PDA

View Full Version : نظر خواهی درمورد دوروش کاری

kavehYn
شنبه 25 آبان 1387, 12:26 عصر
با سلام خدمت دوستان و همکاران محترم
لطفا درخصوص روشهای ذیل اظهار نظر بفرمایید
من دو جدول با مشخصات ذیل دارم

جدول مشخصات فردی افراد -- )create table Person
کدشناسایی-- , Code int PrimaryKey
نام-- ( Name nvarchar(50
(

)create table PersonDegree
شماره رکورد-- ,Code int primary key
کدشناسایی صاحب پرونده -- ( Person_ID int references Person(Code
نمره کسب شده-- Degree int
(

در یک جدول مشخصات افراد و در یک جدول دیگر نمراتی که هر فرد گرفته ذخیره میشود . ممکن است که ابتدا نمره افراد وارد شود و بعد پس از تکمیل پرونده ، مشخص شود که نمره متعلق به چه کسی بوده . این مساله هم تقصیر بنده نیست و مشتری دقیقا اینطور خواسته

من برای رفع این مشکل یک نفر با کد صفر در جدول اول اضافه کرده ام

insert into Person(Code,Name) Values (0,'Noone') -- For Unknonw People

در شرایطی که صاحب نمره مشخص نباشد من از کد صفر برای فیلد Person_ID استفاده میکنم .
یکی از همکاران بجای اینکار از فیلد NUll در Person_Id استفاده میکند و کد صفر هم درج نمیکند. بنظر شما کدام روش منطقی تر است؟

AminSobati
شنبه 25 آبان 1387, 21:59 عصر
دوست عزیزم،
تا حدی که شما توضیح دادین و خواستین، وجود NULL به جای کد شخص مشکلی ایجاد نمیکنه. اما سوالی که برای من پیش میاد اینه که اگر چند نمره توسط کاربرهای مختلف به حالت NULL یا 0 (فرقی نداره) وارد بشه بعدا از کجا متوجه میشین کدام نمره مال کدوم فرد بوده!

kavehYn
یک شنبه 26 آبان 1387, 00:24 صبح
سلام
همانطور که گفتم این مساله تقصیر من نیست . برای اینکار یک گرید گذاشتم که اپراتور رکوردهایی رو که دارای کد صفر هستند نگاه کنه و بعد کد فرد رو داخل گرید تایپ کنه ومنهم جدول رو update کنم.
چیزی که برای من مهمه اینه که بفمم استفاده از null منطقی تره یا اینکه ما یک رکورد با کدصفر داشته باشیم

AminSobati
یک شنبه 26 آبان 1387, 00:38 صبح
این انتخاب چیزی نیست که کلا خط کاری شما رو عوض کنه... اگر خیلی با وسواس به قضیه نگاه کنیم، من NULL رو ترجیح میدم