PDA

View Full Version : سوال: جایگزینی نسخه جدید یک کامپوننت

شاپرک
سه شنبه 21 آبان 1387, 10:21 صبح
من از نسخه Trial جانوس در برنامه ام استفاده کرده بودم حالا میخوام نسخه رجیستر شده رو جایگزین کنم . اما چون زمان نسخه آزمایشی اون تموم شده دیگه Design برنامه رو نمیتونم ببینم ... و خطای

One or more errors encountered while loading the designer. The errors are listed below. Some errors can be fixed by rebuilding your project, while others may require code changes.
میده ...

چطور میتونم این کار رو انجام بدم ؟

شاپرک
چهارشنبه 22 آبان 1387, 10:56 صبح
آیا جز این روش کار دیگه ای نمیشه انجام داد؟
خطهایی که در قسمت Designer خطا می دهد را حذف کنم بعد از نصب نسخه جدید دوباره اونها را اضافه کنیم؟

davoodrm666_666
چهارشنبه 22 آبان 1387, 12:42 عصر
من هم با این مشکل برای کامپوننت KDTELE برخورد کردم که یه روش قابلمه استفاده کردم
امدم کد اون فرم رو یه جا کپی کردم و بعد فرم رو حذف و یه فرم جدید به برنامه اضافه کردم وبعد از روی کد فرم قبل کنترل ها رو اضافه کردم و بعد توی Refrence های برنامه KDTele رو حذف کردم و بعد KDTELE جدید رو add کردم و در آخر کامپوننت KDTELE رو به فرم جدید اضافه کردم و برنامه کار کرد.

شاپرک
دوشنبه 27 آبان 1387, 14:01 عصر
به نظرم راه حل بهتری باید وجود داشته باشه !
کسی راه حل دیگه ای نداره ؟

sepehr.net
دوشنبه 27 آبان 1387, 14:23 عصر
سلام روش درست همین هست
اگه شما کامپوننتی رو به برنامه اضافه کنید خود دات نت به صورت داینامیک کلاس اون رو تعریف میکنه و به فرم اضافه میکنه (حتما تا حالا دیدید) . حالا شما برین اون قسمتی که برای این کامپوننت هست رو پاک کنید. یعنی این کنترل رو از فرم خود حذف کردین. اگه این کامپوننت رو به برنامه atach کردین اون رو هم پاک کنید. حالا دوباره کامپوننت جدید رو اضافه کنید ، دوباره بش رفرنس بدین و هم نام کامپوننت قبلی قرار بدین. اینجوری مشکلی پیش نمیاد