PDA

View Full Version : چاپ به اندازه دلخواه

Dolphin
دوشنبه 04 آبان 1383, 11:20 صبح
مشکل من اینه که توی ویندوز یا دلفی نمی تونم اندازه کاغذ را بصورت دلخواه تنظیم کنم مثلا من یک کاغذ به اندازه 10 در 12 سانتی دارم و با پرینتر سوزنی بصورت تراکتوری می خوام چاپ بگیرم ولی اندازه پیش فرض ویندوز A4 تعریف می شود و درست چاپ نمی شود . لطفا منو راهنمایی کنید
ضمنا قبلا تمام موارد را جستجو کردم جواب خوبی پیدا نکردم از کامپوننت Quickreport هم استفاده می کنم لطفا پاس ندین.

مهدی کرامتی
دوشنبه 04 آبان 1383, 12:18 عصر
با استفاده از FastReport (http://www.fast-report.com/en) میتوانید اندازه کاغذ را بصورت دلخواه تعریف کنید.

Dolphin
جمعه 22 آبان 1383, 05:35 صبح
من می خواهم از خود دلفی quick report استفاده کنم بعدم این کامپوننت فست را از کجا بیارم.

Dolphin
جمعه 22 آبان 1383, 05:38 صبح
اگه بخوام از خود دلفی استفاده کنم میشه یا نه بعدم منظورم فست ... اصلی نه تریال .

masoode
جمعه 22 آبان 1383, 09:34 صبح
توی کوییک ریپورت هم شما میتونید اندازه کاغذ را تعریف کنی تازه اگر خواستی مثلا روی کاغذهای معروف به پرفراژ هم پرینت بگیری میتونی اون رو روی حالت تراکتور قرار بدی

Delphi KDE
شنبه 23 آبان 1383, 03:02 صبح
بعدم این کامپوننت فست را از کجا بیارم

توی سایت http://www.fast-report.com/en یک نسخه مجانی به نام FreeReport هم هست میتونی دانلود کنی

Dolphin
پنج شنبه 12 آذر 1383, 00:49 صبح
آخرش کسی جواب درسته حسابی ندادددا

بابا من می خوام از کوییک ریپورت استفاده کنم شما که بلدین بگید چطوری کاغذ نمی خوام بیشتر از 9 سانتی متر از پیرینتر بیرون بیاد ::نوشتن::

فرزاد دلفی باز
سه شنبه 24 آذر 1383, 01:32 صبح
دوست عزیز Dolphin
هر برنامه ای محدودیت های خاص خودش رو داره اگر انتظارات شما بالاتر از اینه بایستی از برنامه و یا کامپپوننت دیگه ای استفاده کنی و از همه بهتر و آسانتر Fast report و یا کریستال ریپورته . و در انتخاب اون مختارید ...

Dolphin
دوشنبه 18 مهر 1384, 21:09 عصر
تشکر دوست من آقا فرزاد

MNosouhi
دوشنبه 18 مهر 1384, 23:45 عصر
فکر نمی کنم QuickRep در مقابل این مشکل کوچیک کم بیاره . وقتی QuickRep رو روی فرم گذاشتی روی اون دابل کلیک کن تا پنجره Report Setting باز بشه . Paper Size رو روی Custom Size قرار بده و اندازه دلخواهت رو وارد کن.
موفق باشی

mrt2081
دوشنبه 21 آذر 1384, 07:36 صبح
سلام
منم دقیقا همین مشکل را با quick rep دارم و custom کردن هم جواب بهم نداده.

SSHISK
یک شنبه 14 اسفند 1384, 08:37 صبح
مشکل حل شد .هیچ کس واقعا نتوانست کمک کندولی بالاخره مشکل حل شد
با توجه به اینکه دیدم این مشکل خیلی ها است و خودم 3 سال دنبال حل آن بودم به سایر دوستان هم در مورد نحوه حل مشکل خبر دهید
در ویندوز XPو QuickReport ودلفی .ابتدا در Xpکاغذ دلخواه را به صورت زیر انتخاب کنید
درPrinters and faxesدر ویندوز ÷رینتر مورد نظر را انتخاب و از منوها در منوی فایا گزینه ServerPropertiesرا انتخاب و کاغذ را در آن ایجاد کنید.
سپس آن را کاغذ Defaultخود در چاپگر قراردهید(در همه جاهایی که چا÷گر کاغذ را می شناسد)
بعد در دلفی نوع کاغذ گرزارش راDefault انتخاب منید همین و بس
اگر بازهم سوال داشتید بهSSHIS2005@yahoo.comتماس بگیرید.
---------------------------------------------------------------------------------
به دیگران کمک کنید تا به شما کمک شود.