PDA

View Full Version : قطعي sql server و اتصال خودكار مجدد

AHMAD-AHMAD
یک شنبه 03 آذر 1387, 08:41 صبح
با سلام
در sql server هنگام قطع ارتباط بين server و كامپيوتر ها به هر دليلي ، با پيغام قطعي ارتباط روبرو ميشوم. حال در صورت اتصال مجدد شبكه برنامه ارتباطش را پيدا نميكند و لازم است برنامه را ببندم و مجددا باز نمايم.
آيا دستور يا راهي براي رفع اين مشكل وجود دارد. ضمنا من از اكسس براي كد نويسي و ارتباط با sql استفاده ميكنم و مجبور به بستن برنامه ميشوم.
با تشكر فراوان

amin_alexi
یک شنبه 03 آذر 1387, 09:43 صبح
من فکر می کنم شما از Ado استفاده می کنی !
Ado یک ارتباط مستقیم ایجاد می کنه !(برخلاف ADO.NET)
و این اتفاق طبیعیه ! و باید برنامه از اول اجرا بشه ! و راهی نداره !

AHMAD-AHMAD
یک شنبه 03 آذر 1387, 10:33 صبح
من فکر می کنم شما از Ado استفاده می کنی !
Ado یک ارتباط مستقیم ایجاد می کنه !(برخلاف ADO.NET)
و این اتفاق طبیعیه ! و باید برنامه از اول اجرا بشه ! و راهی نداره !

دوست عزيز ميشه يه مقدار توضيح بدي من اطلاعاتم خيلي كمه

amin_alexi
یک شنبه 03 آذر 1387, 10:53 صبح
ado وقتی داره با DataBase ارتباط برقرار می کنه ... این ارتباط به صورت یک اتصال مستقیم و پیوسته می باشد .
فرض شما یک Grid متصل به این Connection دارین تغییرات در این Grid به صور مستقیم و با پیمایش Grid در DataBase ثبت میشه ... چون یک اتصال مستقیم داره !
و هر لحظه این ارتباط رو بررسی می کنه که ببینه برقرار هست یا نه !
اما مدل ADO.NET .... در این حالت اطلاعات به سمت Client فرستاده میشه و در یک DataSet نگهداری میشه ! و ارتیاط قطع میشه ! و تمام تغییرات ما بعد از اتصال مجدد قابل اعمال در DataBase می باشد ...
و در این حالت نیازی به اتصال دائم و پیوسته با DataBsae و جود ندارد .

AHMAD-AHMAD
یک شنبه 03 آذر 1387, 11:07 صبح
ado وقتی داره با DataBase ارتباط برقرار می کنه ... این ارتباط به صورت یک اتصال مستقیم و پیوسته می باشد .
فرض شما یک Grid متصل به این Connection دارین تغییرات در این Grid به صور مستقیم و با پیمایش Grid در DataBase ثبت میشه ... چون یک اتصال مستقیم داره !
و هر لحظه این ارتباط رو بررسی می کنه که ببینه برقرار هست یا نه !
اما مدل ADO.NET .... در این حالت اطلاعات به سمت Client فرستاده میشه و در یک DataSet نگهداری میشه ! و ارتیاط قطع میشه ! و تمام تغییرات ما بعد از اتصال مجدد قابل اعمال در DataBase می باشد ...
و در این حالت نیازی به اتصال دائم و پیوسته با DataBsae و جود ندارد .
آيا در ارتباط بين اكسس و sql server ميتوان از ado.net استفاده نمود.

amin_alexi
یک شنبه 03 آذر 1387, 21:53 عصر
بله میشه !
به شرطی که از Visual Studio .NET استفاده کنید ! (یا زبانهایی که .NET رو پشتیبانی کنه)
حالا هر ورژنی که در دسترس شما بود !

mbm124
یک شنبه 03 آذر 1387, 23:04 عصر
دوست عزيز ميشه يه مقدار توضيح بدي من اطلاعاتم خيلي كمه
سلام ببين عزيز قابليت خوبي كه dataset داره اين است كه تمام فعاليت ها از قبيل اضافه كردن ، حذف كردن و ويرايش همه آنها را در حافظه انجام مي دهيد و وقتي كار تمام شد آنگاه توسط dataadaptor به پايگاه داده اصلي متصل شده و انتقال اطلاعات مي دهد اين كار باعث مي شود سرعت پردازش پايگاه داده بيشتر شود به همين علت است كه sqlserver از accsess در حجم اطلاعاتي بالا بهتر كار مي كنه ياعلي