PDA

View Full Version : طريقه ذخيره كردن ديتابيس در NAS

McMilad
دوشنبه 27 آبان 1387, 10:32 صبح
سلام دوستان
من يه دستگاه Techus NAS خريدم حالا ميخوام ديتابيس رو روي اون ذخيره كنم sqlserver به صورت ديفالت مسير شبكه به صورت ip\\ قبول نميكنه
چيكار بايد كرد؟

AminSobati
دوشنبه 27 آبان 1387, 10:45 صبح
دوست عزیزم این کار رو میشه انجام داد ولی مایکروسافت SAN رو به NAS ترجیح میده. هم به دلیل Performance و هم به دلیل Transactional Consistency. البته واضحه، چون یک Transaction بسیار حساسه و تبادلش در Network تحت تاثیر عوامل زیادی هست. حتما توصیه های مایکروسافت رو ببینید:
http://support.microsoft.com/?id=304261

McMilad
دوشنبه 27 آبان 1387, 12:18 عصر
سلام
از راهنمايي شما ممنونم
من لينكي رو كه ارسال كرديد قبل از زدن تاپيك خوندم فقط اولا خيلي دير شده بود چون NAS رو خريده بودم دوما متوجه نشدم كه چطور ميشه از NAS تو SQLserver استفاده كرد

McMilad
دوشنبه 27 آبان 1387, 12:19 عصر
سلام
از راهنمايي شما ممنونم
من لينكي رو كه ارسال كرديد قبل از زدن تاپيك خوندم فقط اولا خيلي دير شده بود چون NAS رو خريده بودم دوما متوجه نشدم كه چطور ميشه از NAS تو SQLserver استفاده كرد

AminSobati
دوشنبه 27 آبان 1387, 13:01 عصر
سلام،
توضیح داده که Trace Flag شماره 1807 باید فعال بشه. یکی از راههای فعال کردنش اینه که سرویس رو Stop کنید (در Services)، در قسمت Start Parameters شماره Flag رو بعد از T میدین یعنی به این شکل T1807- (علامت - باید باشه) بعد بدون ok یا Apply، کلید Start رو بزنید. من حتی برای آزمایش روی کامپیوتر خودم این دیتابیس رو ساختم:

CREATE DATABASE [aa] ON PRIMARY
( NAME = N'aa', FILENAME = N'\\nima\Test\a.mdf' , SIZE = 3072KB , FILEGROWTH = 1024KB )
LOG ON
( NAME = N'aa_log', FILENAME = N'\\nima\Test\a.ldf' , SIZE = 1024KB , FILEGROWTH = 10%)
GO

منطقا در شبکه سرویس SQL Server شما نباید با Local User کار کنه، بلکه اکانت مورد استفاده باید روی NAS بتونه Authenticate بشه و به Folder دسترسی داشته باشه

McMilad
دوشنبه 27 آبان 1387, 14:13 عصر
ممنون از راهنمايي شما.....