PDA

View Full Version : انتخاب بهترین نوع اتصال به بانک

arman_Delta2002
سه شنبه 28 آبان 1387, 19:57 عصر
سلام من دارم به تنهایی یک پروژه بسیار بزرگ را به وسیله VB2008 و Oracle 10 g مینویسم و تخمین زدم این پروژه 3 سال به طول بینجامد .
من در مراحل تحلیل و نیازمندی قرار دارم . حال میخواهم بدانم که چه نوع اتصالی به بانک بهترین راه حل است . مثل اتصال به وصیله DataAdaptor دات نت ; DataAdaptor اوراکل ; کد نویسی و ایجاد اتصال به وسیله کد ها همانند Dim CON as new OracelCanection و یا استفاده از ADODC و یا راه دیگری بهتر از اینها ؟

sepehr.net
سه شنبه 28 آبان 1387, 21:02 عصر
سلام
بستگی به برنامه داره اگه بانک اون اوراکل خب از اشیاء مربوط به خود اوراکل استفاده کن اگه sql از اشیاء مربوط به Sqlاستفاده کن
از لحاظ کد نویسی هم باید سعی کنی جوری کد بنویسی که بعد راحت بتونی بفهمی که برای چی این کد رو نوشتی و کار این کد چیه. از توضیحات زیاد استفاده کن. سعی کن کد هات به صورت تابع باشند. کلاس نویسی رو رعایت کن. جوری بنویس که بعد از مدتی اگه خواستی قسمت رو تغییر بدی کمتر دچار مشکل بشی.
در کل سعی کن کد هات به صورت داینامیک باشه.
برای کار با بانک هم اون طراحی اولیه ی دیتابیس خیلی مهمه چون اگه اون رو خوب انتخاب نکنی بعد دچار مشکل میشه و دستت رو میبنده به نظر من رو این مرحله بیشتر کار کن. از تراکنش ها استفاده کن برای حفاظت بیشتر داده ها.
روش های زیادی برای خوندن اطلاعات از پایگاه داده هست. هر کدوم یک سری معایب و مزایایی دارند. و هرکدام کارایی مخصوص خودشان. اینجوری نیست که بگی کدوم ها بهتره. اگه از همین حالا این روش ها رو یاد بگیری خیلی بهتر میتونی کار رو پیش ببری تا اینکه در حین کار اونها رو یاد بگیری.