PDA

View Full Version : بدست آوردن محتوای یک سلول از data grid view

ali_mnkt
یک شنبه 26 آبان 1387, 23:07 عصر
با سلام

من میخوام محتویات یک سلول از datagrid view رو توی message box نمایش بدم ولی توی

message box به جای این که محتویات رو نمایش بده ردیف و ستون آن سلول رو نمایش میده

البته فکر کنم یه تبدیل نوع بخواد کدی هم که نوشتم اینجوریه

messagebox.show( datagridview.rows[2].cells[1].tostring ) ; code

ممنون میشم کمک کنید.

اوبالیت به بو
یک شنبه 26 آبان 1387, 23:51 عصر
خاصيت Read-Only رو برابر True قرار بده.
تويه رويداد SelectionChanged اين كد رو بنويس:

private void dataGridView1_SelectionChanged(object sender, EventArgs e)
{
string ID;
ID = dataGridView1.SelectedCells[0].Value.ToString ();
MessageBox.Show(ID.ToString());
}

ali_mnkt
دوشنبه 27 آبان 1387, 11:59 صبح
مرسی دوست عزیز از راهنمایت

من دوتا سئوال دیگه هم در مورد datagridview داشتم که اگه بتونی کمکم کنی خیلی ممنون می شم:

1. همون طور که می دونی یک datagrid view تا زمانی که به پایگاه وصل نباشه و فیل های پایگاه بهش اضافه نشه یه صفحه ی سفید مگر این که خودمون ستو به اون اضافه کنیم

حالا من می خوام یک datagrid view داشته باشم که قبل از bind به database یک سری فیلد که در قسمت طراحی به اون اضافه کردم (البته با توجه به فیلد هایی که از پایگاه داده میخوام بیارم) دقیقا اون اطلاعات به همون ستون هایی که اضافه کردم اضافه بشه و دیگه ستون هایی که از خود پایگاه می یاد به datagrid view اضافه نشه

2.می دونیم که هر خونه از datagrid view رو میتونیم یا textbox یا list box و... انتخاب کرد چطور میشه به event اونا دسترسی داشت مثلا یک سلول خاص فقط بتونه عدد بگیره ویکی دیگه فقط حرف و ...

ممنون میشم کمک کنی

greenhadi
دوشنبه 27 آبان 1387, 13:01 عصر
dtg.selectedrows[0].cels["name"].tostring()

ali_mnkt
دوشنبه 27 آبان 1387, 22:30 عصر
دوستان یکی یه کمکی کنه اگه راه حلی واسه دوتا سئوال بالا می دونه ارائه بده ممنون می شم

hojjat_gh
سه شنبه 28 آبان 1387, 11:04 صبح
برای سوال اول باید توی خاصیتdatapropertyname هر ستون از گریدت نام فیلد جدولت رو قرار بدی وبرای اینکه بقیه فیلدهای جدول که تو گرید تعریف نشدن به گریدت بایند نشن میتونی بعد از کد بایند گرید کد زیر رو اضافه کنی:

datagridview1.autogeneratecolumns=false;