PDA

View Full Version : تبدیل کلمات فارسی به علامت سوال؟

alidll
جمعه 24 آبان 1387, 16:37 عصر
با عرض سلام
من تقریبا دو سال پیش یک برنامه ای با دلفی 7و تحت win xp نوشتم . حالا بعد از این مدت می خواستم تغییراتی در این برنامه بدم منتها الان ویندوزم ویستا شده اما همان دلفی 7 رو نصب کردم ، برنامه رو که باز کردم دیدم تمام متنهای فارسی که روی فرمها بوده تبدیل به علامت سوال(؟) شده ! می خواستم ببینم راهی هست که این متون به صورت اولیه شون یعنی فارسی دربیان یا نه دیگه کار از کار گذشه!؟؟ (درضمن فونتهایی هم که باهاشون کار کرده بودم رو نصب کردم)
با تشکر

Hamid_PaK
جمعه 24 آبان 1387, 16:55 عصر
فونتهایی که استفاده شده اند اهمیتی ندارند، دلفی تا نسخه 2009 از Unicode پشتیبانی نکرده پس تمام نوشته های شما در فرمها بصورت اطلاعات ANSI در فایلهای متنی ذخیره شده است.
در واقع شما اون برنامه رو در هر کجا به غیر از اون ویندوزی که خودتان داشتید اجرا میکردید احتمال خیلی زیاد به همین حال و روز در می آمده است.

به هر حال برای حل این مشکل یا باید از نسخه ی 2009 استفاده کنید و در غیر این صورت روش هایی برای حل این مشکل در همین انجمن توضیح داده شده که درصد زیادی از مشکلات را بر طرف میکند.

یا حق ...

h_mohamadi
جمعه 24 آبان 1387, 17:31 عصر
راهش اين است که به کنترل پنل ويندوز ويستا رفته در قسمت ريجونال آپشن رفته و تيک زبونه دوم را زده و دو قسمت را هم بايد روي پرشين قرار دهي 100 درصد مشکلتان حل مي شود اگر حل نشد خبر دهيد!

alidll
جمعه 24 آبان 1387, 18:36 عصر
با تشکر از هردو دوست عزیز ،

راهش اين است که به کنترل پنل ويندوز ويستا رفته در قسمت ريجونال آپشن رفته و تيک زبونه دوم را زده و دو قسمت را هم بايد روي پرشين قرار دهي 100 درصد مشکلتان حل مي شود اگر حل نشد خبر دهيد!
دوست عزیز از راهنماییت ممنون ! درست شد! :-))

s.mostafa.rahmani
شنبه 25 آبان 1387, 08:12 صبح

چطوري مي‌شه اين كار رو با كدنويسي انجام داد؟

solook
شنبه 25 آبان 1387, 10:17 صبح
چطوري مي‌شه اين كار رو با كدنويسي انجام داد؟

این دقیقا برای اینکار است

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=71149