PDA

View Full Version : ساخت Setup برای برنامه های NET. كه از Crystal Report استفاده می کنند در visual studio 2005

nima178
دوشنبه 20 آبان 1387, 11:07 صبح
يه تاپيك خوب بود با اين همين عنوان منتها با 2003 اينجوري:

برنامه نويسان حرفه ای معمولاً بعد از توليد برنامه‎ی خود، با استفاده از امکانات موجود در Visual Studio .NET برای آن يک Setup يا اصطلاحاً يک برنامه‎ی نصّاب می سازند. اما اگر برنامه شما جهت گزارشگيری از ابزار Crystal Report برای NET. استفاده کرده باشد، احتمالاً برنامه نصّاب شما به هنگام نصب به مشکلی برخورد خواهد کرد. اين مقاله را بخوانيد تا راه حل اين مشکل را بيابيد.
احتمالا تاكنون برنامه هايی با NET. نوشته و آن را روی سيستمی كه Visual Studio .NET. روی آن نصب نباشد امتحان كرده ايد. اين كار بدون هيچ مشكلی انجام می شود، كافی است برای برنامه خود Setup درست كنيد و بعد از نصب .NET Framework روی سيستم مورد نظر برنامه خود را نصب و اجرا كنيد.
اما اگر در برنامه خود گزارشهايی توسط Crystal Report نوشته باشيد حتی در صورت طی مراحل بالا هنگام اجرای برنامه و فراخوانی گزارشهای مربوطه با يك پيغام خطا روبرو خواهيد شد و گزارش مورد نظر شما نشان داده نخواهد شد دليل آن اين است كه نحوه ساخت Setup برای اين گونه برنامه ها كمی متفاوت است.
مراحل ساخت Setup برای اينگونه برنامه ها به اين شرح ذيل است:
ابتدا مراحل اوليه ساخت Setup را مانند برنامه های عادی طی كنيد.
پس از ساخت پروژه Setup در Solution Explorer روی آن كليك راست كرده و از منوی Add گزينه Merge Module را انتخاب كرده و آيتمهای زير را اضافه كنيد:

Crystal_Database_Access2003.msm
Crystal_Database_Access2003_enu.msm
Crystal_regwiz2003.msm

در Solution Explorer روی گزينه Crystal_regwiz2003.msm كليك راست كرده و Properties را انتخاب كنيد.
در پنجره Properties گزينه MergeModuleProperties را باز كرده و در قسمت License Key كد مربوطه را وارد كنيد.
توجه:
برای بدست آوردن Licence Key گزينه About از منوی Help در Visual Studio .NET را انتخاب كنيد سپس كدی كه در مقابل Crystal Reports for Visual Studio .NET نوشته شده را كپی كرده و در قسمت مربوطه وارد كنيد
اينم لينكش http://www.developercenter.ir/forum/showpost.php?p=186&postcount=1
خوب؟
يه آقايي سوال خوبي كرده بود اونجا

سلام این راه حلی که شما نوشتید برای visual studio 2003 است؟برای 2005 چی کار باید کرد؟
در 2005 هم merge module داره اما فایل هایی که گفتید موجود نیست!
اما كسي جوابشو نداده!
من نياز دارم جواب اين سوال رو بدونم
به طريقي كه در vb.6 با Easy Install ستاپ مي ساختم
رفتم دنبال فايلهاي دي ا لل كريستال ريپورت
ديدم اينهاست
CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.dll
CrystalDecisions.ReportSource.dll

CrystalDecisions.Shared.dll
CrystalDecisions.Web.dll
CrystalDecisions.Windows.Forms.dll
تويه اين مسير
C:\Program Files\Common Files\Business Objects\2.7\Managed
(من از اوناييكه bold هست رو ايپورت كردم تو برنامه ام اينجوري
Imports CrystalDecisions.CrystalReports.Engine
Imports CrystalDecisions.Shared
)

خوب؟
حالا اولا من چه جوري با خود دات نت ستاپ بسازم كه كريستال ريپورتش هم در كاپميتورهاي ديگه (مقصد ) درست كار كنه؟
اينكه دي ال ال ها رو بريزم تويه اون مسير (مثلا توسط همون Easy install
كافيه؟
سوال دوم اينكه چه جوري با Install shield يا هرچي كه هست
ستاپي بسازم كه هم دي ال ال هاي مربوطه رو داشته باشه
هم كريستال ريپورتش كار كنه
از كجا بفهمم چه دي ال ال هايي در برنامه ام به كار رفته و چه چيزايي ديگه اي لازم هست
( من اينها رو ايپورت كردم

Imports CrystalDecisions.CrystalReports.Engine
Imports CrystalDecisions.Shared
Imports System
Imports System.Globalization
Imports System.Data.Common
Imports System.Data.OleDb
و به adodb هم رفرنس دادم)
بي زحمت هركي تونست هرجاشو فهميد كمك كنه
مشكل حل شه
خودمم مي گردم
جوابشو اگر پيدا كردم اظافه مي كنم
تاپيك بدرد ديگران بخوره لاقل

Sub Zero
دوشنبه 20 آبان 1387, 13:36 عصر
در VS 2005 این کار خیلی راحت انجام می شه . کافیه در موقع ساخت فایل ست آپ از پنجره Project Properties و زدن دکمه Prerequisites پیش نیازهای مورد نیاز برنامت رو انتخاب کنی . احتیاجی هم به اضافه کردن اون فایلها به پروژه نصب نداری .

اینم تصویر پنجره Prerequisites

http://img34.picoodle.com/img/img34/3/11/10/f_Untitled2m_9c924c0.png (http://www.picoodle.com/view.php?img=/3/11/10/f_Untitled2m_9c924c0.png&srv=img34)

nima178
دوشنبه 20 آبان 1387, 22:05 عصر
خيلي ممنون
به طرز تصادفي يك فايل pdf ديدم
كه بچه هاي همين فروم نوشته بودند
بسيار جامع توضيح داده بود
بازم ممنون بابت راهنمايي
اگر تونستم لينك تاپيكشو يا فايلشو مي زارم

mrooky
سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 11:00 صبح
خیلی ممنون از توضیح خوبتون اگه میشه یه منبع فارسی خوب و کامل درباره خود کریستال ریپورت هم معرفی کنین

maryam_yousefii
پنج شنبه 31 اردیبهشت 1388, 10:00 صبح
خيلي ممنون
به طرز تصادفي يك فايل pdf ديدم
كه بچه هاي همين فروم نوشته بودند
بسيار جامع توضيح داده بود
بازم ممنون بابت راهنمايي
اگر تونستم لينك تاپيكشو يا فايلشو مي زارم

منم این مشکل و تو 2008 دارمم.
چطوری مشکلت حل شد کدوم مقاله؟