PDA

View Full Version : اعمال تغییرات در سایر تیبل ها

Sal_64
پنج شنبه 23 آبان 1387, 15:23 عصر
سلام

من یه تیبل دارم که 2 تا فیلد داره

و در باقی تیبل ها از این دو فیلد استفاده میشه(5 تا تیبل)

می خوام زمانی که اون دو فیلد در تیبل اول ویرایش یا حذف شدند روی باقی تیبل ها تاثیر بزاره

البته فکر کنم مطلب ساده ای است

با ایجاد یه جور رابطه بین تیبل ها این کار امکان داره

اون رابطه چیه؟

و مطلب دیگه اگه نخوایم رایطه ای بین تیبل ها باشه آیا میشه در زمانی که اتفاقی برای تیبل اول رخ می دهد(حذف ، ویرایش) اون رو دستی در سایر تیبل ها اعمال کرد ، آیا این عمل درسته؟

nedata
پنج شنبه 23 آبان 1387, 23:53 عصر
سلام
شما با استفاده از تریگر می تونید این کار را انجام بدید

linux
جمعه 24 آبان 1387, 00:35 صبح
سلام

من یه تیبل دارم که 2 تا فیلد داره

و در باقی تیبل ها از این دو فیلد استفاده میشه(5 تا تیبل)

می خوام زمانی که اون دو فیلد در تیبل اول ویرایش یا حذف شدند روی باقی تیبل ها تاثیر بزاره

البته فکر کنم مطلب ساده ای است

با ایجاد یه جور رابطه بین تیبل ها این کار امکان داره

اون رابطه چیه؟

و مطلب دیگه اگه نخوایم رایطه ای بین تیبل ها باشه آیا میشه در زمانی که اتفاقی برای تیبل اول رخ می دهد(حذف ، ویرایش) اون رو دستی در سایر تیبل ها اعمال کرد ، آیا این عمل درسته؟

عرض شود که با تجربه اندکی که در زمینه طراحی دیتابیس های دارم ، می توانم بگویم به احتمال بسیار زیاد در طراحی دیتابیس ها دچار مشکل هستید.
در دیتابیس های بسیار بزرگ در حد 1000 تا جدول به سختی پیش می آید با تغییر یک جدول لازم بشود 5 تا جدول دیگر هم آپدیت بشوند ، حالا شما کلا 5-6 تا جدول دارید می خواهید با تغییر یکی بقیه هم تغییر کند!
اگر دوست داشتید توضیح بدهید که جداولتان چه جور اطلاعاتی ذخیره می کنند یا کلا چه اطلاعاتی باید نگه دارید که بتوانید راه حل مناسب ارائه بدهیم.

Sal_64
جمعه 24 آبان 1387, 11:11 صبح
سلام

احتمال بسیار زیاد در طراحی دیتابیس ها دچار مشکل هستید.جرم راه رفتن نیست ره هموار نیست

من در حال تغییر برنامه ای هستم با مجموع هوار تا رکورد و 6-7 تیبل
همونطور که گفتم این برنامه در گذشته دور نوشته شده و الان من در حال تغییرش هستم

اگر احتیاج به توضیحات بیشتره بفرمایید

با تشکر