PDA

View Full Version : SQL و C# (درخواست آموزش در مورد هر دو)

CYCLOPS
پنج شنبه 30 آبان 1387, 12:48 عصر
سلام دوستان عزیز

من با اسکیو ال بانکم رو ساختم
کلی هم در مورد مطالب مربوط به رشته ی اتصال تو سایت گشتم
همه ی مطالب خوب و کامل هستند ولی اینجا (تالار سی شارپ ) فرض شده بانک از قبل طراحی شده و فقط باید در مورد مباحث سی شارپ بحث بشه و تو تالار اسکیو ال فرض شده فقط باید بانک ایجاد بشه و اتصال و . . . وظیفه برنامه نویسه که به نظر من لازمه هر برنامه نویسی هم تا یه حدی اسکیوال بدونه و این مباحث لازمه جایی مشترکا بررسی بشن البته
چون اینجا تالار سی شارپ هست مسلما تا جایی که به درد یه برنامه نویس سی شارپ میخوره نه یه DBA واسه همین این تاپیک رو راه انداختم
لطفا یکی از دوستان محترم کار با اسکیو ال در سی شارپ رو کاملا از ابتدا توضیح بده منظورم اینه که مثلا اینجوری :
1 ) با این دستور (کد) تو اسکیو ال بانکت رو بساز
کد : . . .
2 ) با این دستور جدول هات رو بساز
3 ) با این دستور کاربرای اسکیو ال رواضافه کن و دسترسی بده
3 ) اینجوری تو سی شارپ رشته اتصال رو ایجاد کن والی آخر

واقعا در مورد اتصال این دو تا مشکل دارم چون هر کی یه جور رشته اتصال میسازه و روند ثابتی نیست

لطفا تو توضیحات مثال هاتون بانک اسکیو ال سرور 2005 تحت سرور مثلا با آی پی 100.100.100.200 و سی شارپ 2005 رو در نظر بگیرید و اینکه Authentication اسکیو ال از نوع SQL Server Authentication باشه
+
توضیح یا لینک توضیحی در مورد چگونگی ساخت همچین یوزرهایی (مثل sa) برای اسکیو ال
+
لطفا در مورد ساخت رشته اتصال یه الگوریتم مرحله ای (روند ثابت) که همیشه بشه با اون ترتیب به جواب رسید ارائه بدید

فکر کنم این سخت ترین حالت باشه و در صورتی که به طور کامل بررسی بشه کسی با بقیه حالت ها به مشکلی بر نخوره

پیشاپیش از همه دوستان متشکرم:تشویق::تشویق::تشویق:

اوبالیت به بو
پنج شنبه 30 آبان 1387, 13:00 عصر
لطفا در مورد ساخت رشته اتصال یه الگوریتم مرحله ای (روند ثابت) که همیشه بشه با اون ترتیب به جواب رسید ارائه بدید

using System.Data.sqlClient;
....
sqlConnection cnn = new sqlConnection();
cnn.ConnectionString = "Data Source = Server Name ; Initial Catalog = DataBaseName; User ID= UserName ; Password=PasswordName;";

Server Name : نام كامپيوتر سرور. اگه تحت شبكه نيست اسم كامپيوتر فعلي.
Initial Catalog: نام پايگاه داده.
User ID و Password هم در صورت وجود. ميشه به جاي اين دو مورد از اين كد استفاده كرد:

cnn.ConnectionString = "Data Source = Server Name ; Initial Catalog = DataBaseName; Integrated Security=true;";

لطفا یکی از دوستان محترم کار با اسکیو ال در سی شارپ رو کاملا از ابتدا توضیح بده
آموزش يزودي در سايت قرار ميگيره.

CYCLOPS
پنج شنبه 07 آذر 1387, 05:35 صبح

دوست عزیز میشه زودتر شروع کنید یا حداقل بگید از کی شروع میکنین من هر روز به امید آموزش های شما دارم چند دفعه اینجا سر میزنم:افسرده::گریه:

dark-man
پنج شنبه 07 آذر 1387, 09:24 صبح
using System.Data.sqlClient;
....
sqlConnection cnn = new sqlConnection();
cnn.ConnectionString = "Data Source = Server Name ; Initial Catalog = DataBaseName; User ID= UserName ; Password=PasswordName;";

Server Name : نام كامپيوتر سرور. اگه تحت شبكه نيست اسم كامپيوتر فعلي.
Initial Catalog: نام پايگاه داده.
User ID و Password هم در صورت وجود. ميشه به جاي اين دو مورد از اين كد استفاده كرد:

cnn.ConnectionString = "Data Source = Server Name ; Initial Catalog = DataBaseName; Integrated Security=true;";

روش اتصال به دیتابیس رو که در بالا دوستمون فرمودند . این روش برای اتصال سی شارپ به پایگاه داده یکی هست و برای sql 2005 هم جواب میده .
در مورد نام کاربری "sa" هم می تونید از بخش security موجود در Enterprise Manager به sa رمز بدی بعد از انجام این کار هم میتونی به راحتی sa رو به هر دیتابیسی که می خوای مربوط کنی تا با اون کار کنه.

linux
پنج شنبه 07 آذر 1387, 10:22 صبح
دوست عزیز میشه زودتر شروع کنید یا حداقل بگید از کی شروع میکنین من هر روز به امید آموزش های شما دارم چند دفعه اینجا سر میزنم:افسرده::گریه:
یک کتاب بخرید یا کتابی که در سایت موجود هست را بگیرد و بخوانید این مساله در هر کتابی توضیح داده شده است

CYCLOPS
پنج شنبه 07 آذر 1387, 16:42 عصر
یک کتاب بخرید یا کتابی که در سایت موجود هست را بگیرد و بخوانید این مساله در هر کتابی توضیح داده شده است

لطفا یکی از دوستان محترم کار با اسکیو ال در سی شارپ رو کاملا از ابتدا توضیح بده منظورم اینه که مثلا اینجوری :
1 ) با این دستور (کد) تو اسکیو ال بانکت رو بساز
2 ) با این دستور جدول هات رو بساز
3 ) با این دستور کاربرای اسکیو ال رواضافه کن و دسترسی بده
3 ) اینجوری تو سی شارپ رشته اتصال رو ایجاد کن والی آخر

میشه لطفا کتابی معرفی کنید که خصوصیات بالا رو داشته باشه ؟
من که گشتم پیدا نکردم ( کتابی که اسکیو ال رو تا اندازه ای که برای یه برنامه نویس لازمه در کنار سی شارپ توضیح داده باشه ) اگر کسی میدونه مشخصاتش رو بگه . . . :اشتباه:

h.jaza
پنج شنبه 07 آذر 1387, 21:02 عصر
عموم کتاب های برنامه نویسی به زبون سی شارپ مثل Apress Pro C#2008 and the .NET.3.5 Platform 4th Edition Nov 2007 یا Wrox Beginning Microsoft Visual C# 2008 May 2008.

این دو تا جزء کتاب های خیلی خوب هستن که مباحث اس کیو ال رو هم تا حد خوبی تدریس می کنن.

CYCLOPS
شنبه 09 آذر 1387, 05:41 صبح
ممنون پس مثل همیشه در زمینه ی فارسی همچین منبعی نیست و کسی هم قصد نداره ایجادش کنه
من که مشکل رشته ی اتصالی که داشتم حل شد سعی هم میکنم با همین منابعی که دوست عزیزم h.jaza فرمودند مشکلم رو حل کنم ولی اگر کسی فرصتش رو داشت فکر کنم ضرر نداشته باشه این موضوعات رو یکجا آموزش بده تا حداقل یه منبع فارسی در این زمینه هم ایجاد بشه
با این حال از توجهتون ممنون

ali_kashani
شنبه 09 آذر 1387, 06:50 صبح
سلام
كتاب آقاي هاشميان
http://parsaspace.com/download.aspx?file=mohsen10/ebook/LearnVisualCSharpFarsi_uploded_By_Mohsen6558.rar

h.jaza
شنبه 09 آذر 1387, 17:57 عصر
کتاب هاشمیان فقط وسه ی شروع خوبه و برای حرفه ای کار کردن به درد نمی خورده چرا که به غیر از فصل اولش از کتاب راکس 2005 ترجمه کرده، الباقیش همش مثال زده و مباحث رو با مثال درس داده که این هم واضحه که نمی تونه به طور واقع گرایانه و مفهوم محور، مفید واقع بشه.

ali_kashani
یک شنبه 10 آذر 1387, 11:30 صبح
سلام

خب كسي كه در مورد رشته اتصال سوال مي كنه بايد از ابتدا شروع كنه ديگه .

h.jaza
یک شنبه 10 آذر 1387, 17:19 عصر
آره، ترجیحا از اول شروع کنی بهتره.

ولی بهت پیشنهاد می کنم اگر می خوای اصولی و آینده دار کار بکنی، با یکی از همون دو تا کتابی که گفتم شروع کنی تا مسائل رو بنیادی و حرفه ای و عمیق یاد بگیری نه اینکه با صرف چهار تا مثال یه چیزی بخواد دستگیرت بشه.