PDA

View Full Version : سوالی در مورد یک رویداد و یک خاصیت

بمب منطقی
شنبه 04 مرداد 1382, 13:10 عصر
با سلام خدمت همه دوستای با حال

1-چه جوری میشه یک فرم یا یک msg box یا هر کادر دیگری را مشخص کرد که به هنگام بسته شدن فرم اصلی برنامه اجرا بشه. :( :(

2-بعد از false کردن خاصیت control box فرم , با چه کدی میشه دو command تعریف کرد که کار minimize و maximize رو انجام بدن. :cry: :cry:

اگه میشه هر کدوم از دو سوال بالا رو با یه مثال بگین .

قربون you

سعید قدیری مقدم
شنبه 04 مرداد 1382, 15:14 عصر
سلام در باره سوال اول باید بگم شما هر کد یا روالی رو داخل Form_Unload قرار بدی قبل از بسته شدن فرم کد ها اجرا میشن مثلا میتونی یک msgbox بزاری تا هر وقت کسی از برنامه خارج شد ابتدا سوال کنه و بعد خارج بشه
این هم مثالش

Private Sub Form_Unload(Cancel As Integer)
xcv = MsgBox("Are you Quit of program ?", vbYesNo)
If xcv = vbNo Then
Cancel = True
End If
End Sub

در مورد سوال دوم شما میتونید از خاصیت WindowState استفاده کنید که 3 پارامتر داره

0 برای حالت نرمال
1 برای حالت mini
2 برای حالت max

این هم مثال
Private Sub Command1_Click()
Form1.WindowState = 1
End Sub

امیدوارم مشکلت حل شده باشه

بمب منطقی
شنبه 04 مرداد 1382, 17:58 عصر
با سلام :

در مورد سوال دوم مشکلم حل شد , دستت درد نکنه. :P

اما در مورد جوابی که به سوال اولم دادی باید بگم که روشی که مطرح کردی درسته ولی در مورد فرم اصلی برنامه صدق نمی کنه . من این کار رو برای فرم اصلی برنامه (که میتونه یه فرم mdi یا یه فرم معمولی باشه) کردم ولی msg box وقتی ظاهر می شود که فرم بسته شده . البته باید بگم که بعد از بسته شدن فرم و باز شدن msg box برای دوباره ضاهر کردن فرم تلاش کردم ولی موفق به این کار نشدم.
فکر می کنم اینکار رو میشه از رویداد query unload انجام داد ولی نمی دونم چطور. اگه میشه منو راهنمایی کنید.

:oops:

سعید قدیری مقدم
شنبه 04 مرداد 1382, 22:59 عصر
سلام من فکر میکنم شما دستور رو درست وارد نکردید :wink: چون در مورد هر فرمی کار میکنه برای همین منظور مثالی رو نوشتم میتونی داونلود کنی و ببینی :)

بمب منطقی
شنبه 04 مرداد 1382, 23:08 عصر
امتحان می کنم و جوابشو بهت میگم. راستی دستت درد نکنه که این زحمتو برای من کشیدی.
:oops: :oops: