PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن آیکون برنامه کنار ساعت سیستم

XMEGAMAHDI
چهارشنبه 06 آذر 1387, 05:31 صبح
به نام خدا سلام بچه ها میخواستم بپرسم چطور میشه آیکون برنامه رو به کنار ساعت کامپیوتر در در پایین سمت راست صفحه ویندوز اضافه کرد که یک منوهم داشته باشد مثل kaspersky یا خیلی نرم افزارهای آیا کامپوننتی در این مورد موجود است دیکر ممنون میشم جواب سوالم روبدید متشککرم

mostafaaa
چهارشنبه 06 آذر 1387, 11:18 صبح
احتیاج به کامپوننت نداری دوست من .
توی ToolBox تو قسمت Common Control کنترل NotifyIcon رو بکش روی فرمت و ازش استفاده کن.

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Me.NotifyIcon1.Icon = Me.Icon
End Sub

XMEGAMAHDI
چهارشنبه 06 آذر 1387, 14:44 عصر
به نام خدا سلام آقا متشککرم خیلی خوب جواب داد فقط با اجازتون من چند تا سوال دیگه داشتم که همینجا مطرح میکنم (با اجازه) 1-اینکه چطور میتوان با فرمان exists از وجود یک فایل در آدرس خاصی اطلاع پیدا کرد
2_چطور میتوان نام یک فایل را منحی پسوندش از یک ادرس مشخص استخراج کرد متشککرم

saadatfar
چهارشنبه 06 آذر 1387, 15:19 عصر
1-اینکه چطور میتوان با فرمان exists از وجود یک فایل در آدرس خاصی اطلاع پیدا کرد

System.IO.File.Exists("آدرس مورد نظر")

2_چطور میتوان نام یک فایل را منحی پسوندش از یک ادرس مشخص استخراج کرد

System.IO.Path.GetFileNameWithoutExtension("آدرس مورد نظر")

سيد مجتبي هاشمي
چهارشنبه 20 آذر 1387, 09:25 صبح
احتیاج به کامپوننت نداری دوست من .
توی ToolBox تو قسمت Common Control کنترل NotifyIcon رو بکش روی فرمت و ازش استفاده کن.

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Me.NotifyIcon1.Icon = Me.Icon

دوست عزیز میتونین چه طور میشه از همین کد در دلفی هم استفاده کرد؟ لطفا اگه براتون امکان داره کدش رو بزارین. ممنون.

Naruto
پنج شنبه 21 آذر 1387, 02:29 صبح
سلام.
تو دلفی هم شرایط دقیقا مشابه Net. هست.یعنی میتونید از ابزار TrayIcon استفاده کنید.
در تخصیص آیکن و Visibility هم مثل هم هستن.
چون شباهتشون برام جالب بود یه مثال کوچولو میزنم.

موفق باشید.

:Sample
in VB.Net Me.NotifyIcon1.Icon = Me.Icon
;in delphi TrayIcon1.Icon:=Form1.Icon

tabatabaeefar
سه شنبه 20 مرداد 1388, 09:48 صبح
سلام
ضمن تشكر
حالا اگه بخواهيم مثل برنامه هاي آنتي ويروس و... از همون ابتدا اين آيكن كنار ساعت قرار بگيره بايد چكار كنيم؟

Navid Asadi
سه شنبه 20 مرداد 1388, 16:09 عصر
برنامه تون رو Start Up کنید

tabatabaeefar
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:08 صبح
ميشه لطفا يه كم بيشتر توضيح بديد ؟

Navid Asadi
چهارشنبه 21 مرداد 1388, 09:22 صبح
برنامتون رو جزو برنامه های StartUp بزارید من یک تاپیک در این رابطه با همین نام زدم ، تو پست هام بگردید پیدا میکنید

bhasoft
یک شنبه 21 فروردین 1390, 16:53 عصر
با سلام خدمت دوستان خوبم.
يه سوال داشتم.
من تو vb.net برنامه مينويسم.ميخوام آيكون تمام صفحاتم فقط با يك كد كوجولو تغيير پيدا كنه.
منظورم اينه نميخوام به صورت دستي براي هر صفحه آيكون تعريف كنم يا از گزينه آيكون برم انتخاب كنم.
همچين چيزي امكانش هست؟
ممنون ميشم بهم كدش رو بگين.
مرسي.

shadi khanum
یک شنبه 21 فروردین 1390, 19:13 عصر
با سلام خدمت دوستان خوبم.
يه سوال داشتم.
من تو vb.net برنامه مينويسم.ميخوام آيكون تمام صفحاتم فقط با يك كد كوجولو تغيير پيدا كنه.
منظورم اينه نميخوام به صورت دستي براي هر صفحه آيكون تعريف كنم يا از گزينه آيكون برم انتخاب كنم.
همچين چيزي امكانش هست؟
ممنون ميشم بهم كدش رو بگين.
مرسي.
For i As Integer = 0 To My.Application.OpenForms.Count - 1
Application.OpenForms(i).Icon = New System.Drawing.Icon(Application.StartupPath & "/Notepad.ico")
Next

bhasoft
یک شنبه 21 فروردین 1390, 23:25 عصر
مرسي.ممنونم.
راستي يه راهم من پيدا كردم.
اينكه notifyIcon رو به صفحه اول برنامه كه از اونجا آغاز ميشه بندازي.بعد براي همون صفحه دستي يه آيكون انتخاب كني.
بعد يه دستور كوچيك تو لود صفحه براش بنويسي.
مثل اين:
NotifyIcon1.Icon = Me.Icon
با اجراي برنامه تو همه صفحات لحاظ ميشه.
البته من صفحات رو براي اينكه ماهيت برنامم اينطوريه مخفي ميكنم و خروج نميكنم.احتمالا اگه خروج كنين و به فرم بعد برين كار نكنه.اما در صورت مخفي كردن كار ميكنه.
گفتم شايد بدرد بخوره.
اما كد شادي خانم دقيق و بهتره.:لبخندساده: