحله شوم شاگردان كلاس ها رو ...
اينجور مواقع بهتره توي هر مرحله از جداول مجزا استفاده بشه

zoghal
دوشنبه 20 آبان 1387, 07:56 صبح
خوب اگر 4 مرحله روند کار رو درنظر بگیریم و در هر مرحله اطلاعات در تیبل خوشون جا بگیرندو در مرحله 3کنسل بشه روند ما دوتا رکورد در تو تیبل داریم که بیهوده هست

yaqubian
دوشنبه 20 آبان 1387, 08:17 صبح
دوست عزیز
راه حلش همون session!
موفق باشید

I,Nobody
دوشنبه 20 آبان 1387, 09:06 صبح
خوب اگر 4 مرحله روند کار رو درنظر بگیریم و در هر مرحله اطلاعات در تیبل خوشون جا بگیرندو در مرحله 3کنسل بشه روند ما دوتا رکورد در تو تیبل داریم که بیهوده هست
عزيزم من كه گفتم بستگي به برنامه ات داره.
اگر برنامه ات طوري هست كه بايد همه اطلاعات همون موقع ثبت بشن، راهش session هست(نه كوكي)
اگر ميشه مراحل كار رو بطور مستقل هم بعداً دنبال كرد(مثل همون مثالي كه زدم)، راهش استفاده از ديتابيس هست

zoghal
سه شنبه 21 آبان 1387, 00:42 صبح
ممنون از همگی

sobhdam
سه شنبه 21 آبان 1387, 05:45 صبح
سلام و خسته نباشید:
ببخشید اینجا اینو طرح می کنم ولی مجبورم من میخواهم یه برنامه بنویسم که بتونم صفحه وبی رو ذخیره کنم
مثلا هر از چند گاهی یه صفحه از google که لینک سایت خودم داخل وجود داره را ذخیره کنم
php
یه دنیا ممنون میشم اگه کمک کند

امید امرایی
سه شنبه 21 آبان 1387, 13:34 عصر
سلام و خسته نباشید:
ببخشید اینجا اینو طرح می کنم ولی مجبورم من میخواهم یه برنامه بنویسم که بتونم صفحه وبی رو ذخیره کنم
مثلا هر از چند گاهی یه صفحه از google که لینک سایت خودم داخل وجود داره را ذخیره کنم
php
یه دنیا ممنون میشم اگه کمک کند

چرا مجبورید ؟!!
دقیقا ما هم یه دنیا ممنون می شیم اگه مطلبتون رو به یه تاپیک جدید منتقل کنید تا بشه جواب داد